Skocz do zawartości
ORYNEK

Serp - Nieoficjalna Strona Zespołu

Rekomendowane odpowiedzi

Strona 'ujdzie w tłoku', ale wytłumacz mi po co pakujesz ludzi w okienka pop-up, jeżeli większość teraz używa FF lub Opery, gdzie one są blokowane. To nie ma sensu. Większość ludzi to odstraszy i na nią nie wejdą.

 

Widzę, że celowałeś by strona nie była przewijana w oknie przeglądarki, lecz niestety to nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka standardowa zespołowa... :). Na ff1.5 coś się krzaczy z paskiem bocznym.. jak przejeżdżam przez środek strony gdzie jest skład zespołu to pojawia się pasek przewijania i znika... co trochę trzęsie stroną :)

 

popupy to rzeczywiscie nieporozumienie.. koniecznie zmień

 

inne błędy to:

 

brak DOCTYPE w nagłówku strony, przez co przeglądarki przechodza w tryb quirkmode - przez co może skaszanić się wyświetlanie strony

no i całość złożona w tabelce (niektórzy uważają to za poważny błąd) zapewne przez fotoszopa i imageready :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dali mi Panowie do myślenia ;) Jak pisałem wcześniej - dopiero się uczę. Z PopUp zrezygnuje kategorycznie... Chciałem uniknąć przewijania na stronie, ale i tak mi to nie wyszlo :( Nie wiem jaki DOCTYPE zastosowac. Nie znam sie na tym zupelnie. Tylko zastanawiam się czemu wpakowanie strony w tabelke jest poważnym błędem? Co jest z tym nie tak? Jest jakaś inna metoda żeby stronka wyglądała podobnie, a nie była zrobiona w tabeli? Dzięki wielkie za uwagi :)

 

Odnośnie tego krzaczenia... ostatnio dodałem statystykę. Po tym strona zaczęła trochę dziwnie się ładować. Może to być od tego?

Edytowane przez ORYNEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dali mi Panowie do myślenia ;) Jak pisałem wcześniej - dopiero się uczę. Z PopUp zrezygnuje kategorycznie... Chciałem uniknąć przewijania na stronie, ale i tak mi to nie wyszlo :( Nie wiem jaki DOCTYPE zastosowac. Nie znam sie na tym zupelnie. Tylko zastanawiam się czemu wpakowanie strony w tabelke jest poważnym błędem? Co jest z tym nie tak? Jest jakaś inna metoda żeby stronka wyglądała podobnie, a nie była zrobiona w tabeli? Dzięki wielkie za uwagi :)

 

Odnośnie tego krzaczenia... ostatnio dodałem statystykę. Po tym strona zaczęła trochę dziwnie się ładować. Może to być od tego?

Poczytaj sobie o CSS i sytuacja trochę Ci się rozjaśni. Tabelka nie jest poważnym błędem. Jest, że tak powiem używaniem 'starszej' techniki, co dla niektórych jest równoważne z błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Nie wiem jaki DOCTYPE zastosowac. Nie znam sie na tym zupelnie.[...]

To poczytaj :P www.kurshtml.boo.pl

 

[...]Tylko zastanawiam się czemu wpakowanie strony w tabelke jest poważnym błędem? Co jest z tym nie tak? Jest jakaś inna metoda żeby stronka wyglądała podobnie, a nie była zrobiona w tabeli? Dzięki wielkie za uwagi :)[...]

O div'ach słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uniknąć przewijania na stronie, ale i tak mi to nie wyszlo :( Nie wiem jaki DOCTYPE zastosowac. Nie znam sie na tym zupelnie. Tylko zastanawiam się czemu wpakowanie strony w tabelke jest poważnym błędem? Co jest z tym nie tak? Jest jakaś inna metoda żeby stronka wyglądała podobnie, a nie była zrobiona w tabeli? Dzięki wielkie za uwagi :)

doctype.... wpisz w gogle tam CI znajdą kilka możliwych doctypów... wklej sobie dla bezpieczeństwa html4.1 transitional, choć nie wiem czy to coś da... Możesz spróbować xhtml1.0 ale pewnie będizesz musiał przerabiać sporo rzeczy żeby zvalidować stronę.

 

Tabelka jest uważana za kompletne zło przez ludzi nadmiernie zorientowanych na standardy i modę... można by tak rzec. Fakty przemawiające za nieużywaniem tabelek do tworzenia layoutów są dosyć mocno naciągane i tak naprawdę nic się nie stanie jeśli będziesz uzywał tabeli do tego... Po prostu ktoś wymyślił że można robić strony na divach, ale tu przy okazji warto nadmienić że divy mają też i swoje wady i niektóre rzeczy jednak lepiej zrobić za pomocą tabeli. To jest tak samo jakby ktoś mi kazał wbijać gwoździe młotkiem, a ja mam w ręce kombinerki i wolę nimi wbić bo tak jest szybciej i wygodniej... a efekt ten sam :)

 

O div'ach słyszałeś?

o tu masz np takiego człowieka :)

 

ja swoją stronkę postanowiłem zrobić na divach, ale niektóre featury jakie chciałem tam dać skutecznie psuły cały lay , zatem użycie tabeli okazało się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Oczywiście tabela posłużyła mi tylko na rozdział jakichś zasadniczych części, cała reszta laya jest zrobiona na divach. Zwróc z resztą uwagę jak wyglądają sorny robione na divach z użyciem css... w ogromnej większości są to proste strony o stałym rozmiarze, skłądające sie z logo na górze, zawartości w środku.. i jakiejś stopce... Takei storny robi się relatywnie prosto... z bardziej wyszukanymi layoutami może być juz problem i na pewno spędzisz sporo dni aby to wszystko zaczęło działać pod każą przeglądarką tak samo :). Więc jeśli nie czujesz się na siłach lepiej zostaw lay w tabelce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...