Skocz do zawartości
buła81

Jaki Zasilacz Wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

potrzebuje fachowej porady co do wyboru zasilacza

aktualne czesci w komputerze:

-plyta gl msi nforce2 ultra 400

-athlonXP barton @ 2300mhz

-2x512mb geil

-2 dyski jeden sata jeden ata

-2 napedy:

-dvd -nagrywarka

-grafika radeon x 850 xt (do grania podkrecany)

-2 wentylatory 80mm

-2 92mm

-1 120mm

 

ktory z tych ponizej bedzie najlepszy ??

 

Modecom Feel-II 500ATX

 

Fortron Blue Storm II

 

Thermaltake PurePower 480W

 

 

jesli padna inne propozycje to bede bardzo wdzieczny !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ macin

 

zasilacz jest swietny

tak na prawde na mojej konfiguracji na razie nie dostanie nawet lekkiej zadyszki ...

ale

 

ma 2 pary kabli do pcie wiec mylsle ze poradzi sobie z sli lub cross fire

z tego co wyczytalem na forach to parametry znamionowe sa troszeczke zanizone wiec jest zapas mocy :)

 

kupowalem go na zapas planuje zmiane platformy wiec na pewno jeg moc sie mi kiedys przyda

 

na razie moge ocenic tylko wizualnie wyglad bo co do mozliwosci to jak pisalem wczesniej u mnie na razie nawet lekko sie nie spoci

 

a wykonanie jest na prawde swietne !!!!!!

 

niemowiac juz o ladnej niebieskiej obudowie jak ktos ma okno w sciance

 

przewody sa ladnie owiniete siatka

molexy maja specjalne koncowki ulatwiajace wyjmowanie ich z gniazd

wiatrak chociaz duzy na razie pracuje cichutko

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod topic, musze szybko wybrać zasilacz, mój dotychczasowy Aerocool wyzionął ducha i narazie jade na awaryjnym Tracer :/ 400W.

Jesli chodzi o sprzet: płyta epox 8RDA3+ athlon xp-m, ram 512, 2xHDD, 2xDVD-RW, dwie karty dzwiękowe, a grafika to stary Matrox G450 czasem wymieniany na geforca 5600, jesli chodzi o ewentualne zmiany na przyszlosc to planuje zakup kolejnego ramu 512 i moze lepsza grafe.

Ok, gdybym mial 200 zeta wziałbym Huntkeya 350, ale niestety mam troszke mniej, zastanawiam sie Amacroxem Warrior 400, lub Tacens Radix 410, co sądzicie o tym wyborze?

Od razu uprzedze, że jestem sceptycznie nastawiony do Fortronów, powód? Juz raz kupiłem i okazał sie niewypałem, i obecnie mam uprzedzenia.

 

[edit]

w miedzy czasie postudiowałem troche forum, doszedłem do tego ze z tych dwoch ktore wymieniłem zdecydowanie lepszy Amacrox, ale znalazlem tez na allegro Chieftec GPS400AA-101A

http://allegro.pl/item160580501_nowy_chief..._12cm_went.html, więc jak sie ma porównanie tego Chiefteca z Amacroxem?

Edytowane przez frondziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Delte 350W. Za 40-50 masz zasilke, ktora nie jeden mocniejszy sprzet pociagnie, a do tego wogole jej nie slychac. Siedzi u mnie juz chyba ze 3 lata i nie jedna konfiguracje ciagnela bez zajakniecia z idealnymi napieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dotychczasowe odpowiedzi, troche jestem zaskoczony bo o Deltach nigdy nie slyszalem, w kazdym badz razie ciagle szukam na necie, i jako ewentualna konkurencje dla Delty znalazlem Pentagram Silent Force PSF 370-P12S za 110 zeta z 3 letnia gwarancja. Jakies opinie znacie na jego temat? Tymczasem dalej wertuje forum i googlam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie ale przenosze sie do tego:

Komp: A64 3000+@3200+, Radeon x1600pro, 2x512mb ram, MSI K8T Neo2, WD 160GB

do tego 2xDVD oraz SoundBlaster

ze wskazaniem na zmiane grafy, rozszerzenie pamięci i dokupienie drugiego dysku...

 

Już niemal sie zdeydowałem ale koniecznie chce poznać waszą opinie...

#Tacens Valeo 460 RoHS

#Enermax Liberty 400W

#Topower TOP-480SPW EZA

po przeczytaniu tego topica zainteresowałem sie też

#Fortron Blue Storm II

 

Prosze, doradźcie... który z nich? a może jakiś inny.

Mam jeszcze pytanie czy do takiego kompa jaki mam powinienem szukać zasiłki z mocniejszą linią 5V czy 12V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...