Skocz do zawartości
sweep

Zasilacz Czy Uziemienie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem zauważyłem dziwną rzecz a mianiowicie gdy dotknę wewnątrz obudowy to czuć lekki prąd, sprawdziłem śrubokrętem i rzeczywiscie był prąd. Wyjąłem zasialcz i podłączyłem go do prądu (nie wiem czy zrobi to dobrze zasialczowi) i sam zasilacz również przewodził lekki prąd. Teraz moje pytanie: czy to wina tego że nie mam uziemienia w gniazdku czy może zasilacz jest do wymiany. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila googlowania i wyczytalem ze: na metalowych obudowach urzadzen elektrycznych ktore "nie maja uziemienia" gromadza sie ladunki ele. Uziemienie pozwala odprowadzac te ladunki poza obudowe, natomiast jak nie ma uziemienia w gniazdku to my jestesmy tym uziemieniem kiedy dotykamy obudowy. dobrze zrozumialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak niby problem z głowy, wziąłem raz budę do kolegi na działkę aby puszczać muzę. Miałem ten sam przypadek podłączam wszystko normalnie, odpalam i nagle czuję ręką (miałem trochę wilgotną od schłodzonego browarka) i czuję że trochę mnie telepie, złapałem obudowę i dotknąłem metalowej nogi od stołu i trochę bardziej kopało :?

Wyjąłem wtyczkę z gniazda od zasilacza patrzę bolce od uziemienia są, po chwili namysłu zdjąłem obudowę od gniazdka patrzę a tam uziemienie nie jest podłączone pod nic. Tylko dwa kable czarny (faza) i niebieski (neutralny).

 

I teraz mam pytanie co z tym zrobić ?? Teraz to w domach są trzy kable i wszystko wiadome. Można podłączyć bolec pod niebieski (0) jako odniesienie ? :unsure: (nie jestem elektrykiem - proszę nie bić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...