Skocz do zawartości
j@kubof

Jaki Multimedialny Linux Na Słaby Komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

@marotf jeśli musi to być koniecznie coś z rodziny ubuntu to lepsze będzie fluxbuntu ;)

 

j@kubof gdybyś dołożył jeszcze trochę ramu każde distro chodziłoby żwawo

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się, mam 128mb ramu. Na tym komputerze, będę urzywał geexboxa, jako drugiego, bo raczej sam geexbox jest trochę za mało funkcjonalny. Ja jestem lamerem jeśli chodzi o wiersz poleceń itd. dlatego chciałbym coś dla lamerów, zbliżonego do windowsa.

 

Szukam też tu: http://forum.jakilinux.org

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis bede instalowal fluxbuntu na Pentium 166mmx, 64sdr. Obiecuje zdac relacje :) W kazdym razie DSL, rowniez oparte o fluxboxa (damnsmalllinux.org) na tym samym kompie dziala dosc dobrze, ale ja wole distro oparte o ubuntu, ze wzgledu na wygode uzytkowania

 

edit (20:30): niestety, nie polece tego distro. Brakuje mu chocby narzedzia do konfiguracji sieci ;/ A reczna zmiana /etc/networking/interfaces nic u mnie nie dala. FB zainstalowal sie po polsku (tak wybieralem podczas instalacji) i polskie znaki psuja fluxboxowe menu - etykieta jest wyswietlana do wystapienia pierwszego polskiego znaku... i wez sie domysl co moze sie kryc pod menu opisanym jako "wy" :P

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem: Laptop Pentium 200MMX 96ram cdrom grafika pcchips 2MB i chciałbym tam zainstalowac jakiegos linuxa co by ładnie wyglądał i działał bez problemów, komp ma słuzyc jako maszyna do pisania więc program typu word tez potrzeby...

 

Jakiego linuxa wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem: Laptop Pentium 200MMX 96ram cdrom grafika pcchips 2MB i chciałbym tam zainstalowac jakiegos linuxa co by ładnie wyglądał i działał bez problemów, komp ma słuzyc jako maszyna do pisania więc program typu word tez potrzeby...

 

Jakiego linuxa wybrać?

cdlinux.pl duży najlepiej. Chyba, że masz mały dysk, to wybierz wersję "mały" i siakiegoś edytora tekstu sobie doinstalujesz, np OpenOffice'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xandros[/url]'17 cze 2007, 17:05' post='2650945']

próbowałem: cdlinux, fluxbuntu, damnsmalllinux 3.3 i nic nie chce ruszyc na tym laptopie, poszedłem do znajomego i te linuxy chodzą na P400 64MBram a u mnie na P200 zawieszają się tak gdzieś w połowie uruchamiania :(

Jeden z tych :

Zenwalk

xandros

Można spróbować zainstalować wersję bez środowiska graficznego(ew.podstawowe X11) a potem doinstalować Fluxa lub XFCE czy coś innego równie lekkiego.

 

W ostatecznośći:

Delli Podobno ruszy nawet na 486 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam Archlinuxa (optymalizowany do i686) na Celeronie 466@582MHz i smiga ale tylko w trybie tekstowym bo innego nie potrzebuje ;) Na Celu 700 to bedzie dopiero szalalo . Pod sama konsola masz MOC do muzyki i Mplayera do filmow .

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...