Skocz do zawartości
!Gacek!

Problem Z Kompem, Zwiechy I Dziwny Komunikat.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otóż podczas grania zdarza się że komp łapie mi zawieche, ekran robi sie czarny i pokazuje sie okienko z napisem "Sync poza zakresem" (okienko to ma taką postać jak np. informacja która pokazuje sie na włączonym monitorze gdy ten jest odłączony od kompa)

Sytuacja tam ma miejsce np. w Gothic 3 , HoMM 5 i NBA 07.

Nie wiem co to jest... Mój komp A64 3000+@3200+, Radeon x1600pro, 2x512mb ram, MSI K8T Neo2, WD 160GB, Zasilacz Tracer 450W.

 

Jak myślicie co to może byc?? Aha jeszcze monitor Samsung SyncMaster 753DFX

Edytowane przez !Gacek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Zasilacz Tracer 450W.

 

Jak myślicie co to może byc?? Aha jeszcze monitor Samsung SyncMaster 753DFX

Nie chcę powtarzać schematów wg których niefirmowy zaislacz to dno i 2 metry szlamu, ale niestety to się rzuca w oczy od razu. Weź miernik i sprawdź napięcia. Musisz też wiedzieć, czy przypadkiem podkręcony procesor nie powoduje odcięcia sygnału, a może pamięci są synchro 1:1 i nie wytrzymują HTT, musisz to wszystko sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stabilność podkręconego kompa to raczej wszystko jest ok bo w tych ustawieniach chodzi dośc długo wczesniej tego problemu nie było.

Zostaje jeszcze zasilacz... jeśli może byc to przyczyną problemu to sprawdze. Zdaje sobie sprawe że tracer 450W to cud techniki nie jest ale czy moze to miec związek z tym problemem?

 

EDIT: Chyba będe zmieniał zasilacz w jajbliższym czasie więc, jeśli to miałaby być jego wina, wszystko sie wyjaśni.

Edytowane przez !Gacek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@!Gacek!

 

Zanim weźmiesz się za wymianę zasilacza to pożycz jakiś markowy od kolegi bo może to nie tu jest pies pogrzebany

 

"Sync poza zakresem" (okienko to ma taką postać jak np. informacja która pokazuje sie na włączonym monitorze gdy ten jest odłączony od kompa)

A może coś z monitorem/grafiką ? Może za duża rozdzielczość ? ;)

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...