Skocz do zawartości
Sapik

Problem Z Wymianą Matrycy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym poprosić o pomoc. W moim Asusie uszkodzeniu uległa matryca. Chcę ją wymienić, ponieważ serwis życzy sobie wielkich pieniędzy... Ta matryca to: AU Optronics B154EW01. Czy można zamienić ją na jakąś inną, która by również działała na moim laptopie? Czy koniecznie muszę szukać takiej samej? Z góry dziękuję za jakieś porady. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to najwazniejsze zeby pasowala do obudowy matrycy. I zeby zlacze na plycie bylo takie samo.

Na plycie i na matrycy...

To takze bardzo wazne... Odpisz sobie oznaczenia zlacza na matrycy, zebys nie mial problemu ze sterowaniem jej. Ja do starego notka chcialem zalozyc WUXGA matryce, zlacza byly takie same, matryca dzialala, ale co druga linie w pionie wyswietlala, brakowalo sterowania.

Nie sadze, bys mial podobny problem, ale na wszelki wypadek odpisz sobie oznaczenia i szukaj matrycy z identycznym zlaczem, mozesz ja kupic bez tasmy, tasma od twojej bedzie pasowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa serwis ! Wolne żarty ! W ostatnim serwisie w jakim ten lap był nie potrafili nawet wgrać biosu ! A za naprawę chcieli ponad 2,5tyś! W [gluteus maximus] mam takie serwisy. A do kraka trochę daleko :P

Ale trzeba jeszcze brac pod uwage rozdzielczosc matrycy aby nowa sie zgadzala ze starsza. Bo to chyba wtedy powstaje blad sterownia, co?? <_<

 

@Sapik jaki to jest model Asusa i jakie to uszkodzenie?? powniewaz matryca jest ta sama co w moim S96j. Ja planuje ja wymienic na ta z Toshiby z tech. TruBrite.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...