Skocz do zawartości
Pyra06

Odnośnie Sprzętu I Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym abyście pomogli mi w znaleziemiu odpowiedzi na moje pytania bo sam nie potrafie sobie poradzić.

 

Kupiłem kompa w październiku z myśla o o/c, dużej wydajności i tak dalej, ale od samego początku mam problemy z dyskiem, jakieś zwiechy itd, ale nikt nie może mi pomóc z tym, z tego co wyczytałem dzieje się take coś na 2% komputerów z windowsem.. ale nie o to chodzi.

 

Mój procek to AMD ATHLON DUAL CORE X2 3600+ EE. Standardowe taktowanie to 2.0 ghz na 1.275V.

 

Problem: dlaczego jest tak na na napięciu 1.3V działa na 2570 mhz, a na 2660mhz potrzebuje już 1.5V i czy moge coś zrobić żeby wycisnąć 2.8, bo narazie max co osiągnołem to 2660 Smuteczek

 

Pamięci:

http://allegro.pl/item165759439_geil_ddr2_...cl4_4_4_12.html

 

wziołem je spejalnie z myśla o o/c bo mi je polecano a okazały się kichą. Jak je blokuje na 667 i podkręcam procka to jak działają na 832 sypią bluescreeny, nie ważne czy mają timingi 4-4-4-12 czy 5-5-5-15, napięcie zmieniał z 2.1V do 2.4V i [gluteus maximus], jak je puszczę na 800, i przez podkręcanie działają na 1000 mhz to co 2 min bluescreeny że coś nie tak z dyskiem. Nie mam już na nie pomysłu.

 

Grafa: mam GF 7600GS od galaxy z zalmanem, jak ja podkręce na 630/875 nie ma żadnych artefaktów ale po resie ma defaul ustawienia choćbym nie wiem czy podkręcał i sejwoał ustawienia.

 

I dlaczego procek jak ma standardowe napięcie 1.275 działa mi na 1.250V ? Confused Very Happy

 

to chyba tyle, jak coś to jeszcze dopisze...

 

 

a i tak sobie przypomniałem, może podnieść by napięcie na chip'ie ? może to coś da w o/c ? ale co z tego jak chip w idle ma 57C a w stresie 59C Uśmiech kwaśny

 

 

update:

 

dlaczego kompa włącza się szybciej na defaultowych ustawieniach niż gdy jest podkręcony ?

 

tj:

procek 2.0 @ 2550, ram zablokowany na 667 a działający na 832 itd ? troche to smutne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dzieje się tak zawsze że po pewnej granicy OC dowoltowanie nic już nie daje. Może pójść o te 100MHz ale to max. Jest to zjawisko normalne.

2. GEILe zeszły na psy jak Kingston. Ten kto Ci je polecił to był chyba starej daty ;) To nie to samo co kiedyś. Lepiej zrobiłbyś kupując Goodram PRO

3. Nie wystarczy zapisać ustawień. Musisz jeszcze zaznaczyć by przy włańczaniu ustawiał taktowanie. No i pamiętaj że karta ma inne taktowanie w środowisku 2D jak i 3D.

4. A działał by nawet przy 1,1V. Po prostu tak samo jak można kręcić procki można w drógą strone obniżyć ich napięcie. Albo wysoka wydajność (OC) albo mały pobór mocy (niskie napięcie bez OC).

5. No lepiej pomyśl co zrobić by tem obniżyć bo to zbyt wysoka tem jak na chipie.

6. To może wynikać zarówno z ustawieniem zbyt wysoko taktowania procesora lub z tego że ram chodzi asynchronicznie względem HTT.

 

W razie jeszcze jakiś pytań zapraszam do lektóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 spoko

2 to już zapóźno

3

Nie wystarczy zapisać ustawień. Musisz jeszcze zaznaczyć by przy włańczaniu ustawiał taktowanie. No i pamiętaj że karta ma inne taktowanie w środowisku 2D jak i 3D.

jak to zrobić ? czym ?

 

4

A działał by nawet przy 1,1V. Po prostu tak samo jak można kręcić procki można w drógą strone obniżyć ich napięcie. Albo wysoka wydajność (OC) albo mały pobór mocy (niskie napięcie bez OC).

to wniosek jest taki, że jeżeli nie podkręcamy to można obniżyć napięcie i będzie niższa temp. :damage_wall:

 

5.

No lepiej pomyśl co zrobić by tem obniżyć bo to zbyt wysoka tem jak na chipie.

nie potrafie sam wymienić chłodzenia chipu ;/

 

6.

To może wynikać zarówno z ustawieniem zbyt wysoko taktowania procesora lub z tego że ram chodzi asynchronicznie względem HTT.

nie rozumiem... a można coś z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robie tyle że jak przestawie pamięci to wyskakuje mi

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de769257e324be01.html

 

i nieważne czy daje yes/no to i tak standardowo ustawia

 

 

a co z tymi pamięciami, da się coś zrobić ?

 

 

gdzieś tam przeczytałem że podczas podkręcania HTT nie powinno p[rzekracasz 1000, u mnie w cpu-z jest 1025.. wiec co z tym ? :oops: :huh: :mad:

Edytowane przez Pyra06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wgraj nowszą wersje. Możliwe że to błąd programu.

A nie ustawiasz za wysoko pamięci?? Po każdym podniesieniu zegarów wciska się przycisk Test i zastosuj. I dopiero potem włańcza się marki i sprawdza jak się sprawuje, czy nie robi zwiech i czy nie ma artów. A robiłeś mody?? Bo Galaxy nie pójdzie raczej wyżej jak 800MHz na pamięciach bez dowoltowania ich. A Ty próbujesz ustawić 880.

 

Co do HTT to u mnie nawet chodziło powyżej 1100 na MSI K8N Neo4 Platinum. Ale dla stabilności powinno być ok 1000MHz czyli może być.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...