Skocz do zawartości
regaciarz

Brother Dcp-115c - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy za pośrednictwem czytnika kart można przegrywać np. mp3 bezpośrednio na kartę wyjętą z telefonu?

2. Jak to jest z tymi głowicami?? Szybko zasychają??

3. Podobno głowice czyszczą się same- czy to prawda??

Im dłużej szukam urządzenia, tym więcej mam wątpliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy za pośrednictwem czytnika kart można przegrywać np. mp3 bezpośrednio na kartę wyjętą z telefonu?

2. Jak to jest z tymi głowicami?? Szybko zasychają??

3. Podobno głowice czyszczą się same- czy to prawda??

Im dłużej szukam urządzenia, tym więcej mam wątpliwości :D

witam:)

 

ja zakupiłem ten model ok m-c temu.. juz w pierwszym dniu wydawało mi sie ze to zły zakup, choc opinie na forach byly podzielone

no ale postanowilem to sprawdzic, DCP-115C jest troche smieszna, skanuje kiedy jej se spodoba..

problemy z instalacja sterów, producent nawet przewidzial liste patch's cos w rodzaju poprawy bledów..

a miałem ich troche duzo..

Dzwoniłem do serwisu tam mnie odesłali do strony producenta i kazali przywiesc drukarke

ten cały Port Paper łacznie ze skanerem w xp.. nie dzialał .. skanowal jak mu sie podobalo

jak juz zeskanował za n-tym razem to to trocił polaczenie z kompem .. i lipa reset ehh co ja sie nameczylem ..

pozatym w serwisie mi powiedzieli ze nic nie wysycha .. dysze czyszcza sie same

no i co do druku nie mam watpliwosci.. minimalne zużycie tuszu.. i jest tania w eksploatacji,

kart nie sprawdzalem ale funkci ma troche i mysle ze dzialaja.. ..

pytalem tez czy drukarka musi byc cały czas pod napieciem zas.. koles mi poweidzial ze nie .. wiec na noc ja wylaczam..normalnie

sa problemy z SP2 .. a tak pozatym loozik.. );))

Głowica czysci sie samam co jakis zcas. no ale przez to ubywa tuszu..

 

No ja mialem troche przebojów z ta machiną na szczescie sam wpadlem co bylo nie tak..

okazało sie ze wina jednak lezala po stronie drv.USB2.0 mojego gigabyta .. zaktualizowałem .. i light;))

 

pozdro.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

ja zakupiłem ten model ok m-c temu.. juz w pierwszym dniu wydawało mi sie ze to zły zakup, choc opinie na forach byly podzielone

no ale postanowilem to sprawdzic, DCP-115C jest troche smieszna, skanuje kiedy jej se spodoba..

problemy z instalacja sterów, producent nawet przewidzial liste patch's cos w rodzaju poprawy bledów..

a miałem ich troche duzo..

Dzwoniłem do serwisu tam mnie odesłali do strony producenta i kazali przywiesc drukarke

ten cały Port Paper łacznie ze skanerem w xp.. nie dzialał .. skanowal jak mu sie podobalo

jak juz zeskanował za n-tym razem to to trocił polaczenie z kompem .. i lipa reset ehh co ja sie nameczylem ..

pozatym w serwisie mi powiedzieli ze nic nie wysycha .. dysze czyszcza sie same

no i co do druku nie mam watpliwosci.. minimalne zużycie tuszu.. i jest tania w eksploatacji,

kart nie sprawdzalem ale funkci ma troche i mysle ze dzialaja.. ..

pytalem tez czy drukarka musi byc cały czas pod napieciem zas.. koles mi poweidzial ze nie .. wiec na noc ja wylaczam..normalnie

sa problemy z SP2 .. a tak pozatym loozik.. );))

Głowica czysci sie samam co jakis zcas. no ale przez to ubywa tuszu..

 

No ja mialem troche przebojów z ta machiną na szczescie sam wpadlem co bylo nie tak..

okazało sie ze wina jednak lezala po stronie drv.USB2.0 mojego gigabyta .. zaktualizowałem .. i light;))

 

pozdro.. :)

Z tych problemów co napisałeś wyżej u mnie żaden nie występuje a co do ubywania tuszu przy samoczyszczeniu to są śladowe ilości ale masz pewność że głowica ci nie zaschnie u mnie to występuje raz dziennie na najnowszym firmware.Drukarka jest podłączona cały czas do prądu czyszczenie występuje około godziny jedenastej.Za takie pieniądze super zakup i wielkie tusze po 28 zł za komplet w tym 2 czarne i do tego skaner całkiem niezły i ksero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych problemów co napisałeś wyżej u mnie żaden nie występuje a co do ubywania tuszu przy samoczyszczeniu to są śladowe ilości ale masz pewność że głowica ci nie zaschnie u mnie to występuje raz dziennie na najnowszym firmware.Drukarka jest podłączona cały czas do prądu czyszczenie występuje około godziny jedenastej.Za takie pieniądze super zakup i wielkie tusze po 28 zł za komplet w tym 2 czarne i do tego skaner całkiem niezły i ksero.

Od siebie mogę dodać jeszcze że wadą drukarki są dźwięki wydawane przez nią, zarówno podczas czyszczenia jak i drukowania, nie jest to oczywiście bardzo istotne ale jednak. Pozatym urządzonko jest naprawdę warte swojej ceny. Potwierdzam dobrą jakość ksera - testowane przy kserowaniu pieniążków, kserowane banknoty 50-złotowe wyglądają naprawdę świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się przekonuję do tego urządzonka. Miałem drukarkę Canona i mimo samodzilnego czyszczenia głowicy, głowica po dwóch latach nadaje się do wyrzucenia.

 

Tusz wam starcza tak jak napisał producent? Na 400 - 500 stron?

Chciałem kupić jakąś mono laser, ale siostra chce czasami jakieś foty sobie wydrukwać, więc muszę atramentówkę, bo cena do 300 zł z haczykiem mnie ogranicza.

 

Acha, jeszcze jedno. Bardzo bym prosił sprawdzić czy czytnik kart jest prawdziwym czytnikiem, czy jego funkcje są ograniczone tylko do drukowania plików z pamięci flash. Nie mam czytnika w kompie, a przydałbym mi się bardzo :)

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie(albo i dwa :P ), czy głowica się szybko zuzywa?? przy założeniu, że będę używał urządzenia sporadycznie( jakieś 2 kartki na tydzień, czasem jakieś zdjęcie)

2. Czy jakość wydruku jest porównywalna z hp 5550?? miałem i zdjęcia nawet na zwykłym papierze wyglądały rewelacyjnie. czy mógłby ktoś wydrukować jakieś zdjęcie, zeskanować i wrzucić na imageshack ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie już mojego Brothera 115C zamówiłem, ale znalazłem info w internecie od osób, które używają już ponad rok tą drukarkę na zamiennikach, że jest ok z głowicą. Drukarka powinna być ciągle podłączona do prądu, co sprawia, że czyści sobie głowicę co jakiś czas i to zapobiega zasychaniu.

 

Przeczytałem też, że Brother daje gwarancję na głowicę ( np Epson nie daje ). Poza tym drukarka ma 2 lata gwarancji, więc jeśli zaschnie to się wsadzi oryginalne tonery i odeśle na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta drukarke i wlasnie skonczyl mi sie niebieski tusz.I teraz nie chce drukowac nawet na czarno,caly czas chce zebym jej wymienil pojemnik.Mozna to jakos obejsc??

 

A co do czyszczenia glowicy to u mnie upodobala sobie robic to w nocy, i nie chce sie przestawic :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z nim tylko jeden problem brak sterów pod viste x64(może ktoś ma).

 

Bradzo fajne urzdzonko jak za tą cennę, osobne pojemiki na każdy tusz to ogromna zaleta. Czytnik kart działa normalnie jak zwykły.

 

EDIT:

Sorry ale nie patrzyłem a vista ma już stery do brotheka, a więc wszystko git.

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj canon ip1500 wczoraj odmowil posluszenstwa (wyskakuje komunikat ze niby pojemnik na zuzyty atrament jest pelny rokrecilem cala drukareczke i nic takiego nie znalazlem oprocz dwoch kawalkow jakiegos materialow gdzie ten tusz splywal przez rurki i w komunikacie pisze zebym skontaktowal sie z producentem juz po gwarancji wiec niema sensu pakowac kase za naprawe czegos co oni wymyslili zdjecie )

Odrazu zdecydowalem sie na tego brothera, jakie zamieniki polecacie do niego?

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepsze urządzenie biurowo/domowe w cenie do 400zł pod warunkiem że nie drukujemy zdjęć (średnia jakość) oczywiście wszystko bedzie widac na takim wydruku lecz osobiście uważam że zdjecia nie nadawąły by sie do wsadzenia w album

drukareczke mam od wrzesnia wydrukowałem już ponad 2000 kartek głównie czarno białych dokumentów i kserokopii zmarnowałem do tego 5 tuszy (6 się już kończy) i do urządzenia nie mam żadnych zastrzeleń ani problemow ze sterownikami mimo że drukarka działa w sieci

jakosc skanera jest ok chociaż do zdjęć może być nie wystarczający. bardzo fajnie robi sie za pomoca niego ściągi - skanujemy fragment z książki wycinamy w Irfan view zmniejszamy drukujemy :)

mozna sie przyczepić do czytnika wykrywany jest jako dysk przenośny ale niestety prędkośc jest gorsza niz na usb 1.1 żeby cokolwiek wiekszego wgrac trzeba czekac wieczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dorzuce swoją recenzje Brothera 330C,nowszego odpowiednika Brother Dcp-115c Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Moje spostrzeżenia na temat Brothera 330C:Wygląd oceniam na 10/10,Brother napewno nie zaszpeci nam biurka,wręcz przeciwnie bedzie jego ozdobą.W komplecie z drukarką dostajemy zestaw pojemnych tuszy które powinny starczyć na bardzo długo ,a nie jak w HP na krótką chwile gdzie pojemność tuszy startowych to skandal i kpina z klienta.Jakość wydruku oceniam na 8/10,czcionki w trybie jakości zwykłej(domyślnej)są bardzo dobrej jakości,lecz uważnie przypatrując się im(znaczy się wsadzić nos w kartke) ujrzymy lekkie niedoskonałosci(szarpnięcia czcionki,zupełnie nie widoczne podczas czytania tekstu))Niedoskonałości te znikają w trybie jakości najwyższej gdzie czcionka w kazdej odległości jest gładka,wiaze się to oczywiście z dłuższym oczekiwaniem na wydruk.Jakośc skanu oceniam na 7/10,jakość jest dobra,ale cudów nie ma co oczekiwać.Wydruk zdjęć 8/10.O ile w trybie jakości zwykłej mogą nas spotkać przykre niespodzianki typu widoczne paski,w trybie jakości najwyzszej jest już bardzo dobrze.Musze zaznaczyć że zdjecia drukowałem na papierze zwykłym a mimo to jakośc ich jest na bardzo dobrym poziomie,.Ekonomiczność urządzenia 10/10,tonery są duże i pojemne,a ich zamienniki kosztują 48zł(komplet),kazdy baniak ma pojemnośc 37ml-a to naprawde dużo w porównaniu do konkurencji.Ocena końcowa 9\10,w tej cenie nie znajdziemy innego użadzenia kore charakteryzowałoby się dobrą jakością i ogromną wrecz ekonomicznościąTo by było na tyle mojej amotorskiej recenzji szarego użytkownika :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ciężko dostać? Tu masz sklepy.

http://www.ceneo.pl/269849

W większości sklepów jest napisane, że dostawa będzie po 12 kwietnia. Na allegro jeszcze widziałem tą drukarkę.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko to mi chodzilo ze w mojej okolicy, bo nie mam zamiaru pozniej wydawac 30zl za przesylke( w jedna strone) jak cos sie w niej zespuje. Tutaj jest zamienik do 330c i ma az 37ml klik , gdy oryginal jedyne 21,5ml mozliwa tak roznica w pojemnosci? @naxt, narazie jedziesz na oryginalach? czy juz zamienikow korzytasz?(jak narazie to widze ze activejet robi zamieniki tylko dla 115c itp., mam nadzieje ze dla 330c tez wypuszcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zda

Ciezko to mi chodzilo ze w mojej okolicy, bo nie mam zamiaru pozniej wydawac 30zl za przesylke( w jedna strone) jak cos sie w niej zespuje. Tutaj jest zamienik do 330c i ma az 37ml klik , gdy oryginal jedyne 21,5ml mozliwa tak roznica w pojemnosci? @naxt, narazie jedziesz na oryginalach? czy juz zamienikow korzytasz?(jak narazie to widze ze activejet robi zamieniki tylko dla 115c itp., mam nadzieje ze dla 330c tez wypuszcza)

Tak jeżdze na orginałech(jak się skończą będe jechał na zamiennikach),dużo już wydrukowałem,a tuszy prawie nic nie ubyło :) zamienniki dostępne na allegro 4 sztuki po 37ml każda po 48zł za komplet :),lub jeden toner tuszu czarnego 37ml za 8zł.Mój kolega jedzie na zamiennikach i jakość bardzo ok. :).Jeśli nie chcesz płacic za przesyłke kupuj w centrum druku,przesyłka jest gratis,sam tam kupiłem,cena tego brothera 330C wynosi 370zl :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem w końcu Brothera, ale 130C z powodu że 115C trudno dostać u mnie w mieście. Z pierwszych doświadczeń mogę powiedzieć że urządzenie drukuje, skanuje tak samo jak 115C, ma te same wady ale co do dłuższego użytkowania nie mogę się wypowiedzieć bo mam ją dopiero od wczoraj. Główne różnice:

- design (oba urządzenia są ładne, dla mnie to i tak sprawa drugorzędna)

- polskie menu w 130C

- w 130C podajnik jest zabudowany, jest to zaleta bo nie dostanie się tam kurz, ale i wada bo w przypadku druku na dwóch stronach trzeba go wyciągać żeby go otworzyć i wsadzić kartkę, w 115C można wsunąć do niego kartki nie wyciągając podajnika

- w 130C pojemniki są wsadzane z przodu urządzenia po otwarciu małej klapki, w 115C trzeba podnieść całą górną klapę urządzenia aby wykonać tą operację

- 130C pracuje ciszej niż 115C, czyszczenie głowic również jest cichsze

- 130C jest troche większa i cięższa niż 115C

- 16MB pamięci wewnętrzej w 130C, 8MB w 115C

- 130C drukuje troche szybciej

 

Ogólnie oba urządzenia są porównywalne, gdybym miał wybierać ponownie wziąłbym pierwszą z brzegu, różnica w cenie niewielka ale i udogodnienia w 130C również niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Sorki, za pewnie głupawe pytanie, ale jak jest z drukowaniem dwustronnym na tym urządzonku (115c) Jest może jakiś programik czy trzeba kombinować z drukowaniem najpier stron parzystych a pózniej nieparzystych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :razz: !

Jestem nowa na forum i jeszcze nie zdążyłam się tu odnaleźć...Dlatego jeśli nie napisałam mojego posta we właściwym miejscu-wybaczcie mi :wink:

Mam mały problem z moją drukareczką :sad: ( Brother DCP-115C ).Otóż zaczęło się od tego,że wciągnęło mi kartkę przy drukowaniu...Teraz ciągle wyświetla mi się czerwony wykrzyknik i napis na wyświetlaczu : "Unable to Unit Troubleshooting

and routing maintenance chapter in User's Guide."

Szukałam już nawet w książeczce obsługi ale nie ma tam nic na temat usterek... :damage_wall: Czy ktoś mógłby mi pomóc i napisać co się dzieje z moim urządzonkiem?Czy to wymaga naprawy?Bardzo proszę o odpowiedź!

Z góry dziękuję i przesyłam pozdrowienia! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, ze temat zostal odkopany to nie zakladajac nowego zapytam tutaj.

Otoz po raz kolejny skonczyl mi sie tusz, zakupilem sobie caly komplet, wymienilem czerwony, bo akurat ten sie skonczyl, ale jest problem, bo go nie pobiera, zamiast niego drukuje na zolto.

Nawet jak robie sobie na kartce 3 obiekty w kolorach C, M, Y, to zamiast czerwonego wychodzi zolty.

Ja rozumiem, ze jak jest koniec czerwonego to moze pobierac zolty, ale tutaj ewidentnie nie pobiera czerwonego.

Jak sie dobrze przypatrzylem to w miejscu gdzie sie wklada tusze, widac tam na dole kanaliki, ktorymi plynie tusz i we wszystkich kolorach te kanaliki sa wypelnione tuszem, czyli jest ok, a w miejscu czerwonego niestety w tym kanaliku koloru brak, tak jakby sie zapachalo cos albo sam nie wiem...

Spoktal sie ktos z was z czyms podobnym?

Rozwazam opcje wyssania jakas strzykawka tego co jest w srodku, moze sie odetka, albo dac tam jakiejs substancji, sam nie wiem :(

Niestety nie moge znalezc paragonu a 2 latka mijaja dopiero w styczniu :/ wiec nie mam co liczyc na gwarancje...

Edytowane przez Tical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...