Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Takie 3GHz to wiesz... 15 minut Orthosa to wiesz.. icon_biggrin3.gif Zapuść 3D Marka 2005, tak, żeby przeszedł całe, razem z CPU Test. Ten test procesora jest bardzo wymagający. U mnie jak zwykle go przejdzie to komp jest stabilny. Na boxie możesz poszaleć, bo to wcale nie takie złe chłodzenie. Tak do 1,42V to spokojnie - przynajmniej u mnie.

Wiem wiem, ale nie lubie czekać na orthosa :-P Znaczy sie teraz nie mam zabardzo czasu :wink: Szkoda że ten box ma aluminiowy spód :? A nie tak jak np w E4300 miedziany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na 3,1GHz szybko się wywala, to masz walla tak nisko... Niby M0, a tu tak słabo...

Chyba raczej zaczyna papu brakować.

 

PS. Widzę w sygnaturce,że jedziesz na pasywnej Ninji , jakie temperaturki przy takich taktach i napięciu?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na 3,1GHz szybko się wywala, to masz walla tak nisko... Niby M0, a tu tak słabo...

Nie o walla chodzi :damage_wall: jakby był wall to by sie nie uruchomił na 3,1ghz, poprostu za mało V ;]

 

UPDATE:

 

3ghz@1,27v :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

jakby był wall to by sie nie uruchomił na 3,1ghz

A jak wyjaśnisz że mój proc sie wiesza przy starcie kompa na FSB 350 MHz na dwóch płytach niezależnie od napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opanuj się z tymi screenami icon_razz.gifP 30 min Orthosa to też nic. Nieraz miałem tak, że szedł u mnie dwie godziny (blend), a CPU Testu w 3D Marku 2k5 nie przechodził...

:wink:

 

A jak wyjaśnisz że mój proc sie wiesza przy starcie kompa na FSB 350 MHz na dwóch płytach niezależnie od napięć?

Kiepska sztuka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój "nieszczęsnik" na 3,3GHz ładuje Win, ale większe obciążenie = freez. To jest wall. Mogę mu dać 1,65V, ale to i tak nic nie zmieni. Skoro uważasz, że to przez brak papu, to mu daj więcej :) BOX, czy nieBOX, 1,4V lekutko zniesie :D A tak w ogóle, to odczyty z programików to można se o d*** rozbić... To tak jakbym podawał, że mój leci na 3GHz na 1,23V :wink:

 

Ninja na pasywie daje radę, będzie pewnie ok ~70*, nigdy nie robiłem bardzo dokładnych pomiarów :wink:

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to odczyty z programików to można se o d*** rozbić... To tak jakbym podawał, że mój leci na 3GHz na 1,23V icon_wink3.gif

No nie przesadzaj, programy zawsze są jakimś tam punktem odniesienia, i na jakiej podstawie twierdzisz że twój na 1,23v robi 3ghz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fredek ja wiem o wallu, ale chwile temu nie pisałeś że jakby był wall to by nie wstał, a nie wieszał sie.

U mnie własnie sie wiesza, na 348 chwile później, 346 przy ładowaniu Windowsa.

Dlatego mimo wszystko pasuje wall, dziwny ale co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 100% wall.

 

Odczyty z programów mijają się z rzeczywistością. Mimo, że ustawimy np 1,3V , to napięcie często odbiega od ustawionego. Na dodatek mamy jeszcze vdroop...

 

Najlepszym punktem odniesienia są pomiary miernikiem + porównanie tego co software pokazuje.

 

Sprawę walla doskonale przerobiłem na dwóch E jakie miałem. E2140 miał walla >415MHz, E2160 walluje od ~366. To nie jest tak, że jak procesor ma walla, to się nie włącza...

 

Sector19, powiedz coś :wink:

 

BTW: spróbuję za wszelką cenę odzyskać mojego byłego 2140 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector jest offline na jakiś czas, także raczej nic nie powie ;]]]

 

Ja od siebie powiem tyle, że u mnie mobo nie bootuje po osiągnięciu wall'a, przy ustawieniu w windzie za wysokiego fsb komp łapie freeza i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc, ale masz tak, że np. fsb 370mhz full stable, a już 372 za nic nie zabootuje?

 

Bo tak naprawde powinien się objawiać fsb wall (zgodnie z nazewnictwem). Jednak u siebie (na e2140 i c420) zauważyłem, że objawia się tak jak opisuje m.in. arek1313.

Czyli wychodzi, że to taki fsb wall, ale bez sprecyzowanego walla ;)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie łol nie łol ja ta tam uważam , że gdyby 90% M0 robiło 3.0ghz na takim napięciu jak u Fredeka to byłoby super. Przecież seria E2000 od poniedziałku będzie w cenie 200-320 zł. Czego więcej chcieć...

 

@Fredek Prosiłeś, żeby Ci wybrali tą serię czy w ciemno kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek Prosiłeś, żeby Ci wybrali tą serię czy w ciemno kupowałeś?

Pierwszy z brzegu :-P 3,1ghz@1,3v@ 3d marki 01,03,05 łącznie z CPU testami stable :D Myślałem że to L2, bo jakieś takie ostatnie sztuki leżały na półce a tu M0 :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc, ale masz tak, że np. fsb 370mhz full stable, a już 372 za nic nie zabootuje?

 

Bo tak naprawde powinien się objawiać fsb wall (zgodnie z nazewnictwem). Jednak u siebie (na e2140 i c420) zauważyłem, że objawia się tak jak opisuje m.in. arek1313.

Czyli wychodzi, że to taki fsb wall, ale bez sprecyzowanego walla ;)

Celeron 420:

FSB 380 - full mega stable na minimalnym z mozliwych napięć

FSB 381 - 0 reakcji, nie bootuje, niezaleznie od napięcia / w windzie freez w momencie kliknięcia Set FSB.

 

E2160:

FSB 410 - śmiga

FSB 411 - freez / no boot, albo boot tylko, że z 200x9 ;]

 

Pierwszy z brzegu :-P 3,1ghz@1,3v@ 3d marki 01,03,05 łącznie z CPU testami stable :D Myślałem że to L2, bo jakieś takie ostatnie sztuki leżały na półce a tu M0 :rolleyes:

A ja nie mam grafy i nie mam jak sprawdzić 3D Marków [;

 

No ale proc od 3 dni liczy Seti i WCG 24/7 i ani razu się nic nie wywaliło, 0 bsodów czy podobnych rzeczy :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie łol nie łol ja ta tam uważam , że gdyby 90% M0 robiło 3.0ghz na takim napięciu jak u Fredeka to byłoby super. Przecież seria E2000 od poniedziałku będzie w cenie 200-320 zł. Czego więcej chcieć...

200zł ? :o, co takiego jest w poniedziałek :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...