Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie ogolne pytanko: otuz do sprawdzania temp proca uzywam roznych programow, i oczywiscie wychodza rozne wyniki ;)

 

CoreTemp 0.94 - 40 *C

 

CoreTemp 0.95 - 55 *C

 

Intel TAT - 55 *C

 

Ktorym wierzyc? Dodam ze znajomemu Intel Thermal Analisys Tool pokazuje mniejsza temp niz CoreTemp przy tej samej mobo co ja, lecz proc e2140

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba Core Temp pokazują dobrą temperaturę względem Tjunkction (temp. uszkodzenia proca) - w 0.94 jest 85C, a w 0.95 100C - delta ta sama. Także masz 55C na procku. A jeśli chodzi o odczyty temperatur, to daj sobie spokój - sprawdź tylko czy radiator się grzeje - bo są one tak skopane, że szkoda gadać - do tego jak już Sector19 napisał - przy tych samych ustawieniach i napięciach mogą być różne i to nie o 1C. U mnie pokazuje 60-70C, a radiator nie jest nawet gorący od spodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba Core Temp pokazują dobrą temperaturę względem Tjunkction (temp. uszkodzenia proca) - w 0.94 jest 85C, a w 0.95 100C - delta ta sama. Także masz 55C na procku. A jeśli chodzi o odczyty temperatur, to daj sobie spokój - sprawdź tylko czy radiator się grzeje - bo są one tak skopane, że szkoda gadać - do tego jak już Sector19 napisał - przy tych samych ustawieniach i napięciach mogą być różne i to nie o 1C. U mnie pokazuje 60-70C, a radiator nie jest nawet gorący od spodu...

 

 

 

no ta roznice (15*C) nie sposob nie zauwazyc i nie dostrzec ze chodzi o tjunction ;) wiekszosc osob przyjmuje dla tych procesorow 85* ... czemu zalecasz przyjac 100* ?

 

dodam ze odczyt z coretemp0.94 (tjf 85*C) jest prawie idealnie rowny temperaturze heatpipea radiatora (full cu)... a na oko powinna byc wyzsza o te 5-7*C... ale nie o az 15*C...

 

mysle ze temp procka to gdzies pomiedzy coretempem 0,94 a 0,95 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zalecam przyjąć 100C? Bo tak pokazuje Core Temp 0.95 - 100C. Core Temp 0.94 pokazuje 85C, więc temp jest o 15C mniejsza, ale różnica względem Tjunktion jest taka sama.

 

:blink:

no ja rozumiem jaki coretemp ile sobie liczy, mi chodzi dlaczego coretemp 0.95 a nie 0.94, czy dlaczego 100 a nie 85 ? to ma jakis bezposredni zwiazek z architekrura tego procka, czy od tak sobie bo tak i juz? ktore procesory core2duo beda dobre dla coretemp'a 0.94 a ktore dla 0.95? ...czy poprostu wszystkie c2d maja tjunction rowne 100?

 

ps. znalazlem cos takiego:

Just configure CoreTemp v0.95 to read the pure DTS readout (Delta to Tjunction) and that should tell you all you need to know regardless of the degreesC value.

w opcjach ct0.95 ustawilem Show Delta to Tjunction temp. i mam calkiem nowe odczyty temperatury rdzeni :D czekam na opinie ;) Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No masz nowe odczyty bo ci pokazuje ile brakuje do stu stopni. Co za ludzie, tysiące razy już to omawiane było.

0.95 pokazuje dobrze dla rewizji B2 i L2, B2 mają 85, L2 mają 100. Z G0 i M0 ponoć już jest coś nie tak.

 

A temperatura radiatora będzie mniejsza niż pokazywana w CoreTemp, bo CT pokazuje temperatury rdzeni, a nie obudowy proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz nowe odczyty bo ci pokazuje ile brakuje do stu stopni. Co za ludzie, tysiące razy już to omawiane było.

0.95 pokazuje dobrze dla rewizji B2 i L2, B2 mają 85, L2 mają 100. Z G0 i M0 ponoć już jest coś nie tak.

 

A temperatura radiatora będzie mniejsza niż pokazywana w CoreTemp, bo CT pokazuje temperatury rdzeni, a nie obudowy proca.

 

 

 

i o to mo chodzilo ;) nie widzialem tej informacji nigdzie wczesniej

 

a co pokazuje core temp to ja dobrze wiem, i dobrze wiem jak jest liczona temperatura, chodzilo mi jedynie o punkt odniesienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ostatniej selekcji...

 

z 20 sztuk procesorow wybralem cale DWA !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Jeden to:

3,000GHz @ 1,275v z biosu :) Orthos OK

3,050Ghz @ 1,275v Orthos 6m 47s blad

3,100Ghz @ 1,275v Orthos 1m 07s blad

 

a drugi to... wyczes max... sie zaskoczylem...

 

3,100Ghz @ 1,275v z biosu :) Orthos OK DO TEGO JEST MEGA ZIMNY :) 70*C przy takiej temperaturze na BOX'ie z CELERONA (aluminiowy najnizszy)

3,1GHz

Teraz testuje wiecej :P

 

Wszystkie procesory sa z identycznego miesiaca z identycznej seriii a zdarzaly sie takie padaki ze hej 2,66 Ghz nie wstaja...

 

poprostu czysta loteria... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@feluś

Tylko zauważ, że Sector sprawdza O/C na stock V. Na takim 1.45-1.55 zrobią więcej. Przyjrzyj się i zobacz, że nie pisał nigdzie o fsb wallu ;]

 

Ten 2 procek Sectora ma walla przy około 415 FSB. 9x415 - słabo ?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy , ale padaczki z tych proców , a te selekty to są naprawdę super , 3.1 ghz :lol2: . miałem kupować 2160 , ale sobie daruje i dozbieram na coś bardziej krętliwego.

powiem Tak... zdabadz jakiegos E21xx ktory robi 3,x GHz @ 1,275v ... to zobaczysz...

 

niektorzy maja probvlemy z E4300@ 3,0GHz wiec PROSZE nie komentuj...

 

A Sztuka E21xx @ 3,1GHz i do tego FSB Wall na ~410-420MHz... to juz na prawde super procek... mozesz sobie darowac i kupic cos na G)... ale niestety to kosztuje powyzej 500zl na co NIE KTORYCH nie stac :)

 

ale lipa teraz z tymi procami :/ bogu dzieki ze kupilem uzywanego 2 miesiace e2140 ktory leci ponad 3ghz

 

Sector19 trafil sie jakis M0?? czy jeszcze ich niema ??

 

PS. nie ma M0... ale nie spodziewam sie po nich niczego szczegolnego... po tym jak mielismy w rekach e4500 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 -> jest też taka opcja, że te E2160 pójdą niewiele więcej na wyższym napięciu - sprawdzałeś jak idą? Mój też idzie 3,10 GHz, ale dopiero na 1,43V z biosu, czyli jakieś 1.39 - 1.40V realnie. Przy 3GHz potrzebuje 1.41V, czyli realnie 1.37V. SuperPi 32M liczy przy 3.20GHz 1.45V, ale nie sprawdzałem czy jest stabilny. Większych napięć nie podawałem, bo moje chłodzenie jest prawie całkowicie seryjne (proc i płyta), jedynie mam wentyl 92x92 do budy założony. A powyżej 3.22 GHz na 1.45V wstaje, ale wywala się przy wchodzeniu do win. A co do selektów - wyniki interesujące, na pewno nabywcy będą zadowoleni. Jakby wiedział wcześniej, też bym jakiegoś pewnie wziął, no ale brałem całego kompa w jednym sklepie, więc kupiłem tam. BTW te procki mają def vcore 1.325V? Mój tyle ma, a na opakowaniu pisze 1.35V max. Widziałem już tutaj na forum różne wyniki zarówno E2140 jak i E2160 i mimo, że mój procek jest średni to i tak jestem zadowolony, bo mogłem trafić dużo gorzej. OC na pewno też zależy od płyty - moja niby nieźle wypada w testach, ale czasem mam wrażenie, ze mój procek i pamięci poszłyby więcej. Ale ogólnie jest OK - 3Ghz procek + kręcona 7900GS + 2GB RAM dość ładnie spisują się w grach. Dobrze, że się trochę wstrzymałem z zakupem kompa, bo jeszcze jakiś czas temu za tą samą kasę na nic dobrego od Intela (nie P4 ani PD :D) by mi nie starczyło :D

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj będą wyniki tych E2160 @ 1.45-1.55 i zobaczymy czy dalej będziecie mówić, że to takie padaki ;]

Ten lepszy idzie jak narazie 3.3Ghz @ 1.4v orthos stable od godziny ;] Screeny itd jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos mi poradzicie

 

E2160

AC Freezer 7 PRO

Gigabyte GA-P35C-DS3R

DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/2GDC

msi x1300pro

DELTA DPS-400MB-1

pasta AC5

 

200x9 auto[bios], 1.264V[cpu-z obciazenie]

core temp0.95 56C/everest 41C, NB 40C

 

trafila mi sie chyba jakas padaka bo nie chce dzialac stabilnie orthos

na 9x333 1.51875V[bios], 1.46V[cpu-z, orthos], temp core temp0.95 78C/everest 63C, NB 63C

 

troche sie wq** i dzialam na 350x8 1.4125V[bios], 1.344V[cpu-z, orthos]

350 4-4-4-12 default

core temp0.95 68C/everest 53C, NB 53C

 

czy macie jakis pomysl jak osiagnac 3GHz czy nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak mój - sprawdź czy coś więcej pójdzie :)

3.6Ghz @ 1.55 @ pi1m z biegu prześmigał, na orthosie się wywalił, ale to imo wina temp [;

 

Raptor

Jakie ty miałeś temperatury na tym twoim E2160 ? Bo jak pamiętam to coś pisałes, że duże, ja teraz tez mam "dosyć" wysokie jak na 1.4v i 3.3Ghz i nie wiem czy to wina chłodzenia czy czujka walnięta (albo i bios źle zczytuje temp) czy ten cpu się, aż tak grzeje :mur:

 

3.3Ghz @ 1.425v z biosu

Dołączona grafika

Temp z kosmosu ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tyle samo przy 1.41V tylko 3 GHz, ale moja płyta chyba zawyża temp na tym biosie co mam. Tyle, że radiator jest prawie zimny :P Jeszcze nigdy nie był gorący, czasem bywa letni. Cooler na pewno dobrze założyłem. Jedyna słuszna metoda sprawdzania temp to "na palucha", ewentualnie zewnętrzny czujnik. Temperatury serio są z kosmosu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor

Jakie ty miałeś temperatury na tym twoim E2160 ? Bo jak pamiętam to coś pisałes, że duże, ja teraz tez mam "dosyć" wysokie jak na 1.4v i 3.3Ghz i nie wiem czy to wina chłodzenia czy czujka walnięta (albo i bios źle zczytuje temp) czy ten cpu się, aż tak grzeje :mur:

 

3.3Ghz @ 1.425v z biosu

img

Temp z kosmosu ;]

Dołączona grafika

 

tyle że jak porównałem ostatnio everesta do speedfana to się okazało że everest 70st.C a speedfan 60st.C - coretemp 0.94 tak samo jak everest - wydaje mi się że zarówno everest i ct 0.94 źle coś czytają - na razie e2160 czeka na nowe mobo (MSI Q965DO i GB G33M-DS2R) wiec jak dotrą klocki to sprawdzę jeszcze raz

 

btw wszystko na freezerze 7 pro który bez problemu schładzał E6400 @ 3.4G/1.4V orthos do temp 63st.C więc nie wierze w te 70 na 3.3G/1.4V. Zresztą jak cooler spowalniałem do 60% przy wcg na 3.2G to tempy wg speedfana były 55st.C

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że czujki są popsute :mur:

 

U mnie też CT i Everest mają 10* więcej od SpeedFana. A to już raczej niemożliwe, żeby CPU sobie działa bez problemu przy 80* i sie nie wywalał w orthosie...

 

Swoją drogą jak proc liczy Seti to ma 10-12* mniej niż podszas ORTHOS'a :unsure:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Pamiętajcie, że EVEREST, SpeedFan i CT 0.94 uznaje, ze wasze PDC maja TJunction 85 stopni. Nalezy dodac 15 stopni albo uzywac 0.95

Ale ja tez mam slabe temp. Na fryzjerku 7 pro @ 2500 RPM C2D @ 2.88GHz 1.325V ma w stress 75 stopni

Chyba najlepiej ufac czujce z mobo. Ja mam wg. mobo 63-65 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...