Skocz do zawartości
Junior

Czy zalman mi sie zmieści ???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obudowe codegena 6051L , płyte główną Asusa TUSL-C i chciałbym założyć Zalman CNPS6000A-AlCu i zastanawiam się czy sie radiator zalmana o nic nie będzie zawadzał np. ram albo rezystory na płycie . Czy miał ju8ż ktoś taki dylemat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman nie powinien przeszkadzać żadnym elementom na płycie. Martwiłbym sie jedynie o to, czy masz wystarczająco dużo miejsca w obudowie między socketem a zasilaczem. W Codegenie Zalman zapierał mi się o zasilacz, a w Chieftecu zapiera mi się o półkę pośrodku płyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zelman zakłada się poziomo dłuższą cięścią  , zelman ma szerokość 63 mm więc jak założyłem coolera o wencie 80 mm to jeszcze zostaje mi około 20 mm wolnego miejsca od zaślacza .

oj chyba spales na geometrii ;)

 

skoro teraz masz 80 a potem bedzie 63 to zostaje 17 - ale to szczegol - najwazniejsze ze to 17 jest lacznie po obu stronach - czyli zostaje okolo 8.5 a nie 20 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zelman zakłada się poziomo dłuższą cięścią , zelman ma szerokość 63 mm więc jak założyłem coolera o wencie 80 mm to jeszcze zostaje mi około 20 mm wolnego miejsca od zaślacza .

Heh moze nie jestem znawca ale mam go i nie zaklada sie go poziomo ale pionowo !!! dluzsza czescia (inaczej ci zaszczepka nie pozwoli !!)!!!

Dlatego musisz miec jakies 4,5cm od srodka proca do zasilacza !!!

Chociaz on pod wplywem ciepla sie rozszerza i moze sie w koncu polozyc na zasilaczu :P (11cm) U mnie jest 3mm odstepu miedzy nim a zasilaczem na zimno :P

 

A razem z nim jest w zestawie wentyl 92mm a nie 80 !!!

Wiec nie bardzo wiem o czym ty Junior piszesz :evil: No chyba ze to ja nie mam Zalmana 6000Alcu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wiec nie bardzo wiem o czym ty Junior piszesz  :evil: ...

o tym pewnie ze jedne plyty ma ja tak umieszczony Socket (zaczepy dla radiatora) ze spinke dajesz pionowo (gora-dol) a inne ze dajesz poziomo (lewa-prawa) i kolega Junior pisze ze ma ten fart ze montuje cooler poziomo :!: i nic nie powinno zahaczac o zasilacz

 

a ze wentylator ma 92mm - to nic zawsze mozna go dac nizej (srodek wentylatora bedzie nizej o 6mm niz w 80mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym pewnie ze jedne plyty ma ja tak umieszczony Socket (zaczepy dla radiatora) ze spinke dajesz pionowo (gora-dol) a inne ze dajesz poziomo (lewa-prawa) i kolega Junior pisze ze ma ten fart ze montuje cooler poziomo  i nic nie powinno zahaczac o zasilacz 

 

a ze wentylator ma 92mm - to nic zawsze mozna go dac nizej (srodek wentylatora bedzie nizej o 6mm niz w 80mm)

hohoho to ty benek nie tylko kompy znasz ale i z matmy jestes dobry :twisted: hihihi

 

Ale na serio to znow masz racje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...