Skocz do zawartości
niesforny

Pomocy! Złożyliśmy, Nie Działa!

Rekomendowane odpowiedzi

przed chwilą złożyliśmy komputer, zestaw taki jak proponuje Sysak, mianowicie

 

mobo - ASUS P5N-E SLI

procesor - Intel E4300 1.80GHz Core 2 Duo

ram - A-Data 1024MB DDR II PC 667 1GBx2

chłodzenie - Scythe Infinity SCINF-1000

zasilacz - HuntKey HK-350AP

karta graficzna - GALAXY 7900GS 256MB/256 PCI-E (1.4ns) Zalman

dvdrw - asus drw-1608p3s oem

 

ze starego kompa został tylko

dysk - wdc wd1600jb

 

(obudowa to Thermaltake Mambo VC2000BNS)

 

pierwsze uruchomienie, przycisk power, rusza, wentylatory zaczynają się kręcić, my wpatrzeni w monitor (LG flatron 795ft), no i nic. cisza, bios w ogóle nie startuje, nic nie działa. czy to może być wina karty graficznej? jutro postaram się sprawdzić ją u kogoś, jak nie to bida, zobaczymy. 7900GS podłączona jest do niebieskiego PCI, tak jak każą w instrukcji.

 

ręce opadają, nie wiemy co robić. czy to wina grafiki, zasilacz przecież nie może być za słaby! komputer nie wydaje żadnych dźwięków. wszystko zrobiliśmy dobrze - przynajmniej tak nam się wydaje. nie zdziwiłbym się, gdyby wina tkwiła w jakimś mało istotnym szczególe.

 

błagam, poratujcie mnie! tak się cieszyłem z nowego komputera, a tu masz ci los. ech!

ratunku, pomocy!

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo przy składaniu takiej konfiguracji (p5n E6300)

 

sprawdź ram na innym kompie - mój okazał się wadliwy.

Upewnij się, że te łapki od coolera są odpowiednio odwrócone i cooler dotyka proca. Reset biosu również zalecany.

 

Jak nie pomoże to składaj na pająka.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziadostwo, no... sprawdzę to dopiero jutro na innym kompie.

 

ale jak rozwiązałeś sprawę? reset pomógł? czy winny był tylko ram? tu w ogóle do biosu nie wchodzi, ale też nie piszczy nic, żadnych dźwięków nie wydaje, to mnie też dziwi. załamanie!

 

scythe - wydaje mi się, że założony jest dobrze, ale niezłe akrobacje z nim były. wielka bestia.

 

co to znaczy "składaj na pająka"? (proszę się nie śmiać)

Edytowane przez niesforny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w obudowie tylko np na kartonie na dywanie itp. :)

ok, wiem, że zaraz zostanę tutaj nieźle zjechany za oczywistą nieznajomość podstawowych pojęć, ale... składaliśmy w obudowie, tylko scythe założyliśmy najpierw na proca, bo ciężko było go włożyć. potem płytę przykręciliśmy i dalej ram itd.

 

to to ma tak duży wpływ na działanie zestawu?! ojoj. ale dlaczego? ładunki elektrostatyczne?

 

wierzyć mi się nie chce, że to karta graficzna. ale wszystko na to wskazuje, jednak dziwi mnie ta cisza - żadnego "piiip" jak to zdarzyło się kiedyś w starym kompie. wtedy zmiana karty graficznej pomogła. przez myśl mi przeszło też, że zasilacz za słaby, ale do licha, przecież to było wałkowane sto razy na forum, że hk-350AP pociągnie taki zestaw!

 

powoli zaczynam głupieć.

 

tylko spokojnie. jutro sprawdzę ram i kartę na innym kompie, tak jak radzi djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieodpowiednie podłączenie kabelków a la USB, reset itd też może mieć taki efekt. Dlatego Pająk jest wskazany, bo w ten sposób możesz eliminować kolejne elementy.

Brak "piiip" oznacza, że nawet się bios nie uruchamia. To nie jest karta grafiki. Zasilacz wystarczy, ale o mocnijszym kręceniu raczej nie ma mowy.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! eureka, działa! dziękuję za rady.

nie mogłem iść spać nie sprawdzając wcześniej ramu. otóż przełożyłem kości z czarnych slotów do slotów żółtych - efekt - bios się uruchomił. czyżby to był powód? dziwne. jeśli tak, to czy kiedy w przyszłości dołożę ramu (w czarne sloty), czy dodatkowa pamięć będzie działać? zastanawia mnie to.

 

tak czy inaczej - ulga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli dual to slot jest ważny :) Gratulacje i miłego grania :D

 

Jeszcze jedną parę możesz dołożyć, ale wtedy zestaw będzie musiał chodzić na T2. Będzie chodził na 100% :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! eureka, działa! dziękuję za rady.

nie mogłem iść spać nie sprawdzając wcześniej ramu. otóż przełożyłem kości z czarnych slotów do slotów żółtych - efekt - bios się uruchomił. czyżby to był powód? dziwne. jeśli tak, to czy kiedy w przyszłości dołożę ramu (w czarne sloty), czy dodatkowa pamięć będzie działać? zastanawia mnie to.

 

tak czy inaczej - ulga...

Ja kiedys takie jaja z Abitem mialem, 4 sloty 2 niebieskie, 2 zielone (chyba i polaczenie kolorow dawalo dual) w zielonych nie wstawal w niebieskich bylo OK, w kazdym razie to mnie nauczylo, ze jak po zlozeniu komputera nie wstaje, to pierwsze co robie to przekladam ramy w slotach :D W kazdym razie dobrze, ze sie udalo B-) Natomiast w przyszlosci jak dolozysz ram nie powinno to juz miec znaczenia i wszystko powinno dzialac normalnie.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem podobną sytuację z płytą Gigabyte GA-M55S-S3, pamięci dual w żółtych slotach i komputer w ogóle nie ruszył, przełożyłem pamięci do czerwonych slotów i wszystklo jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...