Skocz do zawartości
Qlawy

Lapek ~2700zł I Xga Vs Wxga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ciągu ok miesiąca mam w planie zakup laptopa w miarę taniego (jak widać po temacie) nie potrzebuje super mocy, ale dobrze by było gdyby sie na nim jak najwygodniej pracowało, dlatego mile widziane dużo ramu i spory dysk, równie mile widziany bajer w postaci czytnika kart pamięci lub irda/bluetooth.

 

Z tego co na razie szukałem to znalazłem dwie ciekawe propozycje, no może trzy

 

ASUS F2HF-5A008

Intel Celeron M 1,83

Ekran 15" XGA (1024x768)

System: brak, za dopłatą

DVD+/-RW

RAM: 512 MB

HDD: 80 GB

Grafika: Intel 940GML

Waga: 2.7kg, 280 x 40 x 343

VGA, USB x 3, Express Card, LAN, TV-OUT, Modem, WiFi, Czytnik kart,

Gwarancja: 24 mies.

 

 

HP nx7400

Klasa procesora Intel Core Solo

Prędkość procesora 1,86 GHz

Pojemność dysku 60 GB

Przekątna ekranu LCD 15,4 cali

Typ ekranu TFT WXGA BrightView

Maksymalna rozdzielczość LCD 1280x800

Typ gniazd PCMCIA 1 x PC Card Slot type I lub II

 

Toshiba L30-10W

Klasa procesora Intel Celeron M

Prędkość procesora 1,73 GHz

Pojemność dysku 60 GB

Zainstalowana pamięć 1024 MB

Przekątna ekranu LCD 15,4 cali

Typ ekranu TFT WXGA

Maksymalna rozdzielczość LCD 1280x800

Typ gniazda rozszerzeń 1 x PC Card Slot (typ I/II)

 

Pytanie dodatkowe jest takiej treści: czy lepiej mieć ekran 15,4" ale nieco mniejszy dysk, czy lepiej 15" i większy dysk + nowszy slot + czytnik kart?

 

OS mi jest bardzo średnio potrzebny bo na tym i tak linuks będzie zainstalowany.

 

I jeszcze jedno pytanko, brałem pod uwagę raczej tylko procki intelowskie, ponieważ nie wiem jak platforma AMDka sie spisuje w lapkach - to raczej mój pierwszy kontakt ze sprzętem przenośnym w takiej kwestii.

 

PS Nie wierze jakoś firmie ACER O.o

 

Z góry wielkie dzieki za odpowiedź

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zaproponowanych przez ciebie lapków wybrał bym ASUSA + ram głównie ze względu na gwarancje

 

Pytanie dodatkowe jest takiej treści: czy lepiej mieć ekran 15,4" ale nieco mniejszy dysk, czy lepiej 15" i większy dysk + nowszy slot + czytnik kart?

te 0,4" to nie jest dużo lepiej mieć większy dysk...

 

a może coś od BENQ :

BENQ R55EG + dodatkowy ram i mamy naprawdę fajny sprzęcik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W ciągu ok miesiąca mam w planie zakup laptopa w miarę taniego (jak widać po temacie) nie potrzebuje super mocy, ale dobrze by było gdyby sie na nim jak najwygodniej pracowało, dlatego mile widziane dużo ramu i spory dysk, równie mile widziany bajer w postaci czytnika kart pamięci lub irda/bluetooth.

Recenzja ale może być sponsorowana

MSI S420

opinia z 3 ręki :)

CPU:Core Duo/HDD 80 GB/RAM 512/Matryca : 14" 1280x800 (Szklana)/DVD

TV-out,czytnik kart,3xUSB,podczerwień

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

 

z zaproponowanych przez ciebie lapków wybrał bym ASUSA + ram głównie ze względu na gwarancje

te 0,4" to nie jest dużo lepiej mieć większy dysk...

 

a może coś od BENQ :

2529247[/snapback]

Recenzja ale może być sponsorowana

MSI S420

opinia z 3 ręki :)

CPU:Core Duo/HDD 80 GB/RAM 512/Matryca : 14" 1280x800 (Szklana)/DVD

TV-out,czytnik kart,3xUSB,podczerwień

Faaajny... tylko ekran nieco maławy ;) ale za to osiągi miaazga

 

Liczę jeszcze na jakieś opinie na temat tego XGA vs WXGA i opinie użytkowników :)

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczosc wyswietlania max matrycy XGA to 1024 × 768 natomiast WXGA 1280×800, przy czym sa jeszcze WSXGA WXGA+ i takie tam.

hmm... to akurat wiedziałem, źle zadałem chyba pytanie, chodziło mi raczej o to czy lepiej pracuje się na ekranie Wide, czyli czy warto szukać WXGA, np ten pierwszy asus jaki podawałem w pierwszym poście jest XGA i nie wiem czy WXGA warte jest tego aby mieć np nieco mniejszy dysk...

 

Ale mimo to dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wide i w sumie chwale do przegadania stron, pracy w roznych programach. Gierki w te co gram obsluguja wide takze mi nie przeszkadza. Xvidy troche obcina jak nie sa wide z gory i z dolu. Wczesniej mialem Xga i na poczatku bylo dziwnie ale sie przyzwyczailem. Forum jest bardziej rozciagniete i wiecej sie miesci wszerz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wide i w sumie chwale do przegadania stron, pracy w roznych programach. Gierki w te co gram obsluguja wide takze mi nie przeszkadza. Xvidy troche obcina jak nie sa wide z gory i z dolu. Wczesniej mialem Xga i na poczatku bylo dziwnie ale sie przyzwyczailem. Forum jest bardziej rozciagniete i wiecej sie miesci wszerz :)

dzięki za odpowiedź, ogólnie na wide więcej miejsca ;) - logiczny wniosek :blink: ale wolałem spytać ludzi którzy z tego korzystają.

 

Tam przeglądałem te lapki jaki proponowaliście i te co ja pokazałem i są daw nad którymi sie zastanawiam.

 

BENQ R55EG o którym pisał zawi oraz HP nx7400.

 

Oba lapki różnią sie głownie prockiem, układem graficznym, ceną oraz nazwijmy to bajerem w postaci czytnika kart.

 

Benq za 2365zł daje Celerona M CM-430 1,7Gh do tego GF 7400 256 Turbo cashe i wlaśnie ten czytnik kart, aha on ma PCI Expresscard (typ II)

HP natomiast za 2555zł daje Core Solo 1.86Gh, do tego Intel 950 i nie ma czytnika, ale ma PCMCIA TYP I i II

 

Pytanie brzmi którego bardziej warto wg was...

 

UPDATE:

Z tego co czytam to w tym benq można wymienić procek na C2D, po wgraniu biosu od R55 działa bez problemow, wydaje sie być bardzo fajną propozycją (szkoda ze wymiana procesora to utrata gwary ;/)

 

UPDATE2:

Ale czytam sobie forum i widzę, że są tacy co na benq narzekają, jako na firmę... a myślałem ze sie już zdecydowałem :(

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sam sobie odpowiedzieć czy potrzebujesz mocniejszej grafiki czy procka, nam będzie ciężko ci pomóc sam musisz się zastanowić do czego będzie Ci służył ten lapek... mnie na przykład zawsze zależy na jak najdłuższej gwarancji i dobrej grafice dlatego zaproponowałem tego "benka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze właśnie myślę ;/

 

najlepiej jakby gdzieś było porównanie tego układu intela i tego GFa

 

niby na lapku nie planuje grać, no ale ... nie wiem jak ze sterami dla linuksa dla tego intela, trzeba sie dowiedzieć...

 

Tak czy siak dziękuję wszystkim za odpowiedź... sporo pomogliście :)

 

O :) chyba mam porównanie GF 7400 do i950 http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html może sie komuś jeszcze przyda :)

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby na lapku nie planuje grać, no ale ... nie wiem jak ze sterami dla linuksa dla tego intela, trzeba sie dowiedzieć...

Jak korzystasz z Ubuntu (lub podobnie zbudowanej dystrybucji) to nie ma potrzeby instalowania dodatkowych sterowników , chyba że chcesz mieć akcelerację ale z tego co wiem to tylko ATI jest uczulone na Linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Haquim

używam nieco ambitniejszej dystrybucji ;) Ponieważ korzystam z Gentoo i już wybadałem temat i wiem ze z wsparciem dla i950 nie ma problemów :)

 

Poczytałem sobie recenzje na egieldzie

HPek (wersja z core duo ale to nic)

BenQ

 

i wygląda na to ze benek jest lepszy, byłem nieco zaskoczony ale jednak, podobno matryca w HP jest fatalna, w benku nie za mądre rozmieszczenie portów audio, ale cóż... z dwojga "złego" wygląda na to ze w tym segmencie cenowym lepiej będzie kupić BenQ, a w późniejszym czasie zmienić mu procek na C2D

 

Teraz tylko dorwać go w Krakowie za rozsądną cenę :) Problem tylko ze jest w 2 sklepach tylko, z tego co widzę ;/

notebook.pl 2360pln o ile maja sklep w krk, a nie tylko jakiś tam oddzialik

Apollo 2720pln (wersja z 80gb dyskiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...