Skocz do zawartości
spiderko

Trzeszczący Dzwięk W X-fi I Bsod Ha20x2k.sys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień temu zmieniłem platforme AMD na Intela, jeszcze wcześniej postanowiłem kupić X-Fi Xtreme Music. Wszystko było ok do póki karta działała na płycie pod s.939 Asus A8N-SLI Premium, po przesiadce na Abita AB9 napotkałem dziwny problem. Karta w grze Battlefield 2142 wydawała z siebie trzaski, zwłascza gdy znajdowałem się w pobliżu zrzutu artylerii, trzaski się zagęszczały po czym wyskakiwał wspomniany w tytule tematu BSOD. Po weekendowej walce z komputerem, kilku reinstalacjach i ogólnym kombinowaniu poddałem się. Rozwiązaniem pośrednim okazało się przełączenie trybu pracy karty z Game Mode na Entertainment, lecz dzwięk w grze tracił na tym znacznie. Po lekturze forum Creative, zwłaszcza tematu Crackle/Pop issues, postanowiłem spróbować z programem którego już wcześniej używałem do zmiany latency dla karty graficznej, mowa o PCI Latency Tool, wartość dla karty muzycznej zmieniłem z 0 na 32... i problem znikł. Płyta posiada najnowszy bios, sterowniki X-FI i chipsetu także najnowsze.

 

Czy ktoś z użytkowników miał podobne problemy? Jak je rozwiązał (oprócz kupna innej karty :D )? Czy w/w sposób może pomóc w innych przypadkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...