Skocz do zawartości
Portal

Topower Top-450p3 U12 Ez 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie zakupc tego zasilacza -Topower TOP-450P3 U12 EZ 450W

Poczytalem troche o nim recenzji , troche komentarzy i chcialbym sie dowiedziec od Was pare spraw (czyli od osob ktore uzywaja go lub uzywaly)

- czy jest on naprawde cichy (da sie spac przy obudowie komputera gdy ten jest wlaczony)

- czy po pewnym czasie wentylator nie zaczyna glosniej pracowac ( przeczytalem jedna opinie ze u kogos tak wystapilo)

- jak trzyma napiecia ? ( czy sa duze wachniecia, czy moze jest jak skala)

- czy napiecia sa na granicy czy moze zawyzone , zanizone ? ( np 5v jest w granicach 5.00V czy moze 4.9xx czy moze 5.1xxx)

- czy mocno sie grzeje przy duzym obciazeniu

 

Wybaczcie za takie pytania ale skladam komputer dla wymagajcego uzytkownika , szczegolnie ciszy :)

 

Tak jak kazdy podzespol takze zasilacze wychodza w roznych wersjach - szzcegolnie chodzi mi opinie uzytkownikow ktorzy nie dawno zakupili owy zasilacz.

Edytowane przez Portal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten zasilacz ale w wersji z kablami na stałe i jest on naprawdę zajebiście cichy a przy tym naprawdę dobrze trzyma napięcia i nie grzeję się zbyt mocno nawet przy dużym obciążeniu. Zasilacz mam już prawie 3 miesiące i jak dotąd jeszcze nie miałem z nim żadnych problemów no i wiatraczek jest tak cichy jak był na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to temat o Toppower to się podepnę interesuje mnie wydajność takiego zasilacza : http://zenfist.pl/pID/3.htm przy sprzęcie takim jak masz Zajdzik - i czy miałby zapas na 2gb ramu i 8800gts ??? z góry dzięki za odpowiedź bo nie wiem czy zbierać na tego Toppowera czy na Chiefteca 560w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO- ponoć te Chieftecki są głośne ??? a powiedz mi jeszcze czy do 370zł jest jakaś lepsza zasiłka z odpinanymi kablami od tego Chiefteca ??? ( nie chodzi o to że muszę wybierać między tymi dwoma chodzi o to żeby było dobrze i dozbieram do tych 370zł bo zasilacz ma być już na minimum 2 lata)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to temat o Toppower to się podepnę interesuje mnie wydajność takiego zasilacza : http://zenfist.pl/pID/3.htm przy sprzęcie takim jak masz Zajdzik - i czy miałby zapas na 2gb ramu i 8800gts ??? z góry dzięki za odpowiedź bo nie wiem czy zbierać na tego Toppowera czy na Chiefteca 560w

na mojej zasiłce teoretycznie powinienem móc podłączyć więcej jak 2gb ramu oraz nawet 8800gtx a na 480W tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO - czekam na Twoją opinię czy jest coś koło 300zł z odpinanymi kablami co zastąpi godnie tego Chiefteca, czy lepiej dozbierać na niego ???

 

Zajdzik - tylko ten zasilacz co podałem to całkiem inna seria Toppower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajdzik - tylko ten zasilacz co podałem to całkiem inna seria Toppower

chyba jednak nie. jedyną różnicą pomiędzy moją wersją a tą co podał portal jest to że w mojej nie odpinają się kable a w jego tak i z tego co wiem to jest jedyna różnica pomiędzy tymi zasilaczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co szczerze mówiac miałem ten zasilacz jest całkiem całkiem ale osobiście polecam Ci wersje 480W naprawdę jest mniej wadliwy :)

Zasilacz na tańszych częściach i przestarzały konstrukcyjnie ma być mniej wadliwy, wątpliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam tego topka i mnie rozczarowal pod wzgledem glosnosci, bardzo szybko wskakuje na szybkie obroty po obciazeniu i praktycznie nie spadaja obroty,no i jeszcze bardzo mocno wibrowal, prawdopodobnie ja trafilem na taka sztuke, nie chcialo mi sie oddac na gware wiec wlozylem fandera (i po gwarancji) mam teraz cisze. A obroty wentylatora w tym topku sa troche na wyrost bo dopiero go dobrze zagrzalem po 10 godzinach orthosa (fander na 5v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam tego topka i mnie rozczarowal pod wzgledem glosnosci, bardzo szybko wskakuje na szybkie obroty po obciazeniu i praktycznie nie spadaja obroty,no i jeszcze bardzo mocno wibrowal, prawdopodobnie ja trafilem na taka sztuke, nie chcialo mi sie oddac na gware wiec wlozylem fandera (i po gwarancji) mam teraz cisze. A obroty wentylatora w tym topku sa troche na wyrost bo dopiero go dobrze zagrzalem po 10 godzinach orthosa (fander na 5v)

 

jak mozna wiedziec to kiedy i gdzie go kupowales ? moze jakas inna rev tego zasilacza ?

a jak rozkreciles to jakiego koloru radiatory mial - srebne czy czarne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna wiedziec to kiedy i gdzie go kupowales ? moze jakas inna rev tego zasilacza ?

a jak rozkreciles to jakiego koloru radiatory mial - srebne czy czarne ?

kupiony z miesiac temu w komputroniku, ostatnia sztuka,radiatory czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie zakupc tego zasilacza -Topower TOP-450P3 U12 EZ 450W

Poczytalem troche o nim recenzji , troche komentarzy i chcialbym sie dowiedziec od Was pare spraw (czyli od osob ktore uzywaja go lub uzywaly)

- czy jest on naprawde cichy (da sie spac przy obudowie komputera gdy ten jest wlaczony)

- czy po pewnym czasie wentylator nie zaczyna glosniej pracowac ( przeczytalem jedna opinie ze u kogos tak wystapilo)

- jak trzyma napiecia ? ( czy sa duze wachniecia, czy moze jest jak skala)

- czy napiecia sa na granicy czy moze zawyzone , zanizone ? ( np 5v jest w granicach 5.00V czy moze 4.9xx czy moze 5.1xxx)

- czy mocno sie grzeje przy duzym obciazeniu

 

Wybaczcie za takie pytania ale skladam komputer dla wymagajcego uzytkownika , szczegolnie ciszy :)

 

Tak jak kazdy podzespol takze zasilacze wychodza w roznych wersjach - szzcegolnie chodzi mi opinie uzytkownikow ktorzy nie dawno zakupili owy zasilacz.

Cześć,

mam taki zasilacz :-) więc mogę coś o nim powiedzieć

- oj jest naprawdę cichy wręcz niesłyszalny, dopiero jak w komputerze robi się kociołek (gorąco) to go lekko słychać, w IDLE go nie słychać jest naprawdę cichy.

- mam go od lipca 2006 i jest tak samo cicho jak w dniu zakupu

- napięcia trzyma bardzo stabilnie, wręcz jak skała (mierzone miernikiem)

- napięcia mieszczą się w przyjętych normach :-) więc nie ma się o co martwić

- nie nie grzeje się mocno ;-) sprawdzane organoleptycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...