Skocz do zawartości
Kakuś_

Wireless Settings 3com... Pomoc W Konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory miałem problem w ogóle z połączeniem router'a do sieci, ale wreszcie się udało. Niestety powstał nowy problem... Próbuje podłączyć laptopa przez WLAN i mam następujące problemy. Co jakiś czas rozłącza mimo, że odległość pomiędzy urządzeniami to np. 3 metry, jak włączam np www.speedtest.pl to bardzo długo mi się ładuje i nie osiąga tych prędkości co normalnie. Chciałbym jeszcze tak ustawić żeby każdy kto chce się podłączyć do mojego router'a musiał wpisać hasło i nie wiem jak to zrobić... Oto screen'y ustawien Wireless Settings:

1

2

3

4

5

6

 

Gdyby ktoś był tak serdeczny i opisał mi co dokładnie mam zmienić i jak żeby zwiększyć na maskimum zasięgu, żeby nie rozłączało i żeby było konieczne to hasło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na screenie 2 wybierz wpa pre shared key

potem tkip

a nastepnie w polu wpisz klucz jaki ci tam fantazja na palce przyniesie

 

sciagnij sobie program netstumbler i zobacz czy na tym samym kanale niema innych sieci w okolicy - najlepiej, jakby do innych sieci pozostawalo 6 kanalow nieuzywanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na screenie 2 wybierz wpa pre shared key

potem tkip

a nastepnie w polu wpisz klucz jaki ci tam fantazja na palce przyniesie

 

sciagnij sobie program netstumbler i zobacz czy na tym samym kanale niema innych sieci w okolicy - najlepiej, jakby do innych sieci pozostawalo 6 kanalow nieuzywanych

Wybrałem tak jak powiedziałeś i mimo to jak chce się połączyć z siecią to nie pyta o żadne hasło, a poza tym jest napisane "Sieć bezprzewodowa niezabezpieczona". Dlaczego tak to jest?

 

Jak daje w programie, który dostałem z laptopem Toshibą żeby mi pokazał wszyskie dostępne sieci to pokazuje ich 5 w tym jakieś obce na kanałach: 2; 6; 10. Poza tym jest jeszcze sieć STK (kablówka od której mam net) na kanale 1 (nie wiem skąd bo nie mam routera wifi z kablówki tylko ich modem) i 3Com na kanale 11... Może ustawić ten 3COM na innej częstotliwości? skąd się wzieło te STK?

 

W ustawieniach jeszcze zmieniłem pare rzeczy w następujący sposób:

Screen

Czy jest to najlepsze i prawidłowe ustawienie ? Chodzi o to żeby nie rozłączało i miało jak największy transfer.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

btw co to jest WMM ?? SCREEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ustawiasz wpqa a siec dalej jest otwarta - tzn, ze trzeba zapisac ustawienia i zrobic reboot routera

udało mi się ustawić te zabezpieczenie... co dziwne na jednym komputerze mimo, że wejde i zmienie coś w ustawieniach to nic się nie zmieni tylko na drugim kompie wszystki zmiany są zapisywane...

 

dlaczego jeżeli próbuje testować prędkość (98% - moc sygnału) wychodzi mi raz 1000 kb/s raz 1500kb/s max 1800kb/s a na kablu dochodzi do 2900kb/s... Czemu jest taka różnica? któreś z wyżej podanych ustawień są nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...