Skocz do zawartości
Roman_Gie

Athlon Xp 1700+ (thorton) Czy Senpron 2800+ Na 462

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostation zakupiłem procesor Athlon XP 1700+ thorton z bardzo dobrej serii do podkręcania, z zamiarem dokupienia płytyNF7 Abita. Na moje (nie)szczęście znalazłem dobrą oferte, i kupiłe tą MoBo z prockiem Sempron 2800+.

 

Całego kompa kompletowałem w celu overclockowania :D, i teraz moje pytanie.

 

1)Który procek sprzedać

2)tzn. Który procesor sobie zostawić i się nad min pastwić :))

3)z którego więcej wyciągne?

 

na dzień dzisiejszy mam zamontowanego Semprona, thornotna jeszcze nie testowałem.

 

Zasilacz Medocom MC 400W, pamięci 2x256 Kingston 400.

 

DAJCIE WIEDZIEĆ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To nie jest throton tylko thoroughbred. Skoro masz oba to je testuj i porównuj. Czy to takie trudne??

 

EDIT 17:00: Chce pomóc ale własnej inwencji nigdy nie zaszkodzi <_<

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semp np. przy tych samych taktach robi lepsze czasy w spi. więc patrząc na to pod tym kątem to lepiej bawić się w dużo nowszego semprona. Co do taktowań to naprawdę sam musisz sprawdzić i Grzechu_1990 dobrze prawi. Nikt tu nie wróży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marvin00 widze że tesh masz tak sam procek jak ja, niestety jeszcze nie próbowałem go kręcić, ale bede chciałz niego wyciągnąć np 12x200. Wtedy bede w pełni zadowolony.

 

 

EDIT: OK, jak pokręce oba, to napisze co mi wyszło. :)

 

EDIT2: Sempron 2800+ ze standardowego 12x166 (1.6V), doszedł jedynie do 12x180 (1,7V). Przy FSB 200Mhz - nie wstał. Szkoda.

czas na kręcenie 1700+. :D

Edytowane przez Roman_Gie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój athlon 1700+ kręci sie całkiem nieźle przy standardowym napięciu idzie 10x205, najwięcej wycisnąłem z niego 11x200 niestety przy napięciu 1,85 V :(. Tak jak moi poprzednicy musisz próbować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semp np. przy tych samych taktach robi lepsze czasy w spi. więc patrząc na to pod tym kątem to lepiej bawić się w dużo nowszego semprona. Co do taktowań to naprawdę sam musisz sprawdzić i Grzechu_1990 dobrze prawi. Nikt tu nie wróży :)

Czemu sempron robi lepsze czasy? Przeciez to ten sam rdzen? Moge sie jednak mylic, po pozbyciu sie Thortona juz sie nie interesowalem tak soc. A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, wcale nie robi. Zasugerowałem się rankingiem spi 1m ale spojrzałem z rozpędu na czasy sempronów ...64 :P

Edytowane przez Marvin00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Roman Gie: Potestuj oba i bierz ten, ktory wyzej pojdzie :) W ciemno ciezko powiedziec, ktory bedzie lepszy. Rdzenie te same, ale 1700+ w dobrych seriach naprawde moooooocno sie krecil, wiec jemu dalbym troche wiecej szans na pozostanie :) Z drugiej strony, jadac na opinii serii 1700+ pewnie za wiecej go puscisz na allegro ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...