Skocz do zawartości
KaxxL

Gg W Erze

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci w takim razie na fonie jak msz komputer?

mam komputer ale nie mam możliwości założyć neta. słaby sygnal mam czy jakos tak. dopiero w przyszlym roku. więc chociaż chcę gg mieć na komputerze, a nie mam innej możliwości niż tylko przez komórke. pomocy!!!

:sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jest pewnie bardzo drogi" - siądź z ołówkiem i kalkulatorem zobacz cennik, dostępne pakiety, mi w Papli średnio 100-150kB (40-60gr) idzie na godzinę rozmowy z 1-2 osobami jeśli masz dużą listę i więcej osób z którymi gadasz naraz to bedzie drożej (zmiany statusów, opisów) u mni eto 90 osób.

 

w Heyah masz pakiet 5zł 5MB czyli 5x1024kB - wystarczająco dużo na miesiąc gadania bo przecież nie robisz tego cały czas a dodatkowo mozna używać Opery Mini (wersja rosyjska mod ma wygodny licznik pobranych danych)

 

do [gluteus maximus] z Gg od Ery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do korzystania z GG na komórce nie warto płacić abonamentu za oryginalne GG. Istnieje kilka darmowych aplikacji, które pozwalają na rozmowy GG na komórce. Koszt takich rozmów to koszt przesyłu danych przez GPRS (wcześniej mihalo wspomniał ile danych jest przesyłanych podczas 1h rozmowy 100-150kB) - opłatę w zależności od sieci i wykorzystywanej taryfy trzeba sobie policzyć.

 

Co do samych programów to wybrałem kilka najpopularniejszych: JaduGadu, Bombus, Papla. Pierwszy program wykorzystuje bezpośrednio protokół GG i jego konfiguracja będzie najprostsza. Interfejs jest też najbardziej zbliżony do komputerowego GG. JaduGadu ma jednak pewne wymagania i nie uruchomi się na każdej komórce. potrzebny jest telefon posiadający Java™ (CLDC/MIDP) z obsługą socketów. Przykładowo na mojej Nokii 3220 nie udało mi się połączyć z serwerem choć sam program uruchomił się. Kolejne dwa programy korzystają z protokołu Jabber i umożliwiają rozmowy z kontaktami GG za pośrednictwem tzw. transportu GG. Konfiguracja dla mniej zaawansowanych może być kłopotliwa trochę. Tutaj polecam poszukiwania w googlach. Żeby z nich korzystać potrzebujemy: konto GG, konto Jabber, telefon z wgranym programem. Na mojej nokii korzystam z Bombusa - działa bez większych problemów. W skrócie uruchamianie GG wygląda dla Bombusa tak:

 

1) Konfigurujemy telefon tak żeby miał dostęp pełny do WWW (Internet GPRS) a nie tylko WAP (WAP Internet GPRS) - info na stronach operatorów - przykładowo dla Orange: http://www.orange.pl/portal/map/map/corpo_...&id=1465325

2) Wgrywamy program do koma

3) Tworzymy sobie konto na jednym z serwerów obsługujących protokół Jabber (np. chrome.pl, maszyna.pl - info o serwerach tutaj: http://www.jabberpl.org/Serwery/Porownanie?v=9op ) - konto można stworzyć zarówno korzystając z Bombusa/Papli jak i klienta zainstalowanego na kompie (polecam jest szybciej i wygodniej).

4) Uaktywniamy transport GG w kliencie Jabbera - przy jego uaktywnianiu niezbędne będzie podanie numeru GG i hasła (ja skorzystałem z Konnekta - przy wyborze statusu jest opcja Usługi - i tam dalej należy wybrać Transport GG)

5) Dodajemy kontakty z Jabbera/GG - i tutaj także możemy skorzystać z klienta mobilnego lub na kompie - kontakty są zapamiętywane na serwerze. Dla kontaktów GG jako JID podajemy (dla serwera Maszyna.pl) XXXXXXX@gg.maszyna.pl (XXXy oznaczają nr w sieci GG) - jako transport podajemy gg.maszyna.pl - dodajemy nazwę kontaktu i możemy też przyporządkowac kontakt do Grupy. Dla kontaktów w Jabberze JID wygląda mniej więcej tak YYYYYY@maszyna.pl (YYYYYY to nazwa Użytkownika)

6) Uruchamiamy i kontaktujemy się ze znajomymi z Jabbera/GG i także innych komunikatorów (dostępne są transporty dla innych komunikatorów - np.ICQ,AQQ,TLEN)

 

Poniżej załączam linki do wspomnianych programów:

 

http://jadugadu.prv.pl

http://www.jabberpl.org/Klienty/Spis/Bombus?show_comments=1

http://komunikator.papla.pl/text.asp?file=instant_mob.html

 

POZDROWIONKA DLA FORUMOWICZÓW :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem. Zainstalowalem sobie eragg, jak kumpel napisze to dostaje wiadomosc, jak ja do niego w tym czasie wysle to tez on dostaje. Problem jest z tym ze nie moze zaimportowac listy kontaktow, po jakims casie wywala blad ze nie zaimportowal i sie rozlacza :/ moze mam stara wersje bo pobralem z google (z koma nie chcialo cos)

 

Moze ktos uploadowac nową wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...