Skocz do zawartości
gotian

Laptop Dla Programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym kupić laptop, który głównie używałbym do programowania. Przede wszystkim w takich środowiskach jak: Eclipse, NetBeans, Visual Studio, itp.

Jestem w stanie na niego wydać do 3500zł.

Zebrałem kilka modeli i prosiłbym o komentarz do nich i pomoc w wyborze (oczywiście jeśli ktoś uważa że inny model nadawał by się do moich celów to również prosiłbym o odpowiedz).

 

Fujitsu Amilo PRO V3505: Intel® Core™Duo Processor T2350 L2 cache 2MB FSB 533Mhz, 1024 DDR II ;Sirius

HP Compaq nx7300: Intel® Core™Duo Processor T2250 L2 cache 2MB FSB 533Mhz, 1024 DDR II ;Sirius

IBM\Lenovo C200: Intel® Core™ 2 Duo Processor T5500 L2 cache 2MB FSB 677Mhz, 512 DDR II ;Sirius

IBM\Lenovo N100: Intel® Core™Duo Processor T2250 L2 cache 2MB FSB 533Mhz, 1024 DDR II ;Sirius

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP jest całkiem niezły, sam zastanawiałem się nad Lenovo N100, ale wybór padł na TOSHIBA SAT A100-036 T2300/1024/100/15,4/DVD-RW/VHBh

http://sklep.linux.pl/?id=sklep&katego...amp;towar=28925

 

Lenovo jest OK, ale nie przekonał mnie.

Wiele osób chwali HP. Konfiguracje praktycznie takie same, bierz ten który Ci się bardziej podoba :)

Moje typy: Toshiba, HP

Edytowane przez asdfman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego hp i naprawde na razie sie sprawdza. Z wad to na pewno matryca nie jest wybitna zwłaszcza kąty. do tego moim zdaniem ma za mało złaczy wyprowadzonych kilka usb, firewire, audio i d-sud...to wszystko...

Czasem mozę brakować tv out.

Jednak poza tym to naprawdę bardzo solidny, bezawaryjny sprzet B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HP mam pewne wątpliwości, na laptopie chciałbym mieć dwa systemy Linux i Windows. A ostatnio czytałem ze można utracić gwarancje jeśli zainstaluje się inny system. Nie wiem jak sytuacja wygląda z dwoma systemami.

 

A co do TOSHIBA SAT A100-036 T2300/1024/100/15,4/DVD-RW/VHB, to rzeczywiście bardzo interesujący laptop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HP mam pewne wątpliwości, na laptopie chciałbym mieć dwa systemy Linux i Windows. A ostatnio czytałem ze można utracić gwarancje jeśli zainstaluje się inny system. Nie wiem jak sytuacja wygląda z dwoma systemami.

A co do TOSHIBA SAT A100-036 T2300/1024/100/15,4/DVD-RW/VHB, to rzeczywiście bardzo interesujący laptop :)

To mega ściema w razie jakby co to wyjmujesz dysk twardy i tyle :).

 

Z podanych najlepszy będzie ten HP nx7300 (ale uważaj żeby ci RAMU nie było zbyt mało)

lub z innych : LG

dokupujesz kostkę 1GB ( bo 1 slot jest wolny) i masz 1,5GB - w tym samym budźecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego hp nx7300 to bym brał RU374ES. Ma on ciekawe parametry i przystępną cene:

Intel Core 2 Duo T5500 1.66GHz 667MHz FSB 2MB L2 Cache

15.4" WXGA 1280 x 800

1GB DDR2 (533MHz) - w jednej kości, drugi slot wolny

120GB 5400 rpm

 

Jedynie zastanawiam się nad procesorem bo za tą samą cenę mogę mieć Intel Core Duo T2250 1,73 GHz (LENOVO), albo nawet Intel Core Duo T2450 2.0GHz (FUJITSU-SIEMENS). I tu mam pytanie do forumowiczów, czy różnica w wydajności pomiędzy tymi procesorami jest znaczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...