Skocz do zawartości
B@SkI

Asus Eax1300 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mój problem polega na tym, że dziś dostałem od kumpla kartę graficzną jak w opisie na PCI-e wyciągnąłem swojego starego radka 9200se i wsadziłem tego. Płytka ze sterownikami jest nadłamana więc nie czyta. Chciałem sobie ściągnąc sterowniki z internetu, ale każdy co zainstaluje to komputer się włącza, ale jak przechodzi do ekranu z logowaniem to się zawiesza, jest czarny ekran i dalej nie idzie. Dlatego teraz używam sterowników z windowsa, ale ekran "pływa". Instalowałem już chyba wszystkie możliwe sterowniki, ale dalej nie działa. Zrobiłem już formatkę dysku zainstalowałem znowu sterowniki ściągnięte właśnie do tej karty i nic. Może to coś z płytą główną czy jak?

 

Moja konfiguracja komputera:

Procesor: Athlon 64 3200+

Płyta: Asrock 939Dual-VSTA

Pamięć 512 (PC3200 DDR RAM)

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak LCD, ale co to da, jak on się zawiesza, a nie że nie wyświetla, może to być spowodowane za słaby zasilaczem? bo mam jakiś co prawda silent, ale noname bym go określił 300W.

 

Odinstalowałem i nawet już formatkę zrobiłem i dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak LCD, ale co to da, jak on się zawiesza, a nie że nie wyświetla, może to być spowodowane za słaby zasilaczem? bo mam jakiś co prawda silent, ale noname bym go określił 300W.

 

Odinstalowałem i nawet już formatkę zrobiłem i dalej nic.

Heheh, no to masz sprawcę! Zasilacz. U mnie na 250W starej zasiłce po przełożeniu zamiast Radka 9000 64MB 64-bit AGP na X1300PRO na PCI-E komp co jakiś czas wogóle nie startował, a jeśli już, to wieszał się przy ładowaniu systemu. Później na 300W Codegenie co jakiś czas zwis tak kilka razy na dzień. Dopiero teraz mam spokój na 460W-atówce, ale podejrzewam że do tej karty wystarczy 360W np. Chiftec, aby wszystko hulało jak należy.

Karty PCI-E dostają całe zasilanie z płyty głównej, zdaje się, że 75W to max jaki może dostarczyc to złącze, a więc do X1300 nie trzeba podłączac żadnych dodatkowych wtyczek, których zresztą nie ma. Zasilacz więc musi doprowadzac wystarczającą moc do płyty i to stabilnie przez wtyczki 20/4pin.

Wniosek - zmień zasilacz.

 

BTW.. co do czarnego ekranu podczas logowania, też to miałem, ale tylko przy podłączeniu LCD, wystarczyło raz wejśc w trybie awaryjnym i wybrac tryb VGA, później już było OK. Jeśli jednak zawiesza się, to raczej wina zasilacza lub sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki no to jutro chyba skocze po jakiś zasilacz, czy taki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=178718047 lub taki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=178361441

Będzie odpowiedni? bo nie chce za dużo wydawać jako biedny student:>

 

aha a jakich sterów używasz?

Edytowane przez B@SkI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Procomp 450W z wentylem 120mm wydaje się OK za tę cenę. Ten drugi to shrot, nie warto.

Sterowników zawsze staram się używać najnowszych ze strony ATi. Obecnie Catalyst 7.3 z Control Center PL. Miałem drobne problemy z wyświetlaczami na 6-9-7.2, ale w nowych to naprawili. Poza tym 7.2 nie chciały się całkowicie odinstalowac, i nie pozwalały na zmianę sterownika w dół np. do 6.12, CCC nie chciał się wtedy uruchomic.

Nowe sterowniki 7.2 i 7.3 są dużo szybsze w OpenGL, a w standardowym Dx9 jest też kilka procent zwyżki w niektórych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapomniałem o tej Delcie i Fortronach (ale tu często używki). Moim zdaniem jednak ten Procomp będzie miał podobną moc do tej Delty czyli około 350W, pomimo, że ma 450W (na papierze). Ale nie chce wyrokowac, bo styczności z nim nie miałem, a może się okazac że bazuje też na rozwiązaniu Delty lub Fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizował bym tak bardzo. Wśród shrotów prym wiedzie Codegen niemal łeb w łeb z Megabajtem, ten drugi uważany przez niektórych za jeszcze gorszy. Miałem jednak Megabyte'a 350W i złego słowa nie dam powiedziec, ale to były czasy socketA i O/C do 2.3GHz.

Procomp'a na mój gust można porównac z Tracerem, a nie z Codegenem. Czyli shrotów linia midle performace :lol2:. Ja na miejscu B@skiego poszukał bym takiej Delty, ale chociaż 400W. Teraz to minimum jeśli myśli się o jakimś O/C, chociaż jeśli pozostanie przy X1300 to te 350W też powinno by na styk, przy niewielkim O/C procka nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednego usera tego forum ta Delta 350W ciągnie podkręconego Venica, 2 HDD, 3 kości RAMu i podkręconego GF7600GS. Wątpie żeby ten Proomp nawet przy domyślnych ustawieniach pociągnął taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zmiana zasilacza nic nie dała, macie może jakieś inne propozycje?

 

Nom znalazłem jakieś starsze stery Catalyps 6.1 i teraz wkońcu się włączył komputer, ale tylko jak podczas włączania dam F8 i zmienię na TRYB VGA, pozatym mam rozdziałkę 640x480 8 bit kolorów i jak próbuję coś zmienić to się wiesza i ekran gaśnie:(

Edytowane przez B@SkI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienił złom na złom :mur:. Na przyszłość nie słuchaj takich speców bo źle się to skończy dla twojego sprzętu.

Zrób formata - teraz możliwe że masz ładny syf w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-E nie potrzebuje sterowników tak jak mostek procka z AGP. Ale jeśli są do płyty drivery lepiej zarządzające przerwaniami na szynach to należy zainstalowac. Do ULi pod XP chyba nawet nie trzeba/nie ma, jeśli używa się karty PCI-E. Ja mam też płytę na ULi (zainstalowane sterowniki Integradted 2.20) oraz do grafy Catalyst 7.3 z CCC. Przedtem oczywiście update DirectX9c october'06 / lub february'07. Przed instalką samych sterów od grafy oczywiście .NET Framework 2.0/1.1 (ta starsza wersja instaluje mi się z drukarką HP, więc chocbym nawet nie chciał to i tak ładuje mi się do systemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chociaż ja nie mam takich problemów z moim Gigabyte'em, to zdecydownie polecam taką zamianę. Miałem wcześniej właśnie Galaxy 7300GT, tyle, że 128MB na ramach 2ns. Ceny teraz poleciały w dół i za 330-350zł można dorwac Galaxy 7600GS na pamięciach 1.4ns z chłodzeniem Zalmana. Ta karta już wymiata w rozdzielczosciach 1024x768 i 1280x1024. Gorzej z grami typu Oblivion, ale tu można zmniejszyc detale i też jest grywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...