Skocz do zawartości
vicek

Prawidłowe Wyniki - Kilka Pytań...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiałem się w jakim dziale umieścić ten temat, ponieważ chcę zapytać o kilka rzeczy. "Podstawowe Zagadnienia" są zawsze otwarte dla nowicjuszy, nawet z banalnymi/bezsensownymi pytaniami, dlatego postanowiłem napisać tutaj :D

 

1.

a) Kupiłem kartę MSI 7900 GTO. Nie chcę podkręcać chłodzenia, żeby sprawdzić wersję pamięci (kupiłem jako 1,1 ns). Jeśli karta podkręciła się do 700/1700, to oznacza to, że mam prawidłową wersję? Czy to jednak zbyt skromny wynik?

 

b) Jaka temperatura dla takiej karty graficznej jest bezpieczna? Widziałem w Internecie już wiele opinii... Jeśli przy korzystaniu z bardzo zaawansowanych aplikacji (gier) 3D dochodzi do 65 stopni, to raczej nie mam sie czego bać? (W spoczynku około 35.)

 

2.

Na mojej konfiguracji sprzętowej uzyskuję około 23000 punktów w 3Dmarku03 i 8000 w 06. (C2D E4300 @ 3.00 GHz, 2x1GB 800MHz 4-4-4-12, MSI 7900GTO @ 700/1700) Czy jest to adekwatny wynik do sprzętu? (czyt. czy nie jest zbyt mały biorąc pod uwagę konfigurację sprzętową, na jakiej został uzyskany).

 

3.

Ostatnia kwestia to pamięć RAM. Posiadam OCZ Platinum 2x1GB 800MHz.

 

Na początku używałem 800MHz i 5-5-5-15 (Auto w BIOSie). Pytanie jest więc takie - na mojej platformie lepiej pozostać z 800MHz i timingami 4-4-4-12, czy może 5-5-5-15 i pokusić się o większe taktowanie? (Jeśli tak, to ile powinienem spróbować wyciągnąć?)

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b) Jaka temperatura dla takiej karty graficznej jest bezpieczna? Widziałem w Internecie już wiele opinii... Jeśli przy korzystaniu z bardzo zaawansowanych aplikacji (gier) 3D dochodzi do 65 stopni, to raczej nie mam sie czego bać? (W spoczynku około 35.)

 

Mój 6800GS niekiedy osiągał 100+ stopni według miernika na karcie, nic mi się nie stało (czasem miał taka temp. że sterownik go sam spowalniał) teraz po zmianie pasty/wyczyszczeniu chłodzenia ma podobną do twojej, IMO temp OK przy boxie.

 

3.

Ostatnia kwestia to pamięć RAM. Posiadam OCZ Platinum 2x1GB 800MHz.

 

Na początku używałem 800MHz i 5-5-5-15 (Auto w BIOSie). Pytanie jest więc takie - na mojej platformie lepiej pozostać z 800MHz i timingami 4-4-4-12, czy może 5-5-5-15 i pokusić się o większe taktowanie? (Jeśli tak, to ile powinienem spróbować wyciągnąć?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

 

Ten procesor wymaga dużych taktów ze względu na niski mnoznik, z resztą z tego co pamietam Intele wolą wyzsze takty a AMD timingi (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem ;)

 

Przy podkręcaniu karty graficznej, czy to AtiToolem, czy inną aplikacją, podkręcą się pod kątem trzech różnych ustawień - 2D, low 3D, high 3D.

 

Ja taktowania wszystkich opcji (zegarów) ustawiłem na takim samym poziomie (700/1700). Wydaje mi się jednak, że w przypadku 2D to trochę przesada... Dlaczego? Otóż taktowania pamięci defaultowo wszystkie opcje mają takie same, ale już w przypadku rdzenia jest to jedynie 275 dla 2D, przy aż 650 w przypadku 3D perf...

 

Reasumując - jaką wartość zegara 2D się powinno ustawiać? Taką jak pozostałych, czy może jednak mniejszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2D zostawiasz defaultowe, po co ma karta ciągąć tyle prądu np. w windowsie ??? i się grzać. low 3D nie wiem co to jest, a 3d high to jest w apliakcjach 3d czyli to co powinieneś podkręcić :))

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia rzecz:

 

czyli takie ustawienia są w miarę prawidłowe?

 

http://img372.imageshack.us/my.php?image=asdxl4.jpg

 

I odnośnie tego pytanie - czy to normalne, że trzeba np. po wyłączeniu gry, trzeba chwilę poczekać, żeby taktowania rdzenia zmniejszyło się z 710 do 400? (np. poprzeglądać kilka folderów/wyjść do pulpitu). Tzn. żeby tryb 2D zmienił się na 3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...