Skocz do zawartości
Juzef

Dobry A Tani Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

Nieco już się tu dowiedziałem nt. wymagań zasilacza, ale zaszła drobna zmiana w planowanej konfiguracji. Teraz przedstawia się to tak: Athlon X2 3600+ 65nm, ram 1GB (jakiś tańszy, nie wiem jeszcze dokładnie), Abit KN9, GF 7300GT 256MB. Czy takie coś pociągnie Modecom MC-350, a jeśli tak to czy będzie jakiś zapas mocy żeby ew. coś podkręcić jeśli zajdzie potrzeba? Zaś jeśli nie, to co warto brać innego , najlepiej w podobnej cenie, czyli max. 200zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Hm, generalnie wolałbym nówkę raczej, bo chyba będzie potrzebny na zaraz jeśli w ogóle. A czy 350W to będzie jakikolwiek zapas w razie czego?

Poczytał byś albo poszukał... Wpisz w wyszukiwarce Huntkey 350AP a jako nick użytkownika Niemiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z tego co się zdołałem dowiedzieć, to ponoć nie ma lepszego poniżej 200zł... Hm... Czyli rozumiem że lepszy od Modecoma MC-350. I starczy z zapasem w razie gdybym miał co podkręcić ino nie za wiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten modecom spokojnie ci pociagnie to co mam w configu + dodatkowy dysk i jeszcze 2 dodatkowe kosci ram( sprawdzane osobiscie), przy czy napiecia trzymaly sie przy ok 12,20v i byly stabilne. Jednym slowem dobra zasilka.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja tez do dzis tak sadzilem z pelnym przekonaniem, ale teraz zaczynam miec watpliwosci. Pojawil sie mianowicie taki problem, ze komp gdy zaczne cos ostrzej dzialac, wylacza sie. Zanim to nastapi, cos przez 1-2s. piszczy jakby czy rzezi w rejonie mobo i wszystko staje. Nie wiem co brac za przyczyne, ale nasunal mi sie wlasnie zasilacz. Oto co everest pokazuje w kwestii napiec:

Wartoœci napiêæ

Napiêcie rdzenia procesora 1.12 V

Aux 1.86 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 5.56 V

+12 V 6.99 V

-12 V 0.88 V

-5 V 2.39 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.02 V

VBAT baterii CMOS 3.02 V

Debug Info F FF 29 FF

Debug Info T 27 28 41

Debug Info V A6 74 CF CF 73 C0 C9 (01)

Powiedzcie no czy tu moze lezec przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patelnia uzyta. Kapuje, ale czy mozliwe zeby program az taki rozrzut robil? W/w linia +12V ma niecale 7V ! Czy to w ogole mozliwe, czy az taki blad programu??

czujnik w mobo za kilka groszy powoduje zazwyczaj różnicę od realiów o 0,4-10,0V

czesem też określony program, jeszcze miksuje ten odczyt (bo źle obsługuje czujnik) i wychodzą większe kwiatki

więc odpowiedź brzmi program moze się mylić nawet o kilkaset procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze i tak byc, zalozmy... bo zajrzalem w bios i tam jest +12V na poziomie ponad 12V.

Tylko w takim razie co moze powodowac taka przypadlosc??

Wyglada to dokladnie tak: zainstalowalem windowsa i bylo ok. Potem wgralem najnowszy bios do abita kn9 i dziala. Ale najprawdopodobniej po tym fakcie (bo przed tym nie zauwazylem) zaczely sie takie zwisy, tzn. komp dziala, ale starczy ze np. wloze plyte do napedu i zaczyna dochodzic taki dzwiek z okolic mobo, cos jakby piszczenie dosc ciche, tak przez 1-2s. przy czym obraz na ekranie zamrozony i potem wylaczenie. Nie reset czy co, ale wylacza sie jakbym kabel wyjal zasilania.

A przeca nic sie nie przegrzewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Skoro wywala się po dodatkowym obciążeniu napędem optycznym to

prawdopodobnie z zasilaniem jest coś nie tak (5v lub 12v).

Podaj dokładną konfigurację komputera, sprawdź czy wtyczki zasilacza

są dobrze dociśnięte i czy któraś się nie nadpaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec: Athlon X2 3600+ 65 nm niekrecony, Abit KN9, Ram kingston ddr2 1024MB 667mhz, hdd seagate 250gb sataII, zasilacz Modecom mc-350.

Wtyki zdaja sie takie jak trza, dziwi mnie tylko co tak "piszczy" gdy nastepuje zwis. Moze wydebie solidny zasilacz i podepne, sie okaze czy to ten winien.

Tylko to nieco dziwne, bo poinstruowano mnie wczesniej, ze ten modecom spokojnie pociagnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje typy to:

bios (nowszy cos schrznił)

cdrom (moze powoduje zwarcie, moze jakiś niepełnosprawny)

konflikt sprzętowy (cała gama mozliwosci)

 

Włożenie cd do napędu i rozruch nie sa w stanie na tyle obciażyć, żeby modecom wysiadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Dokładna konfiguracja to wszystkie podzespoły w komputerze i podpięte

oraz wszystkie częstotliwości i ustawione napięcia w bios.

Nie masz karty graficznej i innych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, musialem przeoczyc. Grafa to Galaxy 7300GT 128MB . Innych kart nie ma, jest tylko jeszcze dvd soniaka i fdd. Napiecia i takie tam oryginalne.

A tymczasem... zrobilem downgrade biosu do v.1.1 i o dziwo dziala.

Tzn. wrocil stan poprzedni. Na v. 1.2 wentyl schodzil z 3k na 2k rpm i odczyty temp. byly bardziej realne. Tera proc jest na 50-60, wentyl na max 3k rpm no i nie ma zwisow wreszcie jak woze plyte, obciaze a nawet jak wrzuce Orthosa na moment zeby podhajcowal (nie wiem jeszcze jak sie tego uzywa, ale ot tak, dobrze podgrzewa...).

Czyli wyglada ze sprawe powodowal tamten bios. Ale czy on sam? Moze to spadek obrotow z nim zwiazany cos pogarszal? Hm...

 

EDIT:

Tzn. jeszcze przed chwila dzialalo, a tu po napisaniu posta bez szczegolnej przyczyny poszlo jak zwykle. Czyli nie bios raczej.

Kutfa, coz wiec to moze byc?? Czy sensor oznaczony jako aux z 40st. to norma? W tych przypadkach gdy udawalo mi sie zobaczyc speedfana w momencie zwisu, dzialo sie to zwykle przy ~40st.

Czy mozliwe zeby to z przegrzania plyty? Tylko nie bardzo je tu widze... A moze sama mobo kopnieta w jakims wzgledzie? Tylko jak sie upewnic...

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Wygląda na to że to nie sprawka zasilacza.

Może to być brak czyszczenia bios po wgraniu nowego, plik bios mógł zostać

uszkodzony przed wgraniem (lepiej biosu nie aktualizować spod windy)

Może być też niekompatybilność jakiegoś uruchomionego oprogramowania z nowym bios.

Aby to sprawdzić trzeba wgrać nowy bios (ściągnąć od nowa ze strony

producenta płyty i z dyskietki wgrać) następnie

zainstalować nową kopię systemu operacyjnego (SP2) jeśli sytuacja się nie

poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash biosu zrobiony dokladnie wedle instrukcji z dyskietki. I nic. Zwiesil sie zaraz. Probowalem odpalic instalacje windy, wtedy znowu sie wylaczyl zaraz po ekranie ladowania sterow. Zdaje mi sie ze to ma jakis zwiazek z temperatura, nie wiem tylko jaki i niczego nie jestem pewien. Bo dziwne ze wczesniej przez 2h instalowalem i konfigurowalem windowsa i wszystko bylo ok.

Hm, macie jakas deske ratunku?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...