Skocz do zawartości
brezyl

Ts-l532a, Nagrywa, Weryfikuje, Nie Czyta...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzęt: ASUS A6K-B004k, dla tej sprawy najważniejsze chyba, że nagrywarka jak w tytule TSSTcorp model TS-L532A wersja sterownika TC51, nagrywam w NERO

 

Problem: Przy nagrywaniu płyt DVD wszystko idzie w miarę dobrze (choć dźwięk emitowany, przez nagrywarkę raczej nie napawa optymizmem, coś jakby lekkie charczenie), mimo tego nagrywanie zakończone sukcesem, weryfikacja również i... zanim wyciągnę płytę po raz pierwszy po nagraniu system widzi dysk, odtwarza nagrany materiał itd. Do pierwszego wyciągnięcia nośnika z napędu !?! Później wogóle nie widzi płyty...

 

Kompletnie nie wiem w czym może być problem...

 

Niezwykle byłbym wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzęt: ASUS A6K-B004k, dla tej sprawy najważniejsze chyba, że nagrywarka jak w tytule TSSTcorp model TS-L532A wersja sterownika TC51, nagrywam w NERO

Problem: Przy nagrywaniu płyt DVD wszystko idzie w miarę dobrze (choć dźwięk emitowany, przez nagrywarkę raczej nie napawa optymizmem, coś jakby lekkie charczenie), mimo tego nagrywanie zakończone sukcesem, weryfikacja również i... zanim wyciągnę płytę po raz pierwszy po nagraniu system widzi dysk, odtwarza nagrany materiał itd. Do pierwszego wyciągnięcia nośnika z napędu !?! Później wogóle nie widzi płyty...

Kompletnie nie wiem w czym może być problem...

Niezwykle byłbym wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Hej!

Po pierwsze - na jakich nośnikach nagrywasz ?? Sprawdź na nowych, firmowych (Sony, Verbatim, TDK, Dysan)

Po drugie - napisz jakie masz wgrane stery (PATA ?? SATA ??) - producent, wersja itp - wszystko o sterach, stery do chispetu itp.

Po trzecie - sprawdź ASPI (choć przy problemach z ASPI raczej by nie nagrało, a nie nie odtwarzało.)

Po czwarte - update firmware nagrywarki.

Po piate - update BIOSa lapka.

Po szóste - serwis...

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad pierwsze: Nagrywam na nowych Verbatimach (na innych kiedyś dawno temu próbowałem, ale rzadko się udawało...

 

Ad drugie: nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale (Menadzer Urządzeń->Stacje dysków->TSST...->Właściwości->Sterownik->Szczegóły pliku sterownika:

Dostawca: Microsoft Corporation

Wersja pliku: 5.1.2600.2180(xpsp_sp2_rtm.040803-2158)

 

Ad trzecie: tzn. ?

 

Ad czwarte, piąte, szóste... nieeeeeee... tylko nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad pierwsze: Nagrywam na nowych Verbatimach (na innych kiedyś dawno temu próbowałem, ale rzadko się udawało...

Ad drugie: nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale (Menadzer Urządzeń->Stacje dysków->TSST...->Właściwości->Sterownik->Szczegóły pliku sterownika:

Dostawca: Microsoft Corporation

Wersja pliku: 5.1.2600.2180(xpsp_sp2_rtm.040803-2158)

Ad trzecie: tzn. ?

Ad czwarte, piąte, szóste... nieeeeeee... tylko nie to...

No nie o te stery chodzi - zainstaluj najnowsze do chipsetu dokładnie ;)

tutaj sterowniki ASPI

Pkt 4 i 5 - ja bym od tego wogóle zaczął... Jeśli nie chcesz tego robić - to możesz postawić windę od nowa jeśli nowe stery do chipsetu i ASPI nic nie dadzą... Jeśli zaś nowa instalacja windy nic nie da i nie zrobisz kroków 4 i 5 - to czeka Cię krok 6...

No cóż - czytając opinie o serwisie "ORIKA"... Wolałbym wykonac samodzielnie wszystkie możliwe ruchy ;)

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...