Skocz do zawartości
Relient

Nie Startuje Za Pierwszym Razem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem z maszynką, jak załączę zasilanie do kompa na listwie zasilającej i potem nacisnę przycisk power to maszyna sie załącza tylko ze nie do końca. Komputer idzie, wentylatorki sie kręcą, ale na monitorze pisze „No Signal Detected” dopiero jak nacisnę przycisk reset to komputer załącza sie bez problemów. Do takie sytuacji dochodzi tylko wtedy, kiedy komputer był wyłączony na listwie zasilającej.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wam cos pomoże to oto jest moja konfiguracja :)

 

Grafa: Gigabyte NVIDIA GeForce 7900 GS

Mobo: Gigabyte GA-965P-DS4

Proc: Intel Core 2 Duo E6300 1,87 GHz

RAM: Kingston 2GB DDR2 667 MHz

Dysk: Seagate 250GB

Zasilacz: Chieftec GPS – 450AA – 101A

CPU Fan: Arctic Cooling Freezer 7 Pro

 

a co do kondensatorów to wątpię bo ta maszynka ma może trochę ponad miesiąc :) ale sprawdzę na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Miałem już wiele razy do czynienia z takimi przypadkami. Bardzo często się tak zdarza. Zasilacz tu nie ma nic do rzeczy (zawsze sprawdzam). Wszystko zależy od płyty głównej. Przynajmniej w tych kilku czy kilkunastu przypadkach z którymi ja się spotkałem. Kondensatory również na tych płytach nie są nabrzmiałe. Jeden taki komputer nawet na dziś dzień mam, znajomy przywiózł zebym wymienił system.

Też jest to dla mnie dużą zagadką - zwykle jak komputer był na gwarancji to po oddaniu do serwisu wymieniali mobo. Przypuszczam że to w Twoim przypadku będzie najlepsze wyjście.

Jednakże ten komputer który ja mam dzisiaj tu u siebie na gwarancji już nie jest. I teraz ja też nie wiem jaki dokładnie element płyty głównej za to odpowiada. Chętnie bym się dowiedział, bo często bywa tak, że jeżeli komputer startuje dopiero po któreśtam próbie uruchomienia to z czasem tych prób musi być coraz więcej, aby komputer uruchomić - aż wreszcie dochodzi do momentu w którym uruchomienie komputera staje się praktycznie niemożliwe.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...