Skocz do zawartości
arek1313

Nagrzewnica Vs. Firmówka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś testował wydajność typowej nagrzewnicy samochodowej kontra firmowa, dedykowana chłodnica do WC? Czy jest sens zmieniać samochodówkę, na firmówkę jeżeli na tej pierwszej temp wody jest większa o 4-6* niż otoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz powiedzmy kadetta który ma mocny nawiew to będzie tak samo wydajna jak dedykowana 2x120mm zresztą na tym forum masz temat.. szukajka nie gryzie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kadeta, juz raz pisalem ale nikt chyba nawet nie zwrocil na to uwagi. Mozna go bardzo latwo "ztjuningowac", nagrzewka ma wtedy wiekszy przeswit i nie jest juz potrzebny mocny nawiew, dodatkowo zmniejsza sie szum przeplywajacego powietrza miedzy finami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ta nagrzewnice :

hxxp://www.allegro.pl/item187211764_vw_golf_passat_audi_a3_seat_skoda_nagrzewnica_nowa.html#photo

 

Skusila mnie niska cena ,tyle ze chyba nie jest zbyt wydajna

a do tego wiatrak 14cm EverCool ledwo przepycha przez nia powietrze :/

Jak przyjda upaly to nei bedzie ciekawie

 

powiedzcie co tu poczac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos z doswiadczeniem doradzi wydajna nagrzewnice ( chlodnice )

oczywiscie posiadajaca najlepszy wspolczynnik Cena/Wydajnosc .

 

Do zestawu z 3 bloczkami

 

 

obecnie w pokoju 24'c jak pogram 2 godziny w Stalkera

to mam ciecz chlodzaca w temperaturze okolo 40-45 'C :/

Zaliczylem juz dwa zwisy bo na CPU temperatura przekroczyla 55'C

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos z doswiadczeniem doradzi wydajna nagrzewnice ( chlodnice )

oczywiscie posiadajaca najlepszy wspolczynnik Cena/Wydajnosc .

 

Do zestawu z 3 bloczkami

obecnie w pokoju 24'c jak pogram 2 godziny w Stalkera

to mam ciecz chlodzaca w temperaturze okolo 40-45 'C :/

Zaliczylem juz dwa zwisy bo na CPU temperatura przekroczyla 55'C

wystarczy troche sie wysilić przeczytać faqu poszukać na forum i bedziesz wiedział

"cena/wydajność" cieżko bedzie coś podać bo raczej ceny są mocno zróżnicowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos z doswiadczeniem doradzi wydajna nagrzewnice ( chlodnice )

oczywiscie posiadajaca najlepszy wspolczynnik Cena/Wydajnosc .

 

Do zestawu z 3 bloczkami

obecnie w pokoju 24'c jak pogram 2 godziny w Stalkera

to mam ciecz chlodzaca w temperaturze okolo 40-45 'C :/

Zaliczylem juz dwa zwisy bo na CPU temperatura przekroczyla 55'C

jak chcesz tanio to polecam szrot samochodowy ,chłopaki pewnie maja podokładane chłodniczki i tanio :wink: a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Za 30zł bym ją kupił. Można ją fajnie na bok obudowy przykrecić minimalny nawiew już da duże rezultaty. Myśle że warto jak za cene 20-30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bemx2k

ja 4 dni temu kupilem na szrocie w mej wsi Rekorda, troche go juz obczyscilem na zewnatrz ale glownie meczylem go wewnatrz. poczatkowo "rzygał" "żółcią" ale po dawce wrzatku, octu, cilita i innych cudow nie widow leci z niego czysta woda bez zadnych syfow. wiadomo nie ma to jak otwarcie i czyszczenie mechanicze, ale ani na to ochoty a mysle ze takie chemiczne starczy.

cena 30zl

wymiary ( na stojaco ) wysoki na 25cm ( powierzchnia oddawnia ciepla ) ogolnie z 30cm; gruby na 5cm ( mysle ze to swiat a bedzie wentylatorowa kanapka ) ;szeroki na 16cm. z racji tego ze mam bude szeroka na 18cm to bedzie pasowac w sam raz idealnie :D

co do testow jeszcze nie moge dac ci odpowiedzi jak sie sprawuje w ukladzie, zalalem go wrzatkiem na krotko na dworze byl caly goracy jak cholera, podlaczylem wiatrak co by wial na niego i oddawal cieplo dosc dobrze temperatura powietrza jaka byla wywiewana wynosila okolo 38* ( mierzone termometrem akwariowym i takim z intermarche ) z racji tego ze ten wiatrak jest na 230V bo to o srednicy 130 ~ 140mm poprosty go przylzylem do rekorda i wialo wszystko bez shrouda.

 

zdjecia tego wariata ( ze shroudem obustronnym :D )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wentylki sztuk 4 co by na kanapke bylo dopiero zamowilem takze testow jak pisalem wyzej nie robilem w ukladzie :D ale mysle ze na moim cfg rade da :D mi sie podoba :D

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dało by się. Pełen pasyw.

Poszukaj w galerii. Zestaw wc z grzejnikiem mieli (podaje z głowy): aerial, Heretyk, mattnick, SuperRzeźnik. Być może było wiecej, ale w tej chwili nie pamietam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...