Skocz do zawartości
gwidon

Połączenie Wzmacniacza(amplitunera) Z Tv (foty)

Rekomendowane odpowiedzi

Daję zdjęcia i proszę o pomoc...

 

kabel (euro i 3 chinche(?) czerwony, czarny i żółty, taki kabel mi polecono w sklepie)

 

Dołączona grafika

 

tył wzmaka

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PROSZĘ o SZYBKĄ POMOC

 

z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć (komórka) i tego, że ich nie prze zmniejszyłem, ale z tego co widzę same się skalują na tym forum :)

 

oczywiście próbowałem sam podłączyć i wydaje mi się, że robiłem to na wszystkie możliwe sposoby tj. tam gdzie jest audio out dawałem do białego czarny, do czerwonego czerwony. Na auro przestawiłem na out, potem na in i nic. Następnie spróbowałem z AUX IN i robiłem j/w, również nic..

 

oczywiście telewizor posiada 2 złącza euro i jest podłaczone innym kablem euro z ampli (wejscie scart widać na zdjęciu nie podłączone, wszystkie moje próby odbywały się z podłączonym ampli do tv, ale tak, że dzwięk z kina jest tylko w filmach odtwarzanych z dvd (wbudowanego w ampli)

Edytowane przez gwidon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chcesz sygnał z telewizora puscić przez ampli. euro podłączasz do tv a te trzy czincze co masz to są dwa od audio i jeden od wideo. musisz zatem dwa(niestety nie wiem które, wiec musisz sprawdzić, ale nic nie spalisz wiec sie nie martw na zapas) podłączysz w ampku pod aux in. będziesz już na głośnikach miał dźwiek, a z video to nie wiem co chcesz zrobić, ale widze jakieś wejścia i wyjścia na ampku od wideo wiec można poszukać. jeden sygnał video da sie podłączyć pod s-video ale przejściówki to raczej nie znajdziesz takiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki z czerwonym i białym paskiem wtykasz w aux-in któreś (nie ważne które) natomiast video zostawiasz nie podłanczając (zapewne jest to wyjście- więc nie uzyteczne chyba że masz coś co nagrywa)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pisałem, żę są "paski" czerwony, pomarańczowy i czarny.. w sklepie mi powiedziano, że pomarańczowy jest wideo, ale nie stety nie działa tak jak mi radzicie, zresztą sprawdzałem takie ustawienie o czym napisałem w pierwszym poście... i nie chcem wideo puszczać przez ampli(?) tylko dźwięk z tv do głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pisałem, żę są "paski" czerwony, pomarańczowy i czarny.. w sklepie mi powiedziano, że pomarańczowy jest wideo, ale nie stety nie działa tak jak mi radzicie, zresztą sprawdzałem takie ustawienie o czym napisałem w pierwszym poście... i nie chcem wideo puszczać przez ampli(?) tylko dźwięk z tv do głośników

Mam dziwne wrażenie, że w ten sposób Ci się nie uda. Ja podłączyłbym dziwęk do ampli z wyjścia słuchawkowego. Czyli kabel minijack - chinch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kabel to raczej sluzy do tego, zeby euro w dvd a chcinche w telewizor wsadzic

 

jesli masz w telewizorze wyjscia audio na chinche to polacz je z wzmakiem jesli nie to zostaje rozwiazania minijack<->2xchinch i do wyjscia sluchawkowego to podlaczyc

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się "specjaliści" ze sklepów znają.. ide i im chyba w 4 litery wepchnę ten kabel, który mi dali :) A tak na poważnie to zastosuję się do Waszych rad, jutro lece do sklepu.

Jak poszły zakupy? Napisz może jakie masz wyjścia w telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym tygodniu nie byłem ani nie będę na zakupach, bo się rozchorowałem... W tv mam 2x Euro, s-video i 3 kolorowe wejścia (czerwony biały i żółty), które dalej nie wiem jak nazywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym tygodniu nie byłem ani nie będę na zakupach, bo się rozchorowałem... W tv mam 2x Euro, s-video i 3 kolorowe wejścia (czerwony biały i żółty), które dalej nie wiem jak nazywać...

W takim razie nie masz wyjścia audio. chyba że jedno z euro to jest wyjście, ale nie wiem czy coś takiego jest możliwe. Tylko wyjście słuchawkowe Cię ratuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie masz wyjścia audio. chyba że jedno z euro to jest wyjście, ale nie wiem czy coś takiego jest możliwe. Tylko wyjście słuchawkowe Cię ratuję..

Co ty człowieku gadasz, nie znasz się to się nie udzielaj... widziałeś ty kiedyś schemat wtyczki euro... nie to odsyłam:

Scart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...