Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo-f - Intel P35 Bearlake

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mi nie mow ze tego 6300 chcesz tak wykrecic

czemu nie:) na 1.3v robi 7x463 bez problemu:) no chyba ze zlapie fsb wall:/ ale to sie okaze:) ale jak ponad 500 zrobi to bede zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie do posiadaczy owej płytki:

Czy referencyjne chłodzenie chipsetu i mostka południowego wystarcza czy zalecacie coś zmieniać??

Ofkors na razie nie mam jeszcze dużego FSB ustawionego (obecnie stary pentiak, czekam na procki w 0.45) ale nie wiem czy czeka mnie zmiana tych radiatorków kiedy szyna dochodzi do granic (czyt. 500MHz)...

Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy lepiej dołożyć 60zł do tej MSI czy brać AB9 na i965?? :-| Coś tu wyczytałem że dobrze działa tylko dzielnik 1:1....

 

p.s sry za OT :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płyte MSI P35 Platinum. Plyta dosc ciekawa denerwuja mnie tylko 2 rzeczy, dlugi postój po wykryciu napedu IDE. Zna ktos jakis sposob na to ? Druga sprawa, ze na stronie producenta nie ma nawet wzmianki, ze maja taka plyte.

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płyte MSI P35 Platinum. Plyta dosc ciekawa denerwuja mnie tylko 2 rzeczy, dlugi postój po wykryciu napedu IDE. Zna ktos jakis sposob na to ? Druga sprawa, ze na stronie producenta nie ma nawet wzmianki, ze maja taka plyte.

 

Zamien je master / slave u mnie pomoglo na Neo-F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamien je master / slave u mnie pomoglo na Neo-F

Niestety nic to nie zmienilo.

 

 

Czy korzysta ktos z D.O.T. na tej plycie i na jakiej zasadzie to "dynamiczne" podkrecanie dziala (glownie chodzi mi o te 3 kroki, ktore mozna ustawic) ? Podkrecilem swoj procesor do 3.34GHz (na sztywno), ale niestety potrzebuje on az 1.4V napiecia, dlatego troche sie grzeje (ok. 42 stopni w idle, ~62 w stresie). Moze warto skorzystac z tego D.O.T. ?

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie zmienilo.

Czy korzysta ktos z D.O.T. na tej plycie i na jakiej zasadzie to "dynamiczne" podkrecanie dziala (glownie chodzi mi o te 3 kroki, ktore mozna ustawic) ? Podkrecilem swoj procesor do 3.34GHz (na sztywno), ale niestety potrzebuje on az 1.4V napiecia, dlatego troche sie grzeje (ok. 42 stopni w idle, ~62 w stresie). Moze warto skorzystac z tego D.O.T. ?

Napewno tyle nie osiagniesz na D.O.T. bodajze tylko 10% max.

 

Nowy bios sie pokazal Bios

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś program pod Windowsa do podkręcania tej płyty, umożliwiający ustawianie większej ilości MHz niż MSI Dual Core Center (279MHz)? Przy podkręcaniu BIOS-em, po wyłączeniu kompa, potem już nie wstaje, nieważne czy było np. ustawione FSB na 300, czy 375MHz...

Tylko restartując, mogę kręcić ile chcę, za każdym razem "wstaje"...

Płyta ogólnie niedorobiona, tzn. szczególnie BIOS, bo miałem przez długi czas problemy z dowolnie ustawiającym się mnożnikiem MEM/FSB. Ustawiałem 1:1, a po restarcie było 1:1.75... Poprawił to nowy BIOS, ale problem opisany na początku dalej istnieje...

 

Aha - płyta to MSI P35 Neo-f, procek E2160 (przechodzi w Windowsie spokojnie wszystko na 8x375Mhz, Vcore 1.4V, pamięci 2x1GB Patriot SL 800MHz)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który Clock Generator należy ustawić? :-) Sorki za takie może Noobowe pytanie, ale na stronie twórców programu ta płyta nie jest uwzględniona ;) Pytam dlatego, że albo są źle wykrywane zegary, albo komp mi się wiesza, przy ustawianiu tego CG na "chybił trafił"...

Edytowane przez vince15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SetFSB pomógł mi "harleybro" z forum Bleedingedge - przysłał odpowiednią wersję programu(2.0 b15) - potem wystarczyło ustawić ICS9LPRS906CGLF...

Tyle, że przy podkręcaniu pod Windowsem na 8x375MHz jest zwiecha, a przy podkręcaniu BIOSem do tej wartości nie było problemu.

Pozbywam się tej płyty, za dużo nerwów mnie kosztowała - i dalej nie spełnia moich oczekiwań. Nie chcę czekać kolejny miesiąc na nowego BIOSa, w którym może zmienią to co mnie w niej drażni...

Zmienię na Asus P5K, ostatnio nieźle staniały, mogę ją kupić za 459zł+18zł wysyłka, czyli za tyle ile mnie kosztowało MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba ustawić ICS9LPRS906CGLF, tyle, że SETFSB nie jest w pełni przystosowany do obsługi tej mobo, ale jednak u mnie nie ma żadnych zwiech. Dzisiaj w nocy testowałem nowy bios i z przykrością stwierdzam, że on nic nie dał :( problem pozostały takie same...

 

W zwykłym SETFSB trzeba ustawić ICS9LPRS905... nie pokazuje wartości, ale zmienia ok

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce poskładać taki sprzęcik:

E2160 +

GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x1GB 800MHz CL4 lub

PATRIOT DDR2 LLK DUAL 2x1GB 1000MHz CL5 800MHz CL4 +

 

do tego płyta na p35 do 500zetaMAX, którą polecacie?

MSI wygląda ciekawie, martwią mnie te problemy z dzielnikiem pamięci,

ale za to ogólnie b.dobre o/c, b.dobry kodek dźwięku....

 

Skoro dobrze działa tylko dzielnik 1:1 to które pamięci lepsze? Wydaje mi się że te drugie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu brał bym OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 chodzą za 320 zł

ewentualnie OCZ Platinum Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 -> 360 zł

 

a jak cię troszku jeszcze stać to G.Skill 2GBNQ - 2x1GB DDR2 800@1000 ~ 430 zł

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jakie macie napiecie odczytywane w BIOSie na 5V SB ? Bo u mnie po podkreceniu FSB oscyluje ono w okolicach 6.3V :blink: Nie wiem czy nie jest to ciut za duzo i czy w ogole sie tym przejmowac ? Moj zasilacz to Corsair 620W.

BTW. Po ustawieniu FSB na 400MHz musialem dac pamieciom az 2,2V napiecia, przy 2,1V system nie potrafil sie odpalic, czasami nawet POST nie przeszedl. Poza tym z tego co zauwazylem od taktowania szyny 383MHz automatycznie zmienia sie napiecie dla NB na 1,45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko i zwięźle: jaka jest MSI P35 Neo?

 

Wady/Zalety

 

Pytanie dla posiadaczy tej płyty, a nie odp. na podstawie testów.

Warto brać narazie z E2160 ?

 

EDIT:

 

#Bolo8888

 

Nie ma problemów z:

Scythe Ninja Plus Rev.B ?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko i zwięźle: jaka jest MSI P35 Neo?

 

Wady/Zalety

 

Pytanie dla posiadaczy tej płyty, a nie odp. na podstawie testów.

Warto brać narazie z E2160 ?

 

EDIT:

 

#Bolo8888

 

Nie ma problemów z:

Scythe Ninja Plus Rev.B ?

 

Problemow z Ninja nie ma zadnych jest jeszcze duzo miejsca kolo proca.

 

Wady:

Hym moze ten dupiasty kontroler IDE (Marvel) i troche male FSB, ale z E2160 bedzie oki.

 

Zalety:

Banalne jest to OC na tej plytce, wszystko jest tam gdzie powinno, mimo 3 faz smiaga bardzo fajnie tego nie moge powiedzies o asusie. Pasywne male i wydajne chlodzonko na chipie. Com, LPT, no i PS2 (tego asus nie ma). Bardzo dobry kodek Audio. Rozmieszczenie elementow tez oki.

 

W sumie wiecej zalet niz wad, wady sa bo kazda plytka je ma, ale powiedzy takie male :-P . Poczekamy moze kolejne biosy cos poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, płyta MSI P35 Platinum (rev 1.1) jest już u mnie. Jestem w trakcie składania kompa. Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo oryginalne chłodzenie Circu-Pipe wykonane w całości z miedzi - z pewnością poradzi sobie z wysokimi wartościami FSB. Cieszy duża ilość gniazd na wentylatory - aż 6 (razem z CPU Fan'em) - dzięki czemu nie trzeba stosować oddzielnych rozgałęziaczy i przejściówek. Na płycie znajduje się przycisk do czyszczenia CMOS, więc nie trzeba się bawić w wyjmowanie baterii lub zwieranie pinów. Oprócz tego jest coś takiego jak "Hardware overclocking", dzięki czemu można zmienić standardową wartość FSB zworkami - bez wchodzenia do BIOS'u. Wartości jakie można ustawić to 200, 266 i 333. Zastanawiam się, czy to, jaką wartość się ustawi ma wpływ na maksymalne FSB i strap'a. Pewnie to sprawdzę. Na płycie znajduje się kilkanaście diod, które informują o procesie uruchamiania komputera - zastępuje to wyświetlacz POST. Płyta ogólnie sprawia wrażenie solidnej i dopracowanej. Wkrótce przystąpię do testów, których wynikami się pewnie z wami podzielę. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, płyta MSI P35 Platinum (rev 1.1) jest już u mnie. Jestem w trakcie składania kompa. Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo oryginalne chłodzenie Circu-Pipe wykonane w całości z miedzi - z pewnością poradzi sobie z wysokimi wartościami FSB. Cieszy duża ilość gniazd na wentylatory - aż 6 (razem z CPU Fan'em) - dzięki czemu nie trzeba stosować oddzielnych rozgałęziaczy i przejściówek. Na płycie znajduje się przycisk do czyszczenia CMOS, więc nie trzeba się bawić w wyjmowanie baterii lub zwieranie pinów. Oprócz tego jest coś takiego jak "Hardware overclocking", dzięki czemu można zmienić standardową wartość FSB zworkami - bez wchodzenia do BIOS'u. Wartości jakie można ustawić to 200, 266 i 333. Zastanawiam się, czy to, jaką wartość się ustawi ma wpływ na maksymalne FSB i strap'a. Pewnie to sprawdzę. Na płycie znajduje się kilkanaście diod, które informują o procesie uruchamiania komputera - zastępuje to wyświetlacz POST. Płyta ogólnie sprawia wrażenie solidnej i dopracowanej. Wkrótce przystąpię do testów, których wynikami się pewnie z wami podzielę. :)

Napisz mi prosze jaka wartosc ma u Ciebie 5V SB ? Pytalem juz o to wyzej ale nikt sie nie stety nie pofatygowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi prosze jaka wartosc ma u Ciebie 5V SB ? Pytalem juz o to wyzej ale nikt sie nie stety nie pofatygowal ;)

5.936V

 

Tak BTW, to od razu na starcie ustawiłem 450MHz FSB i komputer wstał. Miło. Płyta zapowiada się świetnie. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.936V

 

Tak BTW, to od razu na starcie ustawiłem 450MHz FSB i komputer wstał. Miło. Płyta zapowiada się świetnie. :)

To moze napisz jeszcze reszte Twojej konfiguracji, bede mial jakies porownanie :) Co do napiecia widze, ze mniej wiecej to samo co u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze napisz jeszcze reszte Twojej konfiguracji, bede mial jakies porownanie :) Co do napiecia widze, ze mniej wiecej to samo co u mnie.

MoBo: MSI P35 Platinum (rev 1.1, BIOS 1.22 beta)

CPU: Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz (7x266MHz)

Cooler: Arctic Freezer 7 Pro

RAM: 2x OCZ Special Ops 1GB 800MHz

GPU: GeForce 7900GS

 

Planuję dobić do stabilnego 3,15GHz (FSB 450MHz) i tyle na chwile obecną mi starczy. Nie będę raczej kręcił jakoś ekstremalnie.

 

Zauważyłem, że na tej płycie występują czasem podwójne starty, tzn. zaraz po włączeniu komputer się sam wyłącza a po kilku sekundach włącza i normalnie już startuje. Czy u innych posiadaczy tej płyty też tak jest?

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoBo: MSI P35 Platinum (rev 1.1, BIOS 1.22 beta)

CPU: Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz (7x266MHz)

Cooler: Arctic Freezer 7 Pro

RAM: 2x OCZ Special Ops 1GB 800MHz

GPU: GeForce 7900GS

 

Planuję dobić do stabilnego 3,15GHz (FSB 450MHz) i tyle na chwile obecną mi starczy. Nie będę raczej kręcił jakoś ekstremalnie.

 

Zauważyłem, że na tej płycie występują czasem podwójne starty, tzn. zaraz po włączeniu komputer się sam wyłącza a po kilku sekundach włącza i normalnie już startuje. Czy u innych posiadaczy tej płyty też tak jest?

U mnie jest podobnie, ale tylko wtedy gdy przesadze z podkrecaniem. Poza tym podobny objaw jest po zmianie jakichs kluczowych wartosci w Cell Menu i restarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...