Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo-f - Intel P35 Bearlake

Rekomendowane odpowiedzi

Po to jest memset aby sobie perf. level zmienic, proste.

 

Nie zachwalaj juz tak tej MSI bo cudo to pewnie nie jest i cos by sie znalazlo na nia.

Vcore w okolicach 2V dziala ? <_< :wink:

ryba twierdzi, że powyżej 1.7 są problemy, ja na AC nie wyżej nie próbowałem niż 1.65v w sumie. Ogólnie płyta jak na koło 430 zł jest świetna - dla mnie jedyna wada - słabo prowadzi memki...

 

wtrącę tylko, że w płytach Gigabyte na P35 zmiany performance level dokonujemy również w biosie

Miło słyszeć :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja swoja droga a stan faktyczny swoja.

 

Malo to plyt jest co maja po 3.5V na DDR2 i 2.5V na CPU w biosie a nie uswiadczysz tego ani razu, bo uklady na plycie kulawe sa i dzialac tak to nie bedzie jakby sie chcialo.

 

Nie rozumiesz o co chodzi to sie nie udzielaj.

ktoś tu rozumy pozjadał :lol:

 

WIELKIE dzięki, nie wiedziałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpie, ale nie lubie chamstwa

Odsylasz mnie do specyfikacji, ktora jak pisalem moze wygladac baardzo kolorowo, a nic z tych opcji dzialac nie bedzie. Chodzilo mi o praktyczne dzialanie tej mobo w warunkach ciut mocniejszej eksploatacji niz u kazdego usera.

 

;)

 

 

btw : XA - az tak wybredny nie jestem - P5K mi sie spodobala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta nie moge doszukac sie P35 Neo-F, jest jedynie wersja bez F, w ktorej podano ze posiada:

- CPU x 1 / System x 2 FAN connectors

Moja prosba - czy moglby ktos opisac w jakie mamy opcje z poziomu biosa dotyczace regulacji obrotow wiatraczkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta mi nie bootuje,wiatraki sie kreca na monitorze czarno :P podejrzewam ze to wina memek,nie chce ich zmieniac.Są jakies sposoby na zmiane biosu w takiej sytuacji lub odpalenia biosu czy ogólnie kompa?Kombinować czy sprzedawać?Bo kompa chciałbym mieć już na dniach działającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale pojawił się kolejny BIOS. Paru użytkowników narzekało na złą współpracę tej płyty z procesorami z szyną 200. Być może usprawniono obsługę tych procesorów E21x0? Czy ktoś już zainstalował BIOS ver. 1.3? W liście usprawnień:

 

- Update CPU Micro Code.

- Update Marvell LAN ROM.

 

BTW. Szukam dobrej do oc taniej płyty pod 2160

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od poniedziałku jestem posiadaczaem tej płyty i mam pytanko. Czy da się kręcić proca mając włączoną w biosie funkcję Intel EIST? Pytam, ponieważ po podkręceniu procka i włączeniu tej funkcji, system (kubuntu 7.10) pokazuje mi nominalne wartości taktowania. Co ciekawe, ekran post wskazuje że procek jest podkręcony. Gdy natomiast wyłączę SpeedStep, wszystko jest ok, tzn. procek jest podkręcony. To normalne zjawisko, czy robię coś nie tak? Mam wgrany najnowszy bios 1.5.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Płytę otrzymałem z biosem 1.3. W sumie na tym biosie zbyt dużo nie kręciłem, zaktualizowałem bios do wersji 1.5, Proc na 2.7 GHz bez podnoszenia napięć i na boxowym chłodzeniu chodzi stabilnie. Powyżej już nie za bardzo. Nie mam zbytnio czasu na zabawę w oc,ale podejrzewam, że po podniesieniu napięcia wyciągnę 3Ghz.

 

Irytuje mnie natomiast jedna rzecz. Przy jakimkolwiek podkręceniu sporadycznie jest tak, że płyta nie startuje. Muszę wcisnąć reset aby płyta zabotowała. To tylko mój problem, czy te płyty tak już mają ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam plyte od Czerwca i bios ver 1.0 i od poczatku byly problemy z kreceniem prockow na magistrali 200MHz. Czekam na opinie o nastepnych biosach i wtedy najwyzej zaladuje. U mnie teraz caly czas startuje (czasem powdojny start ale na 100% startuje) ale mam ustawione 2,5GHz, powyzej nastepowala co jakis czas niemożność wystartowania ,tak samo jak u Ciebie :) Ja mam od poczatku lepsze choc dość tanie chlodzenie freezer7 pro na ktorym przy innej plycie - choćby P5B Asusa moj proc poszedl na 3.3GHz oczywiscie ze zwiekszonym napieciem wiec tylko bios blokuje mojego zimnego proca :). Upload biosu robiles spod windy czy z dyskietki ??

Edytowane przez macste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam windy, więc z updejtem biosu miałem nie lada kłopot. W końcu udało mi się stworzyć botującego pendriva i wtedy zaktualizowałem bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie rowniez wystepuje problem z bootowaniem, bios 1.5.

 

Proc tak jak w podpisie, troche irytujaca ta "usterka".

 

Gdy proc na default, problem z bootowniem nie wystepuje.

 

Ktos wie o co moze jej chodzic?

 

Udaje sie wam urichomic ta plyte z klawiatury usb/ps2?

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro przyjedzie do mnie ten felerny zestaw MSI P35 + E2160. Mam pytanie do posiadaczy takowego configu. Jak objawia się niemożnosc wystartowania płyty z procem 1.8@2.7? Czy jeden reset pomaga? Czy czasami komp się niechce wogóle włączyć? Czy może to w jaki sposób narazić inne komponenty na strate wydajności (lub uszkodzenie)? Czy to jest poprostu uciążiwa popierdółka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to uciążliwa popierdółka. Mam nadzieję że kolejne biosy to naprawią. Nie jest to częste zjawisko i jeden reset pomaga.

 

Udaje sie wam urichomic ta plyte z klawiatury usb/ps2?

Tak. Uruchomiłem kompa naciskając ctrl + esc. Uruchamianie kompa z klawiatury/myszy działa jedynie w trybie S3 -> suspend to ram. Nie wiem jak w innych systemach, ale pod kubuntu wyłączam system poprzez "Uśpij" i wtedy mogę uruchomić kompa z klawiatury.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wgralem 2 dni temu bios 1.5 poprzez lifeupdate'a i jak narazie udalo mi sie stabilnie wykrecic E2160 na 2.7GHz. Komp startuje stabilnie i jak dotąd za kazdym razem. Jakich dzielnikow pamieci uzywacie i na ile Wam chulają pamiątki i przy jakim napięciu. Ja mam GEILe Ultra 4-4-4-12 @ 900MHz(dzielnik 1.5, FSB=300) przy 2.2V i jest totalnie stabilnie. Piszcie jak jest u Was. Co do czekania na nastepny bios, ktory to zalatwi odpowiem ze czekam na takowy juz pol roku ... po drodze bylo juz ich 5 i niestety nie udalo sie ! byc moze za rok w ver 1.21 bedzie dobrze... chyba juz wszyscy zapomnieli o low-endzie i zabrali sie za four-cory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak wgrasz ...

 

no niby ma byc lepiej z memkami ... "improve memory compatibility". Zobaczymy na żywca - sproboj ustawic mu jakis inny dzielnik niz 1.5 i zapuśćic na 3GHz - na boxie powinno pojsc tylko moze dać mu większe Vcore.

Edytowane przez macste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zarzuciłem bios 1.6 i mogę stwierdzić, że po części (zdarza się podwójny start przy totalnym przegięciu z podkręcaniem np. pamięci z 800mhz na ponad 1000mhz) poradzono sobie z nieodpalaniem płyty po resecie, ponownym włączeniu itd..i przynajmniej u mnie zaczęły normalnie działać odczyty napięcia z proca. I TYLKO Z TO JEST OK. Cała reszta leży i kwiczy, proc 2160dual core nadal nie kręci się dalej niż 2700 (znaczy kreci nawet ponad 3ghz tylko, że stabilność jest mu obca) przetestowałem wszelkie możliwe ustawienia i niestety LIPA :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Powyżej 2,7 nie mogę podkręcić. Ale nie wykluczam tu winy procka - nie mam możliwości przetestowania go na innej płycie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze 1.6 usunal ten problem z brakiem startu,bo mimo tego iz mowicie ze jest to uciazliwa pierdulka,

klade nacisk na uciazliwa.

 

Przychodze do domu odpalam kompa, ide do kuchni, wracam a tam czarny ekran i mnie krew zalewa.

Tak nie powinna dzialac plyta, jak juz nie startuje to nie startuje, a nie jak chce.

 

Potestuje i zobacze czy u mnie pomoglo.

 

Zeczywiscie, cos musi byc w tym 2.7, u mnie tez ponad to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...