Skocz do zawartości
traktor

Photoshop Cs2pl - Animacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie. Czy mógłby mi ktoś polecić jakis dobry tutorial do robienia animacji w programie "Photoshop CS2PL".

Najbardziej interesuje mnie zdjęcie na którym przez litery "przechodzi blask". Szukałem na google, ale nic ciekawego nie znalazłem ;/. Najlepiej gdyby tutorial nie byłby zbyt zaawansowany :wink: Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt z pozoru trudny do wykonania nie jest - nawet jeśli jest się początkującym w tym temacie. Możesz wzorować się na tym:

http://www.bladeworkz.com/tutorial/40

- mam na myśli sam mechanizm tworzenia animacji... dodając swój efekt przechodzenia 'blasku' po literkach - jak to zrobić ? ...wystarczy, że zaznaczysz jednym z narzędzi Marquee Tool wyznaczone pole na nowej warstwie [lub resteryzowanej aktualnej, opcja - Resterize Layer] ...następnie wypełnisz kolorem białym wydzieloną część i zmniejszysz w opcjach warstwy Opacity na np. 25% - tu już według swojego uznania w zależności od barw goszczących w projekcie.

 

Efekt powtarzasz kilka razy - przesuwając jaśniejszy element po tekście i zapisując każdą klatkę z osobna w formacie GIF - łatwiejszy i moim zdaniem przyjemniejszy sposób jeśli chcesz wykorzystać jedno z narzędzi do tworzenia animacji obrazkowych np. Unfreez [na Googlach znajdziesz] ...albo wzorujesz się na mechanizmie prezentowanym w tutorialu, którego link masz wyżej.

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobną animację możesz samemu wykonać w Photoshopie jednak całość będzie wyglądała jak 'syzyfowa praca' [imho nie ma takie działanie sensu]... więc lepiej wziąć się za kursy, artykuły poświęcone Flash'owi [na nim jest oparta animacja przedstawiona przez Ciebie] - część z nich znajdziesz tu:

http://flash.webinside.pl/

...oraz na innych stronach - po wpisaniu w Google hasła: flash, flash tutorials itd.

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Edytowane przez wyyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...