Skocz do zawartości
AVRAL

Nec 20wgx2 Oraz Wersja Pro

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o co w końcu chodzi. W całym internecie można się natknąć na przeróżnie interpretacje różnic modelu bez i z PRO. Co gorsza każdy jest pewny swego ,jedni mówią ,że nie różnią się całkowicie niczym ,inni mówią że PRO jest na S-IPS ,a wersja bez pro była na AS-IPS ,co lepsze niektórzy nawet odwrotnie to podają. Można zgłupieć od tego. Np. ta recenzja http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2610 i wiele innych opini ,testów.

Rozumiem ,że nawet S-IPS może być wcale nie gorszą matrycą od AS-IPS ,ale chcę się przekonać czy to prawda ,że wersja z PRO ma gorszy obraz od tej bez PRO? Wiem ,że może być różnica minimalna ,ale jednak. Po prostu chcę rozwiać wszystkie wątpliwości.

 

Nie kryję ,że sam zamierzam kupić ten monitor ,ale już nie wiem sam którą wersję (o ile tą bez PRO jeszcze bym gdzieś zdobył).

Czas najwyższy poświęcić jeden temat na całkowite wyjaśnienie tego :damage_wall:

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nigdzie ale to nigdzie w takich recenzjach nie znajdziesz prawdy w stwierdzeniu czy tu czy tam jest (A)S-IPS. Po prostu, każdy "recenzent" przepisuje te tabelki z danymi ze stron reklamowych firmy NEC. NEC napisał kiedyś, że wersja bez pro ma AS-IPS (cokolwiek to tak naprawdę znaczy), a przy wersji pro już zwyczajnie S-IPS. Podobno jest też wersja TWS-IPS czy ile to tam literek jeszcze dodali :wink: . Poszukaj na forum, ja znalazłem wypowiedź z innego forum, gdzie mówiono jaki model (numer) matrycy zastosowano w tych monitorach, wychodzi, że dokładnie ten sam.

 

PS. Ja mam PRO i jestem zadowolony.

Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...