Skocz do zawartości
WOjtas^

Zasilacz 20pin - Płyta 24+4

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukałem, nie znalazłem (może źle szukałem ;) ).

Jest sobie zasilacz stary (nowszy siedzi w serwisie i pewnie jeszcze troche posiedzi) o ma tylko wtyczke 20pin.

Płyta jest s939 (a64 3000) i wymaga 24+4.

Coś się stanie, jak się wepnie taki zasilacz w taką płytę? Się spali czy najwyżej nie wstanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu, mam płyte z wtyczką ATX 24pin a zasilacz z wtyczką ATX 20pin, co robić ?

nic, dodatkowe 4piny są potrzebne do zasilania prądorzernych kart graficznych na PCI-E (ew. SLI)

 

w sytuacji odwrotnej czyli zasilacz ATX 24pin a płyta 20pin, może być problem, wtyczka nie wejdzie, ale naszczęście producęci wczas się skapowali i jest możliwość odłączanie dodatkowych 4pinów

 

mam zasilacz codegen/tracer/made in china, wszystko mi piknie śmiga, o co wam chodzi, przecież te zasilacze są spoko

 

tak, teraz działa ok, ale za pół roku będzie mały pyk i pół kompa w popiół, chińskie zasilacze mają duży rozrzut jakościowy, jeden może chodzić do usranej śmierci a drugi spali się przy włączaniu, po prostu kiepskie elementy ale jak to mówią: no risk, no fun

 

jak ktoś utworzy topic w którym jest odpowiedź na pytanie zamieszczone w tym FAQ, to razem z Benito ;) przyjedziemy do niego i mu to uświadomimy (ręcznie)

jakbyś przeczytał faq to by nie zaszkodziło. :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale piszesz tylko o samej kostce do mobo 20 a 24 pin i faktycznie nie ma sie czym przejmowac ale jesli chodzi jeszcze o te dodatkowe 4pin, to bez nich na kazdej mobo na jakiej sprawdzalem, komp nie wstawal. Na dfi LP np. gdy miałem wtyczkę 20pin to też musiałem wpiąć molex, bo bez niego tez sie nie podnosił komputer.

 

Bynajmniej nie ma co gadać, sprawdz sobie sam, najwyżej się nie podniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...