Skocz do zawartości
AL-X

Psu Dla 8800gtx W Sli & Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję sobie kompa na NF680i. Na pocżatek będzie to 1x 8800GTX i Q6600, ale po jakimś czasie będe dokupywał kolejnego GTX'a by działały w SLI. 4 dyski twarde, jedna nagrywarka i ok. 6 wentylatorów. Obudową będzie SilverStone TJ09, więc najlepiej by było by PSU było chłodzone dużym cichym wentylatorem od dołu a nie od tyłu - wtedy optymalnie bym wykorzystał budowę obudowy. Odłączane kable by były miłe, ale nie konieczne.

 

 

 

Zastanawiałem się nad SilverStone Strider 850W, ale zbyt wiele złego o nim czytałem. Teraz myślę o Decathlonie lub ZEUSie (ZEUS by był idealny gdyby nie wentyl z tyłu). Na razie się skupiałem na SilverStonie, bo ich PSU mają długie kable, a te akurat będą konieczne w TJ09. Poza tym ZEUSy świetnie wypadały w wielu testach. Proszę was o pomoc w wyborze. Oczywiście to nie musi być SilverStone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan Dual Engine U35 XL 600W - głośnawy, ale bardzo stabilny i twardy drań.

 

Enermax Infnity 720W - 9,5/10 @ Jonny Guru i wszystko jasne. Super sprawa.

 

Corsair HX 620 - cichuteńki, ale również b mocny i świetny prądowo. 9/10 @ Jonny Guru, wielbiony na SPCR.

 

Topower P1 U12 EZ 750W - również b zacna rzecz, cicha, mocarna.

 

 

Na dobrą sprawę to Ci 500W też spokojnie styknie. Jedna karta to ok. 140W. Procek bez OC do 100W może dojdzie. Jeden twardy to 10W. Wiatraczek - 1W.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tagan mi się podoba, ale wolałbym coś cichszego. Enermax - rewelacja, ale ma zbyt krótkie kable. Z pozostałych to Corsair brzmi interesująco, ale chyba i tak bym wolał SilverStone'a ZEUS'a 850W. Swoją drogą, 500W by mie pewnie wystarczyło, ale chciałbym by zasilacz mi jeszcze służył gdy coś zmodyfikuję. Więc miło by było mieć trochę mocy w zapasie. Jedynie szkoda, że ZEUS nie ma dwóch 8pin złącz dla np. G90 czy R600. Myślę jeszcze o SilverStone Decathlon lub Olympia 750W lub 850W - czy ktoś ma pojęcie co to jest? Wielu jakiś dobrych testów w necie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze, ze raczej juz sam zdecydowales i oczekujesz od forumowiczow zeby Cie w tym utwierdzili...

Jeszcze nie zdecydowałem, ale mam obecnie własne spojrzenie na rynek zasilaczy. Wiem, że widać od razu, że kieruję się właściwie tylko w kierunku SilverStone ale też kombinowałem na temat Taganów lub SeaSonic. Chodzi również o to, że chciałbym by PSU było elegancko, totalnie czarne i bez bajerów. Chociaż oczywiście wygląd to nie najważniejsza sprawa. W tej chwili jestem prawie zdecydowany na Decathlona 850W - odłączane kable, cichy wentylator w dobrym miejscu, 850W, nienajgorsza cena, czarny jak obudowa którą kupię. Ale ja sam nie mam wielkeigo pojęcia o zasilaczach a nie wszystkim internetowym testom ufam. Napisałem ten temat z nadzieję, że ktoś kto będzie miał dobre pojęcie o zasilaczach powie, że to dobry wybór lub beznadziejny. Jasne, że jak usłyszę coś dobrego o nim, to go kupię bez dalszego zastanowienia, ale jak usłyszę, że to kiepski pomysł poszukam czegoś dalej. Jednakże cały czas jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG 850W... po co ci taka elektrownia?

Jeśli za parę lat nastaną mroczne czasy i procesory będą zżerać dwa razy więcej prądu i karty graficznie podobnie to ten zasilacz powinien to dać radę pociągnąć. Poza tym jedynie 850W zasilacze SilverStone'a mają podwójne złącze 4pin dla PCI-E. A możliwe, że za parę lat przerzucę sięna G90, które właśnie to będzie wykorzystywało. Po prostu byłby to dla mnie zasilacz na obecną konfiguracjęi przyszłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Silverstone Olympia 650W - zaj... zasilacz. Jedna linia 12V (54A!!!) wcale mu nie przeszkadza zapodawać napięcia stabilne jak Ayers Rock.

 

www.jonnyguru.com - robi świetne recenzje zasiłek i, co akurat dla Ciebie dobre, bierze na warsztat głównie mocarne zasilacze. Czterysetkami się kolo nie zajmuje, nie wiedzieć czemu. Polecam chociaż zgrubne przeglądnięcie działu z testami - znajdziesz tam większość interesujących Cię modeli.

 

www.silentpcreview.pc - bardzo dokładne testy zasilaczy, nie tylko pod kątem głośności, z tym że oni, co bardziej rozsądne, testują mniejsze zasilacze. Choć parę monsterów też przerabiali.

 

Ze Seasoniców to można na pewno polecić M12 - ale to to samo co Corsair z tym że droższe, więc i tak lepiej brać Corsaira i tak. Albo serię S12 Energy+, czyli obecnie NAJcichsze zasilacze +500W na rynku. Jedna "wada" - brak odpinanych kabli. Poza tym super napięcia i cholernie wysoka sprawność.

 

Brakiem złączy bym się nie przejmował osobiście, bo i tak przecież dostajesz przejściówki z kartą graficzną.

 

Ale nie przesadzaj z prądożernością za bardzo - za parę lat komponenty na pewno będą brały mniej prądu niż teraz, bo będą tego wymagać przepisy o ochronie środowiska, wzrastające ceny prądu (czyli konsumenci). Na pewno technologia pójdzie mocno do przodu, nie tylko w kierunku zwiększenia mocy oliczeniowej ale również dopieszczenia architeORT: ORT: ORT: ktury. IMO nie ma co szykować się na jeszcze bardziej prądożerny sprzęt. Dziś 600W to i tak monstrualnie dużo. Za 2 lata to, moim zdaniem, będzie jeszcze bardziej za dużo.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za parę lat nastaną mroczne czasy i procesory będą zżerać dwa razy więcej prądu i karty graficznie podobnie to ten zasilacz powinien to dać radę pociągnąć. Poza tym jedynie 850W zasilacze SilverStone'a mają podwójne złącze 4pin dla PCI-E. A możliwe, że za parę lat przerzucę sięna G90, które właśnie to będzie wykorzystywało. Po prostu byłby to dla mnie zasilacz na obecną konfiguracjęi przyszłe.

to se zasilke zmienisz, bo i tak bedziesz sie bal ze ta stara (obecnie nowa) moze byc juz wysluzona i nie poradzic sobie z twoim nowiutkim sprzetem - znaczy sie bedziesz mial stracha, zeby nie upalila wszystkiego :)

 

Twoja sprawa, IMO bez sensu tak na przyszlosc wszystko kupowac, przynajmniej na rynku sprzetu komputerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topower P1 U12 EZ 750W - również b zacna rzecz, cicha, mocarna.

Jak oceniasz glosnosc pracy pod obciazeniem tej 750W zasilki w stosunku do slabszego 550W brata :?:

Jak ma sie glosnosc w stosunku do polecanej przez Ciebie NAJcichszej zasilki +500W (serię S12 Energy+) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem Be Quiet! Dark Power PRO P6 PRO 750W w akcji pracujacy na C2D 660 (podkrecony na 3,6) + 8800GTX evga, 2gb ram i dzialalo to bardzo dobrze. Plusem są łatwo ukladajace sie kable i cisza. Ale mocne zasilki sa beda napewno glosniejsze z tego powodu ze obroty wentylatora sa skalibrowane na lepsza wydajnosc chlodzenia. Zycze udanego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...