Skocz do zawartości
Misiu15go

Opel Combo Combo 1,6 Cng

Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice maja zamiar zakupic ten oto pojazd

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T230646

 

Samochod ma byc wykorzystywany w celach typowo zarobkowych, roczne przebiuegi przewidywane to 70 tys km

Jesli ktos ma cos ciekawego do dodania chetnie bym sie z tym zapoznał

dziekuje za pomoc i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To CNG w nazwie oznacza napęd na gaz czy co ? Przy takiej budzie nie lepiej diesla? Albo coś z gazem(większy silnik!), wtedy i nawet sie cośoszczędzi a silnik nie padnie tak szybko, bo jak na takie autko ciut mały sie wydaje, a pusto chyba jeździć nie bedzie..

Zastanowiłbym się czy Opel bedzie w takim celu dobry.. ; ] I raczej wybrałbym coś innego.. ale co to nie mam pojęcia ;]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To CNG w nazwie oznacza napęd na gaz czy co ? Przy takiej budzie nie lepiej diesla? Albo coś z gazem(większy silnik!), wtedy i nawet sie cośoszczędzi a silnik nie padnie tak szybko, bo jak na takie autko ciut mały sie wydaje, a pusto chyba jeździć nie bedzie..

Zastanowiłbym się czy Opel bedzie w takim celu dobry.. ; ] I raczej wybrałbym coś innego.. ale co to nie mam pojęcia ;]

Diesla mamy wykonuje teraz ta prace jednek jest za mało oszczedny ten opel wychodzi połowe taniej w utrzymaniu, A CNg to gaz ziemny kosztuje jakies 1,3zł za 1m3 a samochod mozna powiedziec spala go tyle samo co zwykłej benzyny

Przy takich przebiegach rocznych oszczednosc wynosi 1000zł miesiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNG to compressed natural gas czyli jest to gaz taki jak z kuchenki gazowej stojacej w prawie kazdym domu.

Jest bardzo malo stacji oferujacych taki rodzaj paliwa (chyba tylko kolo zajezdni autobusowych gdzie tankuja tym autobusy).

Zasieg na CNG jest bardzo maly wiec jazda na trasie odpada.

O ile wiem to jest firma ktora oferuje domowe stacje ale na 100% nie jestem pewien.

 

Nie wiem czy diesel nie bylby lepszym wyjsciem albo benzyna + lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeżdżone będzie tak że komina domu nie stracisz z widoku to spoko, ale jak dalej to wolałbym napewno wszystko tylko nie to. Upewnij się że masz stacje w poobliżu albo zaopatrz się w własną ;]

 

Dziwne że ktoś takie 'nowe' auto sprzedaje jeszcze po cenie.. ciekawe czemu.. nie spodobał się? ;] A moze własnie to CNG coś nie wypaliło..

 

Kupuj PB+dobre lpg i oszczędności będą też konkretne, a lpg wyreguluje/przeglądnie Ci niemal każdy, a cng.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeżdżone będzie tak że komina domu nie stracisz z widoku to spoko, ale jak dalej to wolałbym napewno wszystko tylko nie to. Upewnij się że masz stacje w poobliżu albo zaopatrz się w własną ;]

 

Dziwne że ktoś takie 'nowe' auto sprzedaje jeszcze po cenie.. ciekawe czemu.. nie spodobał się? ;] A moze własnie to CNG coś nie wypaliło..

 

Kupuj PB+dobre lpg i oszczędności będą też konkretne, a lpg wyreguluje/przeglądnie Ci niemal każdy, a cng.. ?

Spoko tankowanie jest opanowane w Poznani usa 2 albo 3 stacje tankowania CNG wiec nie ma najmniejszego problemu, zasieg na tym gazie bedzie wynosił około 400km wiec tyle ile potrzeba, bedzie potrzebne codzienne tankowanie ale to problemu nie robi,

Auto jest sprowadzone z niemiec, jak wyglada jego rejestracja w Polsce jesl inie ejst zarejestrowane? sa z tym jakies kłopoty?

Ta instalacja jest instalowana fabrycznie wiec przegladu serwisu dokonuje sie chyba w jakiejs stacji obsługi, z instalacja nie powinno byc problemu skoro sam producent ja zakłada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Poznaniu napewno kolo komornik jest stacja :) (tam gdzie gazownia).

Zainteresuj sie czy rzad nie planuje nas uszczesliwic na ten gaz wyzsza akcyza...cos gdzies czytalem.

Po za tym uwazam ze to dobry wybor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Poznaniu napewno kolo komornik jest stacja :) (tam gdzie gazownia).

Zainteresuj sie czy rzad nie planuje nas uszczesliwic na ten gaz wyzsza akcyza...cos gdzies czytalem.

Po za tym uwazam ze to dobry wybor :)

Tez znalazłem

http://www.wnp.pl/nafta/25354_1_0_0.html

Tutaj cos jest ale nie ma sie co przejmowac :rolleyes:

Co do stacji tankowania jak mowiłem sa chyba 3 wiec nie ma problemu

Ogolnie widze ze jest małe pojecie o tego typu napedzie i opini z uzytkowania nie ma za bardzo co liczyc, a szkoda B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...