Skocz do zawartości
mato22

Wc I Problemy Z Temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

inny procek, większa o półowę chodnica, mało grzejąca sie grafa... ciężko tak porównać tak 2 różne układy...

 

mato22: to ty miałes pokazać swoje foty... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura miedzy idlle a stres mało się różni to być może u ciebie idlle nie takie całkiem idlle - może jakiś proces działa w tle i jest obciążenie procka w kilku - kilkunastu procentach?

EEE tam nie jestem jakimś młodzieniaszkiem by tego nie sprawdzić :)

 

A co do temperatur sectora 19 to jak się na nie zapatrujecie??

 

Mam prośbę ten kto czyta ten temat albo go odwiedza i ma chłodzenie wodne niech zapisze swoje taktowanie model procka nazwe bloku rodzaj chłodniczki, pompka i oczywiście temperaturę idle stres.

 

Do Misyo:

Pokażę jak będę miał gumkę na wycięty otwór.

Bo teraz to wygląda jak guano hiehiehie poczekaj troszkę to zobaczysz :)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie se można te wszystkie czujniki wsadzić.... ;]

 

Wieczorem zainstalowałem nowy bios oraz nowego everesta. Fakt, że jest dużo cieplej na zewnątrz... ale w idlu (gg, www, everest w tle, skype itp) 43 stopnie na obu jajkach.... Procesor ma nadal 31stopni....

 

Bez zewnętrznego, dobrze skalibrowanego termometru te wskazania se można dosłownie wsadzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie se można te wszystkie czujniki wsadzić.... ;]

 

Wieczorem zainstalowałem nowy bios oraz nowego everesta. Fakt, że jest dużo cieplej na zewnątrz... ale w idlu (gg, www, everest w tle, skype itp) 43 stopnie na obu jajkach.... Procesor ma nadal 31stopni....

 

Bez zewnętrznego, dobrze skalibrowanego termometru te wskazania se można dosłownie wsadzić....

Zgadzam sie.

Ja mam chłodny bloczek i pokazuje mi teraz 39 stopni co jest niemożliwe,

Wężyki w układzie mam chłodne a one najlepiej moim zdaniem oddają temperaturę wody.

Heh powoli się tym zaczynam nie przejmować.

Mam teraz na oku chłodniczkę 3 * 120mm heh gdzie ja to zmieszczę w codeganie?? :rolleyes:

Jakoś się uda no i niedługo moja odsłona w galerii wc :)

A jeszcze wracając do wc to chyba jednak coś czujki muszą wariować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C2D 6600@3,6 GHz i absolutnie nie przejmowałbym się odczytami z czujników a tym bardziej ich porównywał. Mam układ złożony z pompy obiegowaj Lainga (700B), chłodnicy Konvekt-O-Matic Ultra (czy jakoś tak, passive), dwóch BIX1 z 2 wentylkami Scythe S-Flex kręcącymi się około 500 obr/min i temperatury nie powalają ("nadmuch" na chłodnice jest symboliczny i niesłyszalny): gdy piszę te słowa 52 i 52C na obu rdzeniach. W stresie (w czasie grania) około 58C, w stresie "laboratoryjnym" (Intel Thermal Analysis Tool) 70C na każdym z rdzeni.. i co?... i nic, dopóki się nie wiesza to olewaj te temperaturki :-P W sumie możesz się porównywać do innych czujników na płytach, ale to nieco frustrujące... i bezcelowe. Porządny termometr kosztuje na preno DUŻO więcej niż mój Asus Commando, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C2D 6600@3,6 GHz i absolutnie nie przejmowałbym się odczytami z czujników a tym bardziej ich porównywał. Mam układ złożony z pompy obiegowaj Lainga (700B), chłodnicy Konvekt-O-Matic Ultra (czy jakoś tak, passive), dwóch BIX1 z 2 wentylkami Scythe S-Flex kręcącymi się około 500 obr/min i temperatury nie powalają ("nadmuch" na chłodnice jest symboliczny i niesłyszalny): gdy piszę te słowa 52 i 52C na obu rdzeniach. W stresie (w czasie grania) około 58C, w stresie "laboratoryjnym" (Intel Thermal Analysis Tool) 70C na każdym z rdzeni.. i co?... i nic, dopóki się nie wiesza to olewaj te temperaturki :-P W sumie możesz się porównywać do innych czujników na płytach, ale to nieco frustrujące... i bezcelowe. Porządny termometr kosztuje na preno DUŻO więcej niż mój Asus Commando, prawda?

Oka wszystko rozumiem i nie jestem jakimś tam maniakiem.

Ale poruszam tu temat zależności i złożoności temperatur w mym wceciku.

I oczywiście opisuje niedosyt po zakupie wydawało by się bardzo dobrego i wydajnego zestawu wc który siedzi teraz w mojej obudowie.

Jak wiadomo w świecie komputerów ogromna, przeważająca większość czujników która jest usiana po naszych płytach głównych (mało mówiąc) wprowadza w błąd. A co do dobrego miernika (dobrego nie luksusowego) to kosztują już koło 100 pln :)

Ja w tej chwili posługuję się zwykłym termometrem pokojowym który fakt ma jakieś marginesy błędu ale są one w sumie mało znaczące.

Hmm tempki cóż o nich zawsze głośno teraz u mnie wynoszą na bezgłośnych wentylkach 42-39 odpowiednio rdzeń 0 i 1.

Największą wadą jaką zauważyłem w p5n-e sli jest bardzo grzejący się chipset płytki który zauważalnie podgrzewa od swej strony bloczek założony na cpu. Może mało prawdopodobne sam nie chciałem wierzyć ale termometr- jego czujka połozona na nb pokazała temp powyżej 80 stopni - więc nie ma sie co dziwić że podgrzewa troszkę atmosferę. Faktycznie jest niedotykalski :)

 

chrees a sprawdzałeś tempki coretempem?? Jaki masz bloczek na cpu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą jaką zauważyłem w p5n-e sli jest bardzo grzejący się chipset płytki który zauważalnie podgrzewa od swej strony bloczek założony na cpu. Może mało prawdopodobne sam nie chciałem wierzyć ale termometr- jego czujka połozona na nb pokazała temp powyżej 80 stopni - więc nie ma sie co dziwić że podgrzewa troszkę atmosferę. Faktycznie jest niedotykalski :)

 

chrees a sprawdzałeś tempki coretempem?? Jaki masz bloczek na cpu??

... jak w kazdej innej plytce na nForce :) :rolleyes: ja rozwiazalem to bardzo prosto... blok na NB i po zabawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mato22 ---> Coretemp (55 i 55C), ciekawe czy pierwszy przegrzeje się kompik czy ja :) Bloczek: D-Tek Fuzion. Dopóki się nic nie wiesza: gra muzyka ;)

No Sector19 dla tego właśnie szukam bloczku na nb :)

 

chrees masz w sumie racje prędzej się Ty przegrzejesz niż cep pod woda chłodzony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mato22 ---> Coretemp (55 i 55C), ciekawe czy pierwszy przegrzeje się kompik czy ja :) Bloczek: D-Tek Fuzion. Dopóki się nic nie wiesza: gra muzyka ;)

Nie przesadzajcie. Ludziom z AC Freezerami nic się nie wiesza nawet w największe upały, a tu jakiś jeden z drugim obawy mają posiadając WC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Ludziom z AC Freezerami nic się nie wiesza nawet w największe upały, a tu jakiś jeden z drugim obawy mają posiadając WC :mur:

Oj SzperSon czytaj ze zrozumieniem. To było takie obgadanie temperaturek. Nikt z nas nie mówi o takowym zawieszaniu się jako fakt. Tylko ironiczne "podanie" tematu mego narzekania na temperaturki wceta :rolleyes: :>

Oj i co ja o sobie napisałem, że niby narzekam :blink: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mato22: o czym Ty piszesz...

 

"Wężyki w układzie mam chłodne a one najlepiej moim zdaniem oddają temperaturę wody."

 

Chciałeś powiedzieć, że temp wody jest poniżej temperatury w pokoju???

 

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mato22: o czym Ty piszesz...

 

"Wężyki w układzie mam chłodne a one najlepiej moim zdaniem oddają temperaturę wody."

 

Chciałeś powiedzieć, że temp wody jest poniżej temperatury w pokoju???

 

lol

 

Nie nie nie wcale tak nie powiedziałem. Chodziło mi o to że w porównaniu do temperatury którą podaje coretemp (na procku co bys się nie czepiał :rolleyes: ) czyli koło 48 to woda powinna mieć pewnie ze 30 parę a tego nie dało się odczuć na wężykach.

O to mi dokładnie chodziło... Temperaturka większa od powietrza i tego nikt nie przeskoczy no chyba że peltierka sobie ktoś w układ wmontuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...