Skocz do zawartości
Jodlasty

Router Do Max 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam łącze DSL2000 do którego podpiętych jest 20 userów.

 

Na tą chwilę wszystkim zajmuje się komputer z winxp i programem bandwith controller.

Brakuje mi w tym programie takiej opcji jak maksymalna ilość połączeń dla danego usera.

 

Czy jest jakiś router do 1000zł, który umie dobrze podzielić pasmo.

Chciałbym mieć takie opcje.

 

-max transfer dla danego usera z mozliwoscia go wylaczania o ustalonej porze, a po przekroczeniu danego limitu zmiana transferu.

-gwarantowany transfer

-ustalony transfer do okreslonych portow z mozliwoscia wł. i wył. o określonych porach.

-możliwośc ustalania priorytetow dla danych portów i userów.

-limitowanie ilości połączeń. BitCommet zabija mi internet.

Wszystko co umie program pod xp (Bandwith Controller)+właśnie limitowanie+jakieś ciekawe opcje.

 

Czy w ogóle za takie pieniądze można coś takiego kupić, czy mogę sobie zapomnieć.

 

Tak sobie liczyłem koszty i winxp 320zł+komp 150zł+licencja na BC około chyba 500zł

No i koszty za prąd będą mniejsze.

 

Może mi ktoś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam się na tym systemie, wiec odpada.

 

No chyba, że jest ktoś z siedlec i mi wszystko postawi i przeprowadzi szkolenie :-)

 

A może kupic coś takiego ?

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można osiągnąć całkowicie za darmo (nie licząc tego starego komputera). Wystarczy, że poświęcisz trochę własnego czasu i sam skonfigurujesz sobie taki system i wgrasz go na jakiegoś kompa. W sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat, dodatkowo zawsze możesz popytać na jakimś forum i na pewno ktoś Ci pomoże.

 

http://www.lms.org.pl/

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lms nadaje się co najwyżej do drukowania faktur, znając życie po paru tygodniach porzucisz ten pomysł. Zainstaluj polecane powyżej NND (podstawowa konfiguracja i nauka obsługi systemu powinna zająć Ci co najwyżej tydzień), zawsze jak będziesz miał problemy możesz się udać na http://forum.freesco.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...