Skocz do zawartości
lajt

Goodram 2 X 1 Gb Ddr2 Proszę Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Zaczne od podania moich informacji o sprzecie :

 

plyta gl : ASRock 775twins-HDTV (z nowo zaktualizowaną wersją biosu)

procesor : Intel Pentium D CPU 2,66 MHz

karta grafiki : NVIDIA GeForce 7300 GS

ram : 2 x 1 GB DDR2 667 GOODRAM PC2 - 5300 CL 5 (DIMM)

zasilacz : PROCOMP KY- 400 W

 

Mój problem tkwi w pamieciach RAM. Otóż obie kości sa tej samej firmy , maja tyle samo mb oraz posiadają identyczne oznaczenia. Jedynie czym sie różnią to fakt że jedna z nich jest dwustronna a druga zas jednostronna. BIOS widzi 2048 MB lecz podczas uruchamniania systemu czy testach np w EVERESCIE wychodzi na to ze moj komputer kozysta tylko z jednej kośći RAM (1024 MB). Obie kości są w pelni sprawne i przy testach np. MEMTESTEM wykazuja 0 errorów. Czy istnieje mozliwosc ze moje kosci tej samej firmy (GOODRAM) , o identycznych oznaczeniach lecz różnej budowie (1x jednostronna, 1x dwustronna) gryzą sie ze sobą?? Próbowałem zmieniac kosci slotami , nastawiac manualnie firmowy timing RAMu na plycie głównej ale nic z tego... W dalszym ciagu BIOS widzi 2 GB a przy starcie i np Start->Panel Sterowania-> System, komputer widzi tylko 1GB. Prosze jesli wiecie czego to może być przyczyna pomóżcie mi :) Pozdrawiam wszystkich !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...