Skocz do zawartości
sinus

Poblemy z maxtorkiem :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem Maxtora D740X 40 GB ATA133 7200.

Na poprzednim mobo miałem daremny wynik w sandrze, ale myslałem że to wina ECSa :?

Ale teraz się boje, nie wiem co sie dzieje w PcMarku ma wynik dysku 171 punktów!!! a wsandrze 4700kb/s :!:

sandra napisała mi że nie mam załączonej opcji DMA Support, może to to, jak to załączyć, w biosie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manedżerze urządzeń ma kontrolery dysku twardego:

-drugi kontroler IDE (pojedyńcza kolejka fifo)

-pierwszy kontroler IDE (j.w.)

-standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego na WDC 4GB wiem że to przeszłość ale sandra twierdziła że mam wyłączone DMA a było inaczej potew wyszło że dysk jest walnięty i to porządnie zaczął tracić dane i było RIP. Sprawdz dysk programem od Maxtora i jak coś nie tak to do reklamacji. (heh najłatwiej zawalić na ECS :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyłeś DMA i dalej tak chodzi to zprawdź dysk programem od maxtora . Ewentualnie w biosie ustaw wszystkie opcje na auto przy kanałach IDE. Może właśnie tam jest problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testa programem maxtora i mi pokazał:

bios extension support-failed :?

partition information-read fail

:? Reszta testów OK.

Stery zainstalowałem z płytki,a w biosie ma wszysto na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśniwie to testu gruntownego nie zrobił, bo ma w tabelce gdzie mam wydrać dysk do sprawdzenia nie ma żanego dysku, ale to był jakiś inny test.

I nic nie pisze, poprostu failed i koniec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios extension support-failed

To znaczy że nie może odczytać zawartości biosu , a to już jest bardzo źle

partition information-read fail

A w tym przypadku nie może odczytać informacji o partycjach. Jak na moje oko powinieneś zpróbować nowy firmware wgrać do twardziela. "tonący brzytwy się chwyta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jeszcze nie poszedl szybciej to sprawdz oznaczenia na dysku

powinno byc cos takiego jak K,B..... w lewym dolnym rogu. Jak druga literka to B, to mozesz sie nie meczyc tylko wymienic dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak co do Firmware dla HDD to skęd można takowe pobrać ?? Mnie interesuje coś dla starego WDC.

A sprawdziłeś na stronie producenta?? Powinno sie tam coś zanleźć :) Poszukaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm nie chce cie martwic ale wlasnie qumpel mial identyczny problem.... Wlasnie mial maxtorka 40gb i tesh cos takiego sie dzialo. Szczerze mowiac na "gole oko" nic nie mozna bylo zauwazyc problemy zaczynaly sie gdy gry zaczynaly sie dlugo ladowac..... Dysk jak sie okazalo byl walniety..... Poszedl do serwisu i za pierwszym razem mu powiedzieli ze dysk jest OK ale jak nalegal aby mu wymienili i jeszcze raz sprawdzili to wtedy cos tam juz znalezli, w kazdym razie dostal teraz "barraca" i wszystko jest nrazie OK. Aha plyte ktora posiadal to byl epox ale nie wiem jaki model chyba 8rda ale nie jestem pewien.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...