Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi sie dzisiaj bawić w przekładanie elementów w budzie no i bach. :damage_wall:

 

model : SEAGATE 160 GB, 8 MB, SATA II - ST3160815AS

 

Zepsułem dysk (strasznie te napędy sata delikatne), wyrwałem kawałek plastiku z dysku tam gdzie podłącza sie wtyczkę sata oraz jeden drucik. Wtyczka plastikowa została w kablu sata a pręcik miedziany odleciał. Wszystko na zdjęciach.

 

Da sie to jakoś naprawić ? To był dysk na którym trzymałem system. :damage_wall:

post-23020-1181384142_thumb.jpg

post-23020-1181384163_thumb.jpg

post-23020-1181384183_thumb.jpg

post-23020-1181384204_thumb.jpg

post-23020-1181384218_thumb.jpg

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da. Lutowanko. Lutownica z małym grotem 20-40W. Plastik na dysku rozkroić żeby była większa powierzchnia do przylutowania, oczyścić, powielić. Rozkroić wtyczkę i albo dosztukować albo przylutować wtyczkę na stałe do dysku. Zrobił bym Ci to bez problemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przylutować wtyczkę na stałe do dysku ? Nie przeszkadza mi takie rozwiązanie. Czy potrzebuje jakieś schematy do tego ?

 

Jak nie znajdę u siebie nikogo kto to zrobi to może skorzystam z twojej propozycji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez schematu się obejdzie. Jak rozkroisz umiejętnie wtyczkę to będziesz miał 7 przewodzików , wystarczy ze w takiej samej kolejności przylutujesz je do złącz na dysku, chyba nic trudnego.

 

Robiłem już coś takiego i to w identycznej sytuacji tylko że był ułamany trzeci ząbek na dysku.

 

Jak już będziesz wiedział jaki przewód gdzie idzie to możesz sie pozbyć wtyczki i przylutować same przewodziki do dysku. Tylko się nie pomyl (może i nic by się nie stało ale lepiej zrobić to uważnie).

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...