Skocz do zawartości
TheDed

Najlepszy Crt 22' Do 400 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tej chwili monitor Compaq P110 21'. Jestem bardzo zadowolony ale znajomy zaoferowal mi za niego dobra cene i przymierzam sie do kupienia czegos innego (czyt. wiekszego). Ze wzgledu na cene i jakosc zedecydowalem sie na CRT o duzej przekatnej. Z mojego obecnego jestem bardzo zadowolony wiec zastanawialem sie nad Compaq 1220. Monitor ma sluzyc do codziennej pracy, gier i przede wszystkim filmow. Interesuje mnie praca w rozdzielczosci 1600x1200 najlepiej przy 100hz. Chcialbym sie zmiescic w 400zl wiec w gre wchodzi tylko allegro. Prosze o rade i opinie bo na forum znalazlem bardzo malo inf na temat CRT 22'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili monitor Compaq P110 21'. Jestem bardzo zadowolony ale znajomy zaoferowal mi za niego dobra cene i przymierzam sie do kupienia czegos innego (czyt. wiekszego). Ze wzgledu na cene i jakosc zedecydowalem sie na CRT o duzej przekatnej. Z mojego obecnego jestem bardzo zadowolony wiec zastanawialem sie nad Compaq 1220. Monitor ma sluzyc do codziennej pracy, gier i przede wszystkim filmow. Interesuje mnie praca w rozdzielczosci 1600x1200 najlepiej przy 100hz. Chcialbym sie zmiescic w 400zl wiec w gre wchodzi tylko allegro. Prosze o rade i opinie bo na forum znalazlem bardzo malo inf na temat CRT 22'.

Jeszcze niedawno miałem Compaq p1220 i bylem z niego zadowolony, zatem mogę polecić, jak wszystko co na diamondtronie zresztą. Tylko nie wiem dlaczego chcesz zmieniać swojego crt 21'' na crt 22'' skoro to jest właściwie taka sama wielkość. Możesz stracić bo są duże szanse że kupisz jakiegoś złoma poleasingowego, 99% tych dużych monitorów z allegro to właśnie elektorniczny złom - zwróć uwage kto to sprzedaje i w jakich ilościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak musze kupic duzy monitor tej osobie bo obiecalem, gdyby przyszedl zlom to zostane dalej przy tym ktory mam. Kusi mnie ten plaski kineskop no i zawsze ten jest odrobine wiekszy. Ciekawie wyglada ten link. Tyle ze sprzedawca obiecuje mi 1600x1200 przy 100hz, na innych aukcjach odswierzanie przy tej rozdzialce jest podane nieco nizsze. Jakie odswierzanie mogles ustawic na maxa przy tej rozdzialce? Na jakim pracowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak musze kupic duzy monitor tej osobie bo obiecalem, gdyby przyszedl zlom to zostane dalej przy tym ktory mam. Kusi mnie ten plaski kineskop no i zawsze ten jest odrobine wiekszy. Ciekawie wyglada ten link. Tyle ze sprzedawca obiecuje mi 1600x1200 przy 100hz, na innych aukcjach odswierzanie przy tej rozdzialce jest podane nieco nizsze. Jakie odswierzanie mogles ustawic na maxa przy tej rozdzialce? Na jakim pracowales?

Gość pisze na tej aukcji jakieś niestworzone rzeczy...

p1220 może pracować z rozdz. 1600x1200 przy 85Hz. Niestety do komfortowej pracy w takiej rozdzielczości trzeba sie zaopatrzyć w karte graficzną z dobrym wyjściem analogowym jak np. jakiś Matrox lub Radeon 8500 od Herculesa.

 

A jaki 21 Calowy Monitorek CRT z idealnie płaskim ekranem mogę dostać tak do 250zł-300zł?

Celuj we wszystko co na kineskopie Trinitron lub Diamondtron. Swego czasu perełką był Sony GDM-F520, nitk złego słowa o nim nie napisał. No i oczywiście Eizo - cadillac wśród CRT, najlepiej szukać tych ostatnich modeli bo wiadomo że będą najnowsze: np. Eizo T966. Monitory Eizo mają licznik przebiegu dlatego łatwo sprawdzyć jak bardzo był spracowany, a niestety najczęściej był.

Z pozostałych modeli np. Dell P1130, Eizo T965, HP P1130, IBM P275, Iiyama Pro 514, Compaq P1220, HP P1230.

 

Każdy z nich będzie dobry pod warunkiem że nie będzie to 'grat'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam jeszcze

- 22" IIYAMA VISION MASTER PRO 510 2644393[/snapback]

Każdy z nich będzie dobry pod warunkiem że nie będzie to 'grat'.

 

Niestety to jest właśnie podstawowa zasada dotyczaca monitorow z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno zakupiłem sony e530 i obraz mam bardzo dobry. Na co dzień działa w rozdziałce 1600x1200 przy 85 Hz (to jest niby maksymalne odświeżanie według sterowników windows, a na stronie producenta pisze, że powinien mieć 95 hz, i jak ktoś wie jak ten problem rozwiązać niech mi napisze).

 

PS

Monitor był kupiony od indywidualnej osoby a nie od handlarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze na tej aukcji jakieś niestworzone rzeczy...

p1220 może pracować z rozdz. 1600x1200 przy 85Hz. Niestety do komfortowej pracy w takiej rozdzielczości trzeba sie zaopatrzyć w karte graficzną z dobrym wyjściem analogowym jak np. jakiś Matrox lub Radeon 8500 od Herculesa.

Mam Pine GF 7600 GT i obraz jest calkiem niezly jak na moje niewprawne oko. Moj obecny Compaq p110 chodzi wlasnie 1600x1200 przy 85Hz. Nic sie nie rozplywa, nie trzesie a jakosc obrazu moge raczej pochwalic. Liczylem ze znajde monitor 22' ktory pozwoli mi przy tej rozdzialce wyciagnac 100Hz bo wydaje mi sie ze karta graficzna nie jest w tym przypadku ograniczeniem.

 

Ciekawie wyglada mi tez ten IBM choc cena spro wyzsza no ale jesli byloby warto. Moze ktos taki ma, jakas opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyglada mi tez ten IBM choc cena spro wyzsza no ale jesli byloby warto. Moze ktos taki ma, jakas opinia...

Znalezione w necie:

 

Mialem okazje kupic ostatnio 3 sztuki IBM C220p bo to najtanszy porzadny monitor jaki udalo sie znalezc. Niestety LCD lub plazma o tych wymiarach i sensownych parametrach (i nie mowie tutaj tylko o czasie reakcji piksela, ale o kolorach, katach widzenia i jasnosci obrazu) byl poza zasiegiem finansowym.

 

Monitor jest uzywany do celow wizualizacji modelowania molekularnego uzywajac wlaczonego Stereo 3D View (NV QuadroFX 1400). Ogolne wrazenia:

1. bardzo dobra ostrosc obrazu

2. dobra i rownomierna biel

3. niestety czern jest srednia i wpada lekko w szary, ale to wina takiego a nie innego odcienia luminoforu. Po ustawieniu wyswietlania koloru czarnego nie widac roznicy pomiedzy wlaczonym i wylaczonym monitorem.

4. zlacze DVI wymaga specjalnego kabla (DVI-I lub DVI-A), ktory jest ciezki do kupienia.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pine GF 7600 GT i obraz jest calkiem niezly jak na moje niewprawne oko. Moj obecny Compaq p110 chodzi wlasnie 1600x1200 przy 85Hz. Nic sie nie rozplywa, nie trzesie a jakosc obrazu moge raczej pochwalic. Liczylem ze znajde monitor 22' ktory pozwoli mi przy tej rozdzialce wyciagnac 100Hz bo wydaje mi sie ze karta graficzna nie jest w tym przypadku ograniczeniem.

Obraz na dzisiejszych geforcach z d-sub w wysokiej rozdziałce to prawdziwa porażka. Ja miałem gf6200 a potem 6600gt i było kiepsko, więc z nowszymi grafikami pewnie lepiej nie jest, ale co sie dziwić, kto teraz kupuje crt. Moim rozwiązaniem na ten problem była druga karta Matroxa pod zwykłe PCI. W 2D wszystko pięknie śmigało i wyglądało, nawet filmy wyświetlały się w lepszej jakości. Jak trzeba było odpalić jakieś 3D i dać mu kopa to przełączałem w windowsie na dziforsa i wszystko ładnie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam monitor:

 

EIZO FlexScan T965

super rozdzielczośći nawet 2048x1512

1600x1200 przy 105 hz to norma lub nawet 120 hz

 

Polecam jakbys potrzebowala to zapraszam , cena okolo 380 zł.

w 2001 roku kosztowały około 5000 zł.!!! :D Kontakt na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem juz to co w podpisie, bardzo dobry. Obraz durzo ostrzejszy niz w moim compaq 21'. Chodzi 1600x1200 100Hz bez problemu. Ma duzo lepsze osd ale i tak malo intuicyjna jak na compaq przystalo. Jesli chodzi o wday to glosne cewki, lampa nagrzewa sie bardzo wolno (obraz dobre kilka min sie rozszerza az do rozmiarow koncowych) no i jak wylaczam monitor guzikiem to wylaczaja sie tez porty usb w monitorze. Generalnie jestem zadowolony. Ale moze to kwestia tego ze poprzedni moj monitor byl zjechany i dlatego widze jaka roznice w jakosci kolorow i ostrosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...