Skocz do zawartości
Hugster

Wybór Lcd - Tuner Tv Wbudowany, Czy Dodatkowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Muszę kupić panel LCD minimum 17" - najlepiej panoramiczny, kwota do 900zł. Sprzęt ma służyć głównie do przeglądania stron, pakietów biurowych, filmów - rzadko gier.

 

Druga rzecz to taka, że monitor ten ma zastąpić także telewizor i tu moje pytanie - czy lepiej kupować panel z tunerem tv czy inwestować w osobną kartę telewizyjną? Głośniki nie grają roli bowiem chcę od razu podpiąć zewnętrzne - ale to co musi być, to pilot.

 

Prosiłbym o sugestie.

 

Sprzęt, który padł mi w okno póki co:

Panel LCD Asusa

Karta telewizyjna TV2000 lub Karta telewizyjna PVR 2000 - nie wiem tylko, jaka jest między nimi różnica?

 

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z wyborem LCD TV. Koniecznie chcę mieć TV w monitorze. Na początku chciałem kupić LG L1982U. Jednak, jak zobaczyłem TV z LG to zastanowiłem się, czy nie lepiej TV mieć dodatkowo w monitorze - LG M198WA-BZ . Ale nic za darmo. TV w LG LCD jest pozbawione trybu F-Engine oraz zwiększono czas dostępu do 5ms. Nie wiem, czy to wielkie wady. Nie znam się za bardzo na monitorach LCD, ale zdaje mi się, że to nie będzie miało większego wpływu na obraz. I tak te podawane przez producenta 2ms, to w rzeczywistości 9-10 ms. Tutaj będzie pewnie z 11ms albo 12 rzeczywiście(nigdzie nie ma testów). No ale poza tym, to dane techniczne bardzo ładne:

Wielkość matrycy: 19''

Matryca: TFT LCD

Plamka matrycy [mm]: 0.2835 x 0.2835

Czas reakcji matrycy [ms]: 5 ms

Max. rozdzielczość: 1440 x 900

Zalecana rozdzielczość: 1440 x 900

Jasność [cd/m2]: 300 cd/m2

Kontrast: 3000:1 (DFC)

Częstotliwość pozioma [KHz]: 30 - 83 kHz

Częstotliwość pionowa [Hz]: 56 - 75 Hz

Kąt widzenia poziom: 170

Kąt widzenia pion: 170

Ilość kolorów [mln]: 16,2 miliona

Sterowanie: OSD

Normy bezpieczeństwa: UL(cUL), TUV-GS, SEMKO

Sygnały we.: PC: 15 Pin D-sub, DVI-D

Others: Composite, S-Video, Component, SCART, PC Audio In/Out,

 

Pobór mocy [W]: On: 50W

Stand-by / Suspend : 1W

DPM Off: 1W

Funkcja pivot: Nie

Tuner telewizyjny: TAK

Możliwość powieszenia na ścianie: VESA

Wbudowane głośniki: 3W x 2ch

Wymiary [sz. /wy. /gł.]: 454.5 x 391.5 x 230 mm

Kolor: Czarny

Ciężar [kg]: 4.9 kg

Cena na allegro to 1167 zł.No i jeszcze ma XD - technologia przetwarzania obrazu HD do wysokiej rozdzielczości na monitor(bodaj do 576i). To dość dobra funkcja.Co dalej?? Ten monitor chciałem kupić. Ale znów znalazłem monitor chyba trochę lepszy - LG 19LS4R - jednakże znowu pozbawionego dość istotnej rzeczy, jaką jest DVI. W zamian jednak otrzymujemy wejście HDMI z HDCP. Monitor ma już funkcję HD Ready. Na monitorze idzie wyświetlić obraz HD 1080i (bez 1080p). I to chyba na ten monitor będę czekał. Reszta jest ta sama co w M198WA-BZ. Cena po przeliczeniu z GBP - cena wynosi niecałe 1184 zł. Więc polecałbym ci poczekać na ten ostatni monitor. Do tego monitora możesz dokupić przejściówkę DVI-Component RGB, lub też podłączyć monitor do D-SUB. Jednak nie wiem jaka jest strata w jakości obrazu na tej przejściówce. Pozdrawiam.

Edytowane przez MeoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania postawionego w temacie dyskusji, ja sądzę, że lepiej będzie osobno.

Pytałem w Media Markt, czy nie będzie lepiej jeżeli kupię monitor i tuner tv w jednym. Odpowiedzieli mi, że takie urządzenia częściej się psują.

Ale podjęcie decyzji zostawiam Wam. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) martwią mnie jednak programy które nie są w panoramie :/ obraz będzie znacznie rozciągnięty? (...)

Powiem ci tak: ja wszystko oglądam "rozciągnięte" i prawdę mówiąc po przełączeniu na 4:3 dopiero obraz wydaje mi się dziwny, pewnie się przyzwyczaiłem :wink: .

 

(...) Pytałem w Media Markt, czy nie będzie lepiej jeżeli kupię monitor i tuner tv w jednym. Odpowiedzieli mi, że takie urządzenia częściej się psują. (...)

Nie sądzę, aby były bardziej awaryjne, chociaż sam podchodzę do takich "wszystko w jednym" z dużą rezerwą (co jest do wszystkiego...). Do tego funkcjonalność oddzielnego tunera jest z reguły dużo dużo większa (od prostego nagrywanie obrazu, po możliwość używania różnych filtrów np. redukcja szumów) bo zależy od używanej aplikacji. Tuner wbudowany w LCD to właściwie same minusy: nie obejrzysz obrazu w okienku (tzn. normalnie pracujesz na komputerze, przeglądasz net, itp. a w okienku leci TV). Plusy właśnie jeden, działa bez komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PVR 2000 jakieś 1,5 miesiąca temu. Różni się od TV2000 tym, że ma sprzętowe kodowanie mpeg2.

Tuner fajny tylko sterowniki ma popierdzielone. Oprogramowanie nie ma certyfikatu zgodności z winxp. Na sterownikach z płyty. Jako tako działa ale przestał mi zapamiętywać listę kanałów. Najpierw działało potem przestało. Przy każdym uruchomieniu trzeba wczytywać je z pliku. PIP nie wyświetla 2 kanałów z anteny. Może być jeden kanał i obraz z innego źródła. Podobno to norma wśród tunerów. Jakość obrazu obleci, chociaż czasem na kanałach sportowych, jest niewystarczająca.

Ze sterownikami ściągniętymi z ze strony producenta z zapamiętywaniem kanałów nie było kłopotów, za to tuner wieszał się przy nagrywaniu. Chyba są to problemy z dzwiękiem. Nie wiem jak by chodził na nowocześniejszej płycie lub z osobną kartą dźwiękową.

Przewijanie filmów odtwarzanych z dysku pilotem jest kłopotliwe. Szybciej jest wstać i przesunąć wskaźnik myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...