Skocz do zawartości
beavisek

Znowu:) problem z połączeniem się przez karty sieciowe!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu mam problem. Wcześniej już pisałem ze mam zamiar połaczyc 2 komy tak zeby mozna bylo sobie pograc w counter strike-a. Kupiłem 2 karty sieciowe i odpowiedni kabel ale pod windowsem millenium dalej za cholere nie moge zoabczyć w otoczeniu sieciowym 2 komuterea :evil:

Połączenie chyba jest bo na to wskazują diodki na kartach . Zielone świeci się na stałe a żołta raz na jakis czas mrugnie :)

Nie wiem czego to jest problem . Kabel ma 10m ! Moze jest za długi? A moze przez to ze karty nie są identyczne?! Już sam nie wiem co robic ?!

Nie długo minie tydzień odkąd zacząłem się bawić w to :?

Bardzo prosze o jakies porady ... Moze nie wszystko jeszcze sprawdzilem :cry: Moze ktos ma pod Windowsem Millenium tez polaczone komutery i wie jak to zrobic :wink:

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem 192.168.100.1 a an drugim z 2 na końcu No i obdwa na podsieci 255.255.255.0 .

A moze to byc wina tego ze na jednym z komuterow jest chello i jest to motorola na usb ale w panelu sterowania - (sieć) pojawia się jako karta sieciowa!?

 

Co jeszcze posprawdzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ręcznie ustawić szybkość połączenia (typ nośnika) ->Panel Sterowania->Menadżer urządzeń->karta sieciowa->zakładka "Zaawansowane". Przestawić z auto na 10BaseT (10Mbps) lub 100BaseT (100Mbps), full duplex. U mnie pomogło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwy komputera oczywiscie inne, opis nie potrzebny, ja zawsze ustawiam tak: HOST: ip 192.168.0.1 posciec tak jak piszesz a na gosciu IP z 2 na koncu, podsiec taka sama i brama 192.168.0.1. oczywiscie ustawiasz to w Protokol tcp/ip>nazwa karty sieciowej a nie karta dial up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ze u kumpla tesz byl taki sam problem ..............i problem dalej pozostal :-( wszystko bylo na 200% OK (troszku sie na tym znam:-) )a na cholernym WinME nie chcialo pojsc wiec przesiadl sie na 98

Kurcze nawet mnie nie strasz 8O !!! Co ja zrobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostaatnio dostalem zlecenie zsieciowania lapa z kompem na lapie byl winme na kompie 98se te same objawy kompy sie nie widzialy w sieci mimo ze na pingi odpowiadaly :)

Po pierwsze pingnij z jednego kompa drugi

np w command ping 192.168.100.1 or 2 w zaleznosci z ktorego kompa to robisz jezeli jest odpowiedz to znaczy ze kabel i sieciowki dzialaja - czyli dobrze jezeli nie ma to sprawdz kabel i sieciowki

Teraz jezeli jest ping a nadal nie ma sieci to wywal z win98 wszystkie skladniki sieci - karte sieciowa protokoly itp przepal komp i zainstaluj wszystko od nowa - mi to pomoglo

jezeli zrobisz to na win98 i nadal nie dziala mozesz sprobowac zrobic to samo na winme choc nie obiecuje ze pomoze bo siec na me jest troche inaczej zrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. WIęc karty są ok i kabel też testowane na 2 innych komputereach. Czyli wina spada na WIN ME. Sprobuje najpierw na 1 komputerze zainstalować win 98 bo mozna puscic foramta bo sa same gry :lol:

Moze wystarczy jeden w98 co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...