Skocz do zawartości
Yacho

Pomoc W Wyborze Czegos Na Matrycy 13"

Rekomendowane odpowiedzi

HEj!

 

Ostatnio rozmyślam nad lapkiem, ponieważ jestem osobą która raczej kiepsko sie obchodzi z tego typu rzeczami doszedlem do wniosku ze wole cos ciut mniej wydajnego ale mniejszego...

 

Matryce 12.1 odpadają :/ za małe niestety - wiecej jak 3 h pracy przy tym jest męczące - nastepne oczko - przedzial w ktory celuje to lapki z matryca 13 cali (13.3 dokladnie ?)

 

Nie mam wyznaczonego limitu kasy wiec prosilbym o wyznaczenie jakichs 2 pułapow powiedzmy ok 3500 i drozsze - choc w sumie nie wydaje mi sie zeby na lapa poszlo wiecej jak 4000.

 

czego oczekuje pozatym... lekki ma byc i mozliwie wytrzymay - 80 gb dysku - fajnie jakby miał cos innego niz intel GMA ale wiem ze w tym rozmiarze bedzie ciezko - BT i siec to chyba standard - w tej cenie chcialbym 2 gb ramu bo jednak to jest standard do pracy

 

Przeznaczenie notka to glownie programowanie w javie (eclipse) filmy czasem jakas gra.

 

Macbook bylby idealny gdyby nie byl tak cholernie drogi w stosunku do wyposarzenia - nawet na Macosie bym pracowal wtedy bo swietny jest :) ale z braku laku szukam alternatyw. Please help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad kupnem czegoś 13.3 na razie kieruję swój wybór na sony vaio vgn-c2z/b - drogie, ale design mnie urzekł. Soniacze zawsze miały zaporowe ceny :( Zastanawiałem się nad macbookiem ale brak niektórych potrzebnych mi portów (d-sub i tv-out) oraz macos (klawiatura) mnie odstraszyły. Miałem na oku jeszcze Aristo Slim 430 ale wiadomo... Na razie utwierdzam się w soniaczu, choć ciągle mam wątpliwości ze względu na cenę i gwarancję. Ale ten design <3 ogólnie seria vaio C bardzo mi się podoba.

 

Co do ceny macbooka i jego wyposażenia - wydaje mi się że rozmiary notebooka zmuszają do większego upakowania podzespołów itd. W sumie zauważyłem że małe lapki są drogie. Tak samo jest z IBM seria T i nowa X.

Edytowane przez baban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w 13,3 jest macbook. Wyglądem powala na kolana..

Ja wyrwałem nowy za 2900zl z C2D T5600 i 512 ram. Ram odrazu wymieniłem na 2gb

 

@baban > macbook ma mini DVI. Mozna kupic przelotke na DSUB

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 13,3 jest macbook. Wyglądem powala na kolana..

Ja wyrwałem nowy za 2900zl z C2D T5600 i 512 ram. Ram odrazu wymieniłem na 2gb

 

@baban > macbook ma mini DVI. Mozna kupic przelotke na DSUB

gdzie wyrwales za taka cene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest raczej trudne jak za 999$ można dorwać macbook'a więc mógł mu ktoś przywieźć, to jest ok 2900pln Czasem u nas tez można taką okazję trafić jak ktoś znajomemu przywiezie a ten go w wała zrobi to chce się jak najszybciej tego pozbyć i sprzedaje po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są dwa monitory do wyboru:

 

a)13,3" UltraSharp™ WXGA (1280 x 800) White-LED-Display (300 cd/m²) mit TrueLife™(wydaje sie fajna, ale czy warto doplacac?)

b)13,3" UltraSharp™ WXGA (1280 x 800) CCFL-Display (220 cd/m²) mit TrueLife™

 

dwie karty do wyboru:

a)Integrierter Intel® Graphic Media Accelerator X3100

b)nVidia® GeForce™ Go 8400M GS z 128 MB

 

oraz taki hardware Core2Duo 1.5GHz, 2GB RAM, 120GB HDD

 

No ale cena 1750$ to ciut za dużo jak na mój gust, wolałbym mimo wszystko mac'a i 750$ do kieszeni

 

Znalazłem za "jedyne" 1,5k$

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogolnie lten xps mi sie strasznie podoba, szkoda tylko ze karty graficzne sa dosc slabe, mogliby dac tam cos mocniejszego, bo z tego co znalazlem o tym GF 8400 to on slabszy jest od ati 1600;/ Sam sie nawet zastanawialem czy nie pozbyc sie mojego inspirona i sprobowac sobie zalatwic tego xps (zmeczony juz jestem noszeniem 17" :P ), ale jednak poczekam jeszcze troche moze dodadza jakas mocniejsza grafe, narazie moj kompik daje rade, a ze nie przemieszczam sie az tak czesto wiec jednak pomecze sie jeszcze troche. Ale taka 13" to swietna rzecz :)

Co do ceny to mysle ze wystarczy tylko troche poczekac i dell niedlugo wypusci kupony urywajace po pareset $ z tych modeli, wiadomo teraz to jest nowosc wiec chca jak najwiecej za to wyciagnac, a wydaje mi sie ze np w okolicach wrzesnia bedzie mozna wyrwac ten modelik z fajnym wyposarzeniem w granicach 1200-1300 $ (wszystko zalezy od kuponow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...