Skocz do zawartości
rogal123

Philips 109P40 VS 959NF

Rekomendowane odpowiedzi

mam samsunga 757 z HL Zone i tego nie wykorzystuje, aczkolwiek sadze ze jest to ciekawa opcja. Ja Samsunga nie bralem dla tej funkcji tylko ze wzgledu na jakosc obrazu, pasmoprzenoszenia wzmacniacza w oim jet 250 MHz, i zadne LG nie moze sie z nim rownasc, ostroscia i kontrastem, sprawdzalem bo znajomy ma LG 915 a drugi LG 795....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuu nie maja Philipsa w 20 sklepach jakie odwiedzilem! W calym miescie-w hurtowniach tez nie maja! ;( Nie wiadomo kiedy dostawa... qna co za dziura.

bartezjusz----->>>>Teraz uzywasz wlasnie tego Philipsa?Lepszy od iiyamy 454?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie firma ktora OFICJALNIE przyznaje sie ze jej monitor wychodzi z fabryki z wada techniczna i mowi ze to miesci sie w NORMACH firmy nie jest juz dla mnie wiarygodna. Widzialem 3 egzemplarze w 2 (bo w 1 nie zwrocilem uwagi) lewy gorny rog opadal w dol-facet powiedzial mi ze one tak maja i ze on to wyregulowal przesuwajac obraz poza widoczny obszar.TO JA DZIEKUJE ZA TAKA SOLIDNOSC!!!

Poza tym pomyslcie-nikt inny nie robi na diamondtronie o takich parametrach-nawet producent kineskopu!!! Nawet profesjonalne monitory EIZO nie maja takiedo odswiez. poziomego! Wydaje mi sie ze iiyama srubuje z diamodtrona M jeszcze te 20kHz i daltego jest taki jeb*****. Dopisuje potem drugie M i robi wiele szumu. Zreszta taki sam objaw widzialem na LG F900P.

Ale tak poza tym to monitor 454 ma baardzo ladny design i wydaje sie wiekszy niz jest :P

Ponawiam

pytanie 109P40 czy 959NF ?? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdykam, a co za różnica na co wygląda... mam iiyamę 451 i wygląda tak samo... czyli lepiej niż jakikolwiek inny oczywiście :)

 

A to że wyciąga więcej niż mitsubishi z kineskopu??? dlatego że daje droższą i dokładniejszą elektronikę. A to że jakieś tam normy są i monitory je spełniają lub nie to normalka. A sprzedawca kretyn to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mam mówic

 

jestem b.zadowolony-b.fajny monitor pod kazdym wzgledem (pozbawiony kilku wad monitorów na diamontronach)

 

poza tym zawsze b.duzym zaufaniem darzyłem philipsa-filma która robi imho i nie tylko moim zdaniem jedne z najleopszych jak nie najlepsze tv (co roku najbardziej prestżowe nagrody EISA)nie moze wypuszczac gniotów w prod.monitorów( w koncu od tv do monitora nie jest tak daleko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mów że monitory i telewizory to są podobne :) chyba tylko z zewnątrz....

a chrzanisz juz trzy po trzy

 

jakbym napisał ze dobry producent obieraczek do ziemniaków zaczął produkowac procesory to mozna by sie spierac

 

przez moje rece przeszło juz kilka-kilkanascie monitorów w przeciagu ostatnich 4 lat wiec mam o tym dosć duze pojecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zwłaszcza rozdzielczość i odświeżanie w telewizorach jest tak podobne jak w monitorach że hej. No i 32 calowe telewizory też mają coś w sobie z monitorów... (plazmowych chyba)

 

To że ktoś potrafi zrobić dobry telewizor nie świadczy o tym że potrafi zrobić gites monitor (żły napewno nie będzie - ale to nie jest argument) To tak jabyś porównywał producenta rowerów i motocykli... też mają po dwa kółka :) (gdybyś wiedział ile rowerów przeszło przez moje ręce przez ostatnie 5-6 lat... jakieś setki :) - poważnie)

 

Ale myślę że trochę odchodzimy od tematu... chyba nie pomożemy chłopakowi co :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te iiyame 454 ma mój dobry kumpel no i spedziłem przy niej dosyc czasu

 

moje zdanie na jej temat:

 

monitor o doskonaych parametrach nie idacych w parze z wyswietlanym obrazem

 

tzn

 

plamka 0,25 ale tylko w centrum , po bokach 0,27-co daje nieostry obraz

 

jak bedziesz w sklepieprzysiadz i sprawdz przesuwajac jakis element po pulpicie

 

długi czas wygrzewania -troche to denerwuje tym bardziej iz obraz po włączeniu i wygrzaniu nie jest taki jak przed wyłaczeniem monitora

 

intense-Ty masz iiyame na zupełnie innym (udanym) kineskopie NF a nie MM

 

poza tym -czemu poza tym modelem iiyamy te kineskopy mm nie sa montowane w innych monitorach na kineskopach mitsubishi??(skoro on niby taki zajebisty jest)

 

Bartezjusz ma duzo racji w porównianiu producenta udanych tv do udanych monitrków (zaleznosc wynika z praktyki w produkcji elektroniki, kineskopu itp itd-patrz sony, philips-jakby nie było sa praktycznie zawsze udane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...