Skocz do zawartości
xpektor

Sieć Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie internet mam dostarczany droga radiowa. Niestety korzystanie z niego jest mocno utrudnione, przez wszystko co mozliwe (czeste awarie, czynniki atmosferyczne itd.). Mieszkam w dosyc malej miejscowosci, ale juz od pewnego czasu neo od TP jest dostepne. Sasiad ma megowke i nie narzeka. W firmie (oddalona o jakies 400m w linii prostej od domu) uzywaja Orange przez GPRS, ale to takze chodzi koszmarnie. Myslalem nad tym aby zamowic do domku neo 1mbit albo i 2 (chyba ze jest cos bardziej oplacalnego na liniach tepsy - netia, multimo? ), kupic accespointa + antenka na dach w kierunku firmy. Tam bylby laptopik do obsluzenia, a w niedalekiej przyszlosci jeszcze jeden, wiec nie wiem czy lepiej dla kazdego osobno antenka, czy jedna antenka + jakies routerek? Sprzet od dostawcy radiowego mam na wlasnosc (antenka + karta wifi (planet DR-WL8305) + 5m kabla), mozna by go jakos wykorzystac? Ta antenka moglaby by takze nadawac? Jesli nie to moglaby sluzyc jako odbierajaca w biurze? Mozna jakos zabezpieczyc sygnal, zeby zaden sasiad sie nei dowalil? W domku mam dwa kompy z kartami seieciowymi + kable, wiec mozna by je bylo bez problemu podlaczyc. Mam w planach jeszcze zakup laptopa, i fajnie by bylo gdybym mogl na nim miec netka w calym domku bez kabli...

 

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc dotyczaca wyboru sprzetu, jak to wszystko zmontowac do kupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...