Skocz do zawartości
tom7887

Problem Z Vc++2005

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Mam maly problemik, zainstalowalem vc++2005 +psdk probuje napisac maly programik i nie wiem dlaczego nie dziala skoro w vc++ 6.0 dziala bez problemu :

 

#include<iostream>#include<math.h>using namespace std;void main(){	int a;	cin>>a;	cout<<sqrt(a);}

i pokazuje mi takie bledy

 

Compiling...

p1.cpp

.\p1.cpp(9) : error C2668: 'sqrt' : ambiguous call to overloaded function

D:\programowanie\VC++ 2005\Include\crt\math.h(570): could be 'long double sqrt(long double)'

D:\programowanie\VC++ 2005\Include\crt\math.h(522): or 'float sqrt(float)'

D:\programowanie\VC++ 2005\Include\crt\math.h(179): or 'double sqrt(double)'

while trying to match the argument list '(int)'

Build log was saved at "file://d:\programowanie\projekty\666\666\Debug\BuildLog.htm"

666 - 1 error(s), 0 warning(s)

========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

co tu jest nie tak???? pls help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.\p1.cpp(9) : error C2668: 'sqrt' : ambiguous call to overloaded function        D:\programowanie\VC++ 2005\Include\crt\math.h(570): could be 'long double sqrt(long double)'        D:\programowanie\VC++ 2005\Include\crt\math.h(522): or 'float sqrt(float)'        D:\programowanie\VC++ 2005\Include\crt\math.h(179): or 'double sqrt(double)'        while trying to match the argument list '(int)'Zmień typ parametru na double,float lub longa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zadzialalo z double long a z double nie chcialo nie mam pojecia dlaczego :? Ale z tego co widze to duzo rzeczy jest inaczej niz w vc++ 6.0 czy moglby ktos podac jakis kursik do tego kompilatora?? czy moze lepiej zostac przy vc 6.0 ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zadzialalo z double long a z double nie chcialo nie mam pojecia dlaczego :? Ale z tego co widze to duzo rzeczy jest inaczej niz w vc++ 6.0 czy moglby ktos podac jakis kursik do tego kompilatora??

Generalnie szukać http://www.google.com/search?q=c%2B%2B/cli+tutorials

Przydatne strony:

tutorial1

tutorial2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddać 2005 na rzecz 6? Chyba nieee :). Chociaż 2005 czasami ma trudności z pojmowaniem zależności między projektami (mówię o takich projektach po 20.000 plików :wink: ). Poprzedni visual sobie z tym lepiej radził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos podac link do jakiegos kursu C++/CLI po polsku bo u minie z angielskim nie bardzo :oops:

codeguru.pl

propaganda MS

Poszukaj też tutoriali na temat C# po polsku trochę przerobisz składnię i będzie działać.

 

PS: Jeśli angielski to problem to zawsze możesz nauczyć się czytać po hiszpańsku lub indyjsku :).

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...