Skocz do zawartości
M.I.L.F.

Asus G1-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie zastanawiam sie nad kupnem notebooka do grania i sie narazie rozgladam nad mozliwosciami Znalazlem wlasnie takie cudo za 7000+

 

Jestem pod wrazeniem tego asusa jednak nie sadzicie ze na allegro wypelnione kadlubki sa o wiele tansze tylko jest problem jak cos sie popsuje ...

 

Co sadzicie o tym modelu

 

zalanczam recenzje

 

oraz filmik na youtube

 

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu wziął jak już g2p, miałem i robi wrażenie, gra się OK, tylko nie można go nazwać mobilnym zbytnio :D Ten plecak (sam w sobie ciężki) z nim to prawie jak duży plecak na wycieczkę w góry :D

 

Ale jeśli 15" cie zadowala to go bierz. Bo tylko się karta różni, ale są porównywalne. Choć ja z perspektywy czasu widzę że wolałbym kompa stacjonarnego do gier i laptopa zgodnie z jego przeznaczeniem czyli do pracy i musi być mobilny. Aha no i teraz cera 7k jest bardzo atrakcyjna, jak ja kupowałem to był po 10k, i wtedy na nim sporo zarobiłem (na drugiego HP) bo go ściągałem z USA.

 

Obiektywnie trzeba powiedzieć że jest profesjonalnie zrobiony, wszystko jest wysokiej jakości.

 

 

Pozdro, jak chcesz to na pw uderz to ci mogę jakieś foty przysłać.

 

Jak masz możliwość to spróbuj kupić w stanach http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834220124 jakieś 2k zaoszczędzone. Minus koszt flaszki :D dla tego kto to przywiezie

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na wszystkich stronach które sprawdzałem jest że 8600 M GT

 

Podaj jakiegoś linka że jest GS

 

 

UPDATE

No tak źle popatrzyłem i myślałem że o g1 chodzi

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...

jestem nowym uzytkownikiem tego forum ale nie raz je czytalem odpowiadajac na pytanie o Asusa G1s to od niedawna tj jakies 2 tygodnie jestem szczesliwym posiadaczem tego modelu i z zadowoleniem stwierdzam ze jest to komputer jakiego dlugo szukalem faktem jest tez to ze cena nie jest najnizsza ale warto wydac te pieniadze wykonanie nie pozostawia nic do zyczenia .... wyposazenie rowniez jest jak najbardziej na miejscu i nowoczesne (Santa Rosa) karta grafiki coz milo bylo by gdyby to byla GF8700M ale i ta ktora jest zainstalowana jest OK... zlacze HDMI jesli ktos kozysta z np. wiekszego tv LCD badz Plasmy.... jesli mialbys jakies pytania chetnie odpowiem

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

coz moge sie pokusic o jakas recenzje choc chyba jeszcze za krotko go uzywam ale do rzeczy :

procesor 7300 (2 *2.00GHz) na platformie Santa Rosa najszybsza w tej chwili szyna 800 MHz dziala bez zadnych zastrzezen jedyny drobny problem to mocno sie nagrzewa przy dluzszym kozystaniu z komputera ale nie ma to wplywu na dzialanie systemu (dodano programik fabrycznie ktory monitoruje tem i poprawne dzialanie )

matryca rewelacyjna powloka szklista ale w porownianu z innymi matycami tego typu nie jest bardzo odbijajaca swiatlo, rozdzielczosc 1680 * 1050 to trzeba zobaczyc mnie odpowiada bardzo choc jest mankament ale to chyba we wszystkich LCD przy osnizeniu rozdzielczosc obraz nie jest juz taki super

karta grafiki GF8600M GT wydajna karta choc chcialo by sie zeby byla to 8700M ... test karty przeprowadzilem tylko na 3DMark"06 na fabrycznych ustawieniach bez przetaktowan uzyskalem 3611 punktow

dysk 160 GB w zupelnosci wystarczy jest podzielony na dwie partycje

pamiec RAM 2 GB (2*1GB)

karta Wi-Fi standart "n" sprawuje sie super posiadam w domu ruter bezprzewodowy w tej samej technologi pokrycie sieci duzo lepsze niz przy "g"

nagrywarka DVD wraz ze light scribe

system operacyjny Vista Ultimate i tu mozna napotkac pare problemow nowy system i niestety nie wszystkie gry chca wspolpracowac mam problem ze stalkerem instaluje sie bezproblemu ale nie dziala poprawnie wyczytalem na innych forach ze trzeba zaczekac na latke ktora ma to naprawic

 

wraz z laptopem fabrycznie otrzymujemy plecak i myszke utzymane w tym samym stylu co sprzet i wykonane rownie doklanie i z dobtych materialow

 

z boku laptopa po obu stronach zielone podswietlenia ale na szczescie mozna je wylaczyc

 

dodatkowy wyswietlacz pod ekranem LCD wyswietla godzile i inne rzeczy badz teksty ktore sami napiszemy

 

laptop nie jest za ciezki ale tez nie nalezy do najlzejszych okolo 3kg

 

jak dotad nie napotkalem na zadne problemy zwiazane ze sprzetem kozystam z niego codzienne jesli chodzi o baterie to w trybie maxymalnego zuzycia dziala mniej wiecej 1h 20 -40minut .... aha jest jeszcze maly minus kabel dodany do zasilacza jes bardzo krotki zaledwie 0,5m (w porownaniu z modelami toshiby ktore mialem wczesniej to o wiele za malo tam kabelki miale 1,5m i dluzsze kable od samego zasilacza do komputera

 

jesli chodzi o porty jakie mamy dostepne to 4 USB wszystkie umieszczone z tylu obudowy po prawej stronie zaraz obok nich z lewej port HDMI , SATA i VGA ... tu mozna zwrocic szczegolna uwage na HDMI i SATA bo to raczej nie jest standart w laptopach a jak dla mnie bedzo przydatne zlacza, oczywiscie oprocz nich jest tez slot pamieci , expres card, modem, siec, s-video, sluchawki, mikrofon, i zew. dzwiek oczywiscie jest tez kamerka i mikrofon

 

podsumowojac jezeli ktos szuka laptopa ktory ma byc uniwersalny a zarazem wydajny , dobrze wykonany i nie za ciezki to mysle ze kupujac ten model bedzie z niego bardzo zadowolony...

 

coz mam nadzieje ze to pomorze komus w wyborze laptopa a w razie jakis innych pytan prosze pisac chetnie odpowiem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

ja zawsze mialem toshibe ale teraz zdecydowalem sie na asusa bo tosiba nie ma nic co bylo by odpowiednikiem tego asusa ..... co do tego co napisales to fajna konfiguracja ale czy bedzie wydajniejszy o G1s .... hmmm raczej nie ale napewno beda porownywalne....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to porównywać z g2s bo oba mają po 17', no i jakby zamiast HD 2600 dali HD2600XT to Tosiek byłby wydajniejszy, przynajmniej tak by wynikało z 3dmarka, ale to i tak wyjdzie dopiero w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satellite P200-14H naprawde fajnie wyglada

 

ale jednak G1S/G2S wygladaja super maja dedykowane plecaki i myszki

 

Bardzo sie ucieszylem ze G1S jest bardzo dobrze wykonany[prosze o zamieszczenie jakis foteczek :D] ciekawy jestem jak sprawuje sie w TDU :D na viscie bedzie smigac po zamontowaniu łatki do visty

 

a i jak mogl bym prosic o wynik z 3Dmarka 05 pozdrawiam

 

 

przegladalem temat o sprzecie z UK i nalazlem takiego kolege jak 1520 mozna zapodac do niego procesor core 2 duo 2,2 i gf8600 gt ciekawe ile wynosi cena z najwyzszej specyfikacji :D

Edytowane przez M.I.L.F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki masz w recce którą sam podałeś ;) tam masz też wyniki z 3dmarków, a co do plecaka to on jest jak taki górski, strasznie nieporęczny. G2s/p pasuje idealnie, ale g1s/p jest troszkę za mały jak na tak duży plecak.

 

A co do Della to uwierz mi wystarczy trochę poszukać

http://www.mm-notebooks.pl/product/1520c2d22.html

do tej ceny dodaj 800 zeta jak piszą za 8600MGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o foty chodzilo mi o jakosc wykonania czyli jakies foty typu makro

 

a jezeli chodzi o dell'a to jest w/g mnie bardzo dobry konkurent dla g1 lecz niestety w tej samej cenie po dodaniu 800zl za gf8600gt i 2gb ramu 667MHz i dodaniu 22% podatku [chyba tyle sie nalicza :D] cena wynosi 7185,8zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o foty chodzilo mi o jakosc wykonania czyli jakies foty typu makro

 

a jezeli chodzi o dell'a to jest w/g mnie bardzo dobry konkurent dla g1 lecz niestety w tej samej cenie po dodaniu 800zl za gf8600gt i 2gb ramu 667MHz i dodaniu 22% podatku [chyba tyle sie nalicza :D] cena wynosi 7185,8zl

witam

wiesz jesli chodzi o tego della to nie ma co porownywac z G1s poniewaz jesli doliczysz wszystko co ma g1s to okaze sie ze dell bedzie kosztowal okolo 9000 zl ....... policz dokladnie ... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglybys napisać czy on ma pcmci czy expres card ? bo w roznych testach widziałem rozne typy gniazd....

 

aktualnie jestem w uk i zastanawiam sie wlasnie nad Asusem...

tylko boli mnie ze w polsce daja viste ultimate a tu home premium...

masz jeszce jakies uwagi spostrzezenia? bardziej obiektywne po ochlonieciu pierwszym zachwytem...

nurtuje mnie ciagle czy jest sens wywalania tyle kasy na ten sprzet... ale mam swoje wymagania i wiem ze nic tanszego sie nie znajdzie z taka grafa procem i matryca

delle 1520 po konfiguracji podobnej do g1s wychodzą cos kolo 1100-1200 F asus 1200 F a ma grafe na ddr3

 

a i mowie o procku Intel Core 2 Duo T7500 - 2.2GHz (x2) a nie 7300 2.0GHz (x2)

Edytowane przez Liptonti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...