Skocz do zawartości
Medivh

Ati Radeon X600 Pro ?

Rekomendowane odpowiedzi

Karta zachowuje się bardzo dziwnie w windowsie pracuje normalnie przy filmach programach etc ale tylko wtedy gdy są zainstalowane czyste sterowniki bez Catalyst Control Center wtedy pojawiaja się artefakty i komputer się zawiesza. Poza tym w niektórych grach wyłacza monitot ale slychać np winampa jak gra ...

 

Karte dostałem od znajomego i podejrzewam że probował ją flashować ale cos nie wyszło. Domyślnie karta ma 450GPU i 351Memory pamięci maja 2,5ns (bga), sprawdzałem je "organoleptycznie" :razz: i temperatura byla w normie teraz dokleilem nawet radiatorki i tosamo. Dokładny model to GV-R38128. Jak ktos ma taką sama bąć wie skad można pobrac bios do tego modelu bylbym wdzieczny. Przeszukalem mase stron odnosnie biosow do GPU ale do tego modelu nie znalazlem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oznaczenie to ta twoja karta jest firmy gigabyte. bIos do x600 pro 256 mb możesz ściągnąc z tąd http://www.techpowerup.com/bios/Gigabyte.X...256._050902.bin

taa i zarżnie kartę :mur:

 

nie jest ważne czy wgrywasz bios z karty firmy xxx do yyy, tylko to jakie to jaki czas dostępu maja pamięci i jakiej są firmy. Żaden bios z tech power up! nie będzie pasować

 

 

@Medivh wystarczy zgrać bios AtiToolem (Settings > Miscellaneous > Save VgA bios...) spod windowsa i odpalić go w programie RaBiT

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa i zarżnie kartę :mur:

Na techpowerup jest podane przy biosie jakie parametry maja pamieci wiec zakładam ze kazdy najpierw sprawdza czy zgadza sie jego karta i dopiero wgrywa :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na techpowerup jest podane przy biosie jakie parametry maja pamieci wiec zakładam ze kazdy najpierw sprawdza czy zgadza sie jego karta i dopiero wgrywa :damage_wall:

to po co dajesz mu bezpośredni link do biosu, skoro on nie pasuje do jego karty? na TPU! nie ma biosu do x600pro z 2,5ns pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz --> dokładnie tak robiłem zgrałem ati toolem 2.6 i nieco zmodyfikowałem bios rabitem a wgrywałem jakimś programem ze strony gigabyte ale cos poszlo nie tak bo zamiast wgrac nowy bios wyczyścił mi eprom :damage_wall: i mam czarny ekran B-)

 

Szczescie w nieszczeciu :-P mam kopie starego biosu na flopie :D Jak by ktos mogl podrzucic nazwe programu do flashowania biosu na fdd i napisac mi polecenia dokładnie co i jak (bo ja nic nie widze :lol: ) bylbym wdzięczny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywanie biosu do kart ati, spod windowsa to samobójstwo :)

 

Ściągnij sobie stąd program Flashrom 2.4

rozpaku, zgraj go na dyskietkę, na tą samą zgraj bios:

 

zgrywanie biosu z karty

a:flashrom -s 0 oldbios.bin (oczywiście wszystko pod dosem, ale bios masz to możesz to pominąć)

wgrywanie nowego biosu

a:flashrom -p 0 newbios.bin

(oldbios, newbios to nazwy przykładowe ;) czyli np: a:flashrom -p 0 x600pro.bin)

 

Mam nadzieję, że zadzaiała

 

Czasami przy flashowaniu mogą wystąpić problemy. Dobrze jest sobie dlatego wcześniej przygotować dyskietkę ratunkową:

 

Pod Windowsem :

1. format dyskietki --> opcja-utwórz dysk startowy MS-DOS

2. kopiujesz na dyskietkę autoexec.bat, flashrom (lub czego tam używasz) i oryginalny bios od grafy.

3. edytujesz plik autoexec.bat - kasujesz całą zawartość, a wpisujesz to:

a:flashrom.exe -p -f(?) 0 bios.rom

gdzie bios.rom (lub *.bin) to nazwa oryginalnego biosa.

4. restartujesz kompa i robisz, żeby odpalał się z a:

5. czekasz aż skończy flashować...

 

Jak to nie pomoże to tylko zostaje odpalenie kompa z karty pci i flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...