Skocz do zawartości
Mavero

Urządzenie Wielofunkcyujne,co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne, laser w kolorze. Zależy mi na tym aby było tanie w eksploatacji. Przede wszystkim większość rzeczy będę drukować na czarno-biało, a kolor trochę rzadziej.

 

Jakiej marki byście polecili mi urządzenie i jakie modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do jakiej kasy? ma miec duplex? do domu czy do biura (czy bedzie trzeba siec) i ile bedzie stron drukawac miesiecznie, bo w sumie to wszystkie urzadzenia wielofunkcyjne tutaj mozna wymienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, dołącze się do pytania - potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego, nie musi drukować laserowo. równiez tanie w eksploatacji, musi dobrze drukować zdjęcia bo mam małą siostre i jest troche do wydrukowania ;) ale nie będzie to nie wiem ile, może max 5 zdjec na miech ale to max.. do 70€ [bez papieru, tuszów etc ~270zł]

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wielofunkcyjne do drukowania zdjec to bym polecal canon (druk zdjec jak ip4300 - ten sam mechanizm a kazdy wie jak drukuje ip4300 :> )

wielofunkcyjne atramentowe canon

 

mysle ze tak od mp510 mozna patrzec bo one sa na tych samych tuszach co ip4300 i zdjecia beda bardzo bardzo dobre, a jak za drogie drukarki to inna opcja jest brother 130c lub 330p

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To urządzenie będę wykorzystywać w domu. Głównie będę drukować na czarno, kolor rzadziej ale również będzie mi potrzebny. Dużo można powiedzieć książek będzie drukowane, różne testy itp. taką mam pracę ... Nie potrafię dokładnie powiedzieć ile papieru będzie schodzić, ale napewno więcej niż do zwykłego domowego użytku. Zależy mi również aby była dobra jakość skanowania i kserowania, przede wszystkim będę skanować i kserować zdjęcia itp. Dobrze by było żebym nie musiał uruchamiać kompa gdy potrzebne mi będzie ksero.

Cena, najlepiej jak najtaniej, ale myślę że tak do 1,5 tys zł, chyba że będzie faktycznie porządny sprzęt gdzie tania eksploatacja by mi się zwróciła to wtedy mogę poświęcić trochę więcej.

Dobrze by było żeby to nie był jakiś wielki kolos i nie zajmował za dużo miejsca w domu. Sieć nie jest mi potrzebna bo był by podłączony bezpośrednio do kompa.

Wiem, że w niektórych modelach potrzebna jest wymiana bębna (Samsung Clx2160), co też podnosi koszt eksploatacji, więc jakbyś mi mógł coś polecić co by mniej więcej spełniało moje kryteria to było by super :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten HP wychodzi najkorzystniej ... Widziałem Samsunga clx 2160 za 1200 tyle, że trzeba bęben wymieniać co 20.00 kopii i w sumie eksploatacja marnie wygląda przy HP . Widzę że znasz się na tym sprzęcie, wiec spytam czy masz jakieś ciekawe pomysły jesli chodzi o urządzenie wielofunkcyjne czarno białe (laser oczywiście). Bo tak się zastanawiam nad takim rozwiązaniem? Oczywiście cena mnie interesuje i tania eksploatacja.

 

Dzięki wielkie za pomoc,

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no wiec troche sie popytalem i porozgladalem (przerabana maja ta wyszukiwarke zaawansowana w centrumdruku)

 

pod uwage bralem

duplex (duzo drukowania napewno sie przyda - wiem jak bardzo mnie sie przydaje sam mam duplex w ip4300)

kopiowanie obustronne

cene

exploatacje (cena)

bez sieci

 

 

z laserowych mono moim zdaniem najlepiej wychodzi samsung scx-4216F

 

- zalety - wydajny (duzo stron miesiecznie jest w stanie wydrukowac), tani w explotacji w stosunku do konkurecji, kopjuje bez podlaczenia do komputera, kaseta = toner+beben (nie musimy placic za beben), ma skaner ccd - mozna skanowac nie tylko plaskie ksztalty

- wady - fax za ktory trzeba zaplacic, a go nie potrzebujesz

 

nastepnie HP M1005

 

- zalety- cena cena cena

- nie ma wydzielonego beban ale jednoczesnie bedzie najdroższy w eksploatacji od samsunga

- wady brak duplexu

 

jeszcze jest oki b2520

- ale tez bez duplexu, cena tansza, ale exploatacja drozsza

 

jezeli nie potrzebujesz duplexu a chcesz jescze tansze urzadzenie to mysle ze samsung scx-4200 , moj znajomy ostatnio go kupil - bardzo zadowolony, wydruki sa ok, eksploatacja bedzie drozsza, i ta drukarka typowo domowa

 

edit:

a bym zapomnial scx-4200 nie ma adf'u (Automatic Document Feeder)

http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_Document_Feeder

co przy wiekszych ilosciach kopii bedzie bardzo niewygodne

 

porownanie wysztkich:

 

http://centrumdruku.com.pl/porownaj.php?gr...223,10576,10235

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem najlepiej dalej wychodzi ten samsung co dalem go wyzej - Samsung - SCX-4216F - bo nie trzeba kupowac bebna (exploatacja ksbedzie duzo tansza) - bo ma duplex - a jest tylko 200zl drozszy, no chyba ze potrzebujesz sieci to wtedy mozna bedzie sie pozastanawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem najlepiej dalej wychodzi ten samsung co dalem go wyzej - Samsung - SCX-4216F - bo nie trzeba kupowac bebna (exploatacja ksbedzie duzo tansza) - bo ma duplex - a jest tylko 200zl drozszy, no chyba ze potrzebujesz sieci to wtedy mozna bedzie sie pozastanawiac

pewnie i tak, tylko jest jeden problem - brothery sa duzo nizsze, a ze kombajn bedzie stal na stole to chyba bedzie bardziej wygodne... co mowisz? no i jak sie maja te wszystkie dodatkowe funkcje co ma Brother MFC 7820N? i co mi da np. wlasnie duplex i ADF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brothery nie maja duplexow (z tych urzadzen jedynie samsung ma duplex i adf)

 

duplex - drukowanie obustronne. Masz tekst powiedzmy 10 stron zaznaczasz przy drukowaniu ze chcesz obustroninie i drukarka drukuje ci obustronnie (z jednej strony jest tekst i z drugiej oszczednosc papieru 50% :) )

 

adf - to jest cos takiego ze wkladasz 100 kartek naciskasz kopjuj wysztko i koles automatycznie pobiera kartki z tych 100 i skseruje ci wszystkie. Nie musisz podawac recznie 100 kartek - samsung ma dodatkowo jeszcze kopiowanie obustronne - wkladasz 100 kartek zadrukowanych z jednej i z drugiej strony - koles skseruje ci to tak ze bedziesz mial zadrukowane i z jeden i z drugiej. Przy brotherze bedziesz musial pierwsze przekserowac 100 z jednej strony pozniej z znow 100 z drugiej strony.

 

edit:

 

http://centrumdruku.com.pl/porownaj.php?da...935&grupa=5

 

a te brothery to nie wydaja mis ie bradziej funkcjnonalne (niestety nie mialem z nimi doczynienia na zywo), z powronania wynika ze sa duzo szybsze. Ale bym ich nie bral przez to ze trzeba beben tam wymieniac.

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi pomagasz :D sek w tym ze teraz mam dylemat. otoz brother jest mniejszy... i dla mnie to duza zaleta. do tego sam nie wiem czy duplex jest mi az tak potrzebny, bo kserowanie/drukowanie obustronne to rzadko mi sie przyda, tym bardziej ze jezeli juz to chce na nim drukowac faktury i odbierac faksy, skaner i kopiarka to raczej rzadko, ale sie przyda na pewno. no i za samsungiem przemawiaja koszta ekspoatacji. tylko ze znowu samsung nie przekonuja mnie jako firma od drukarek (ach, te stereotypy :E)

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no w sumie brother to od lat wielofunkcyjne urzadzenia robia i sie pewnie na tym znaja:) co moge powiedziec jak brother to napewno ten tanszy bo sieci ci chyba nie trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli oba urzadzenia brothera ktore podalem roznia sie tylko obsluga sieci, ktorej nie porzebuje? :wink: poza tym widze na stronie brothera ze beden wymienia sie co 12000 stron... czyli jak dla mnie co ok 6 lat ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://centrumdruku.com.pl/porownaj.php?gr...;dane=9934,9935,

 

no ma wiecej pamieci szybszy, faks, lpt... ale ja bym sie bez tego obszedl a 200zl zaoszczedzil, z tym bebnem to jest roznie. Jak bedziesz drukowal czesto malymi seriami np po 1-3 stron to zuzyje sie duzo duzo szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://centrumdruku.com.pl/porownaj.php?gr...;dane=9934,9935,

 

no ma wiecej pamieci szybszy, faks, lpt... ale ja bym sie bez tego obszedl a 200zl zaoszczedzil, z tym bebnem to jest roznie. Jak bedziesz drukowal czesto malymi seriami np po 1-3 stron to zuzyje sie duzo duzo szybciej...

no wlasnie takie serie wchodza w gre... a od czego to jest zalezne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bebnem mniej wiecej to jest tak ze:

jak drukujesz stronę to on jakby obraca się raz przed wydrukiem, raz podczas wydruku, i raz po wydruku

 

więc można powiedzieć że na 1 stronę zużywa 3 cykle

a na 100 stron zużywa 102 cykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie maja sluchawki mozesz faksowac normalnie tylko podlaczasz linie telefoniczna ale jak chcesz rozmawiac to musisz albo dokupic sama sluchawke (sa czasem jako akcesoria do drukarki) - w niektorych modelach, albo podlaczyc telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobne zapytanie :D i myslalem o czyms takim

 

Brother MFC 7420

 

podobno Brother ma dobre "kombajny". co myslicie o tym modelu? czy w podobnej kwocie mozna miec cos lepszego? czy moze doplacic 200 do czegos takiego?

 

Brother MFC 7820N

 

No "dobre" to przesadzone - kombajny są bardzo przeciętne. Jendak najgorszy jest serwis (na gwarancji musisz płacić za % zużycia części). Odradzam. No chyba, że masz gruuuby portfel. Poczytaj sobie o jakości i podejściu do klienta www.brother.az.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No "dobre" to przesadzone - kombajny są bardzo przeciętne. Jendak najgorszy jest serwis (na gwarancji musisz płacić za % zużycia części). Odradzam. No chyba, że masz gruuuby portfel. Poczytaj sobie o jakości i podejściu do klienta www.brother.az.pl

Ktoś tu albo jest z konkurencji albo wybitnie dał sie wyru...ć jakiemuś niekompetentnemu serwisantowi, gdzie pojawia się "brother" tam kowox ze swoją przestrogą.

Dajże sobie luzu człowieku, wiele firm ma na sumieniu różne numery, słyszy sie psioczenia na serwisy wielu firm, ale nie oznacza to że ZAWSZE robią klienta w bambuko. Miałeś pecha i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...