Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam sobie kupić: VBI HEL-90 ( http://www.laptopypc.pl/index.php4?id=1806&co=duzy ). Jednakże przed zakupem chciałbym zadać pare pytań użytkownikom tego forum, najlepiej osób używających tego laptopa.

Pierwsze pytanko brzmi: Dlaczege laptop ten jest tańszy od tego ( http://www.laptopypc.pl/index.php4?id=1803&co=duzy ) jeżeli on ma gorszą kartę graficzną?

Czy ten model posiada czytnik lini papilarnych?

Czy ten laptop oparty jest na nowej technologi Santa Rosa (nie wiem nawet co to jest, ale w nowych laptopach to występuje, więc jeśli można prosić o krótki opis, w wyszukiwarkach szukałem i nie zabardzo znalazłem opis tego)

 

Mam jeszcze pytania dotyczące innego laptopa mianowicie: Ideal mProtura 7200 ( http://www.balta.pl/notebooki/opis.php?ID=25478 )

Czy ta firma jest dobra? Z jednej strony ma lepszy procesor 2,66 ghz , 4gb ram, z drugiej zaś strony nie ma wifi N (przydałby mi się ponieważ mam router tego standardu) Czy wie ktoś czy ta karta graficzna GeForce Go 8600 to lepsza jest GT, a jaki ma stosunek z GS (słabszej od GT)?

Dodatkowo ten laptop ma możliwość roższeżenia swoich parametrów korzystając z konfiguratora na stronie www.

 

Który laptop byście polecili? Zależy mi na jak największych parametrach do 7000 zł. Ale również zależy mi bardzo na karcie graficznej GeForce 8600 GT!

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Tomasz_ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze w kadłubkach z tego co sie orientuje....karty graficzne maja obnizone taktowanie przez co sa gorsze osiągi. ale jak jest naprawde to ciezko mi powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

FL90 jest o tyle dobre ze tam gforce 8600GT sie daje jeszcze podkrecic. Czego nie mozna powiedziec o marnym HL80 (gforce7600)

Z tego co wiem to obie wersje kadlubka maja czytnik linii papilarnych, zastanawia mnie tylko to czy na nowym kadlubku touchpad bedzie dzialal tak skandalicznie jak w HL80.

 

Co mnie wprawilo w oslupienie, to ze montuja w FL90 4GB ramu podczas gdy oficjalnie bios pod 4GB ma wyjsc gdzies po wakacjach...

A mnie tylko to hamuje przed kupnem FL90. Badz tu madry.

 

ten caly IDEAL mProtura moze miec geforce w wersji GS... a jak sie nie chwala wyraznie w opisie dopiskiem "GT" to mozna przypuszczac ze na 99% jest to werska GS - czyli nie warta kupna

--------------------

 

edit.

przed chwila pierwszy klient odebral u mnie lapa na kadlubku FL90. Mialem okazje tylko wizualnie ocenic sprzet.

Jakosc materialu - na +4, spasowanie - bomba, wszystko siedzi jak trzeba lapa mozna podniessc 3 palcami za sam rog i nawet nie pisnie i sie nie ugnie. na klapie matrycy tak jak w przypadku HL80 jest wyfrezowane zablebienie na lapstickera. Sam nie wiem co o tym myslec... chyba jednak na + pod warunkiem ze szybko zapelnimy to jakas grafika. Co mnie przyprawilo o torsje to zgnilo-zielony palstik z ktorego jest zrobiona klapa matrycy, no ki h*&^ ??? Jeszcze sie mieni brokatem, taki niby metalic - mi to przypomina plastik z ktorego sie robi szczotki do kibli, albo mydelniczki - taki sam wyglad.

Tego nie widac na zdjeciach - na tych, laptop wydaje sie ciemno szary, albo wrecz czarny.

W srodku jest juz wporzadku. Czuc oczywiscie nizsza jakosc ale szczerze mowiac w Acerze czuc ja bardziej.

Generalnie laptopa oceniam na dobry - , chociaz tez zgnily zielony....

Mimo wszystko jest to absolutny lider na rynku jesli chodzi o gaming lapy i nawet ten plaskik na patrycy mnie nie odgoni od tej konstrukcji :-)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...