Skocz do zawartości
szunaj

His Excalibur Radeon 8500 I Brak Obrazu Na Lcd Podczas Uruchamiania Komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor LCD SyncMaster 940BW (panorama) pokazuje obraz dopiero po załadowaniu się systemu (windows xp prof). Monitor jest podłączony do złącza DVI-I karty graficznej kablem DVI-D jak wiadomo przesyłającym tylko sygnał cyfrowy (kabel był w komplecie z monitorem). Obrazu na monitorze nie mam podczas startu komputera przy procedurze post, widać wówczas na ekranie tylko małe okienko pokazujące, że monitor szuka sygnału: digital /analog.

Obraz na monitorze LCD jest od początku uruchomienia komputera tylko wówczas, kiedy monitor podłączony jest dwoma kablami DVI-D oraz VGA do obydwu gniazd karty graficznej (DVI-I oraz D-Sub).

Z danych karty graficznej HIS Excalibur Radeon 8500 64MB/128 bit. (chip R200) taktowanie GPU/pamięci 275/550 MHz.

Monitor Support

- Analog Monitor-15-PIN VGA connector

- TV Out - S-VIDEO

- Digital Flat Panel - DVI-I

Display Support

- BIOS compatible with VESA for super VGA

- DDC 1 / 2B / 2B+ monitor support

- VESA Display Power Management Support

- Supports 3D resolutions (32-bit color) up to 2048x1536

 

Proszę o radę, co może być przyczyną braku sygnału cyfrowego przy starcie komputera i czy można spowodować by ten sygnał od startu komputera był (a wiec i obraz na LCD)?

Edytowane przez szunaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być bios(Teoretycznie ale nigdy z tym styczności nie miałem) ale dokładnie nie wiem.Mozesz spróbować jakiś poszukać i wgrać nowy najlepiej pod dosem.Aha i lepiej nie zabieraj się za to jak nie masz zapasowej grafy na pci bo jak karta nie wstanie to cienko będzie.To tyle.Zresztą nie rozumiem o co tyle zachodu.A tak poza tym to aż tak bardzo potrzebny jest ci sygnał cyfrowy?Po co ci problemy?Ja tam nie widzę różnicy pomiędzy dvi a vga zwykłym.A i jak matroxa miałem to były takie problemy ze sterami i wyjściem tv ale po ustawieniu działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy sygnałem cyfrowym a analogowym jest duża różnica (przynajmniej u mnie i przy rozdzielczości 1600x1200).

Chiales powiedziec mala...

http://www.cnet.com.au/desktops/monitors/0...39149796,00.htm

However, the advantage of digital signals for LCDs is of somewhat less importance now than it was a few years ago. Analog signal processing has improved to the point where major differences in image quality can be difficult to detect. Unless you're a pro photographer, a prepress professional, or someone else who needs superprecise, top-notch image quality, you should be fine using a CRT or an LCD on an analog signal.

Ja mialem problem z digital, podlaczylem analog nie widze różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz albo [ciach!]iany kabel, albo kartę z tasiemką zamiast laminatu.Raczej wybrałbym kabel(sam kupiłem do xboxa za 40zł i kiedyś miałem taki efekt,ale co dziwne już teraz dobrze jest:D).Może być też skatowane złącze vga lub piny.Albo jest niedokładnie przykręcony no i oczywiście jeszcze jedna możliwość-sygnał jest zakłócany przez zewnętrzne źródło.To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konkretną pomoc.

Dyskusja o różnicach w obrazie na monitorze w zależności od rodzaju sygnału w niczym nie przyczynia się do rozwiązania mojego problemu.

Chciałbym by sygnał cyfrowy był na złączu DVI-I od startu komputera i bym nie musiał po każdorazowym uruchomieniu komputera przełączać przyciskiem sygnał z analogowego na cyfrowy ponieważ na sygnale analogowym obraz na monitorze LCD lekko faluje.

Monitor LCD (panorama) pokazuje że pracuje w rozdzielczości 1440x900, częstotliwość pozioma 55,9 kHz pionowa 60Hz.

Który BIOS i program do jego zmiany ze strony: http://www.radeon.ru/downloads/bios/ będzie odpowiedni do mojej karty graficznej HIS Excalibur Radeon 8500 64MB/128 bit. 275/275 MHz? Karta ma pamięci Hynix 4ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam podobny problem (ten sam monitor) , z tym że u mnie przy starcie kompa jest sygnal cyfrowy ale gubi sie jak wgrywa się winda Xp. W sterownikach omegi, czy catalystów nie mogę się doszukać opcji odpowiedzialnych za wł/wył dvi na karcie,bios karty graficznej nawet wgrałem orginalny ale nic to nie dało.Dalej pod Xp mam tylko obraz z kabla analogowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...